Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот Mon_ton » 13 Окт 2015, 10:47

Здравейте. Чудя се дали помагат татковците ви в отглеждането на бебето - сменят ли памперси, перат ли дрехите, гладят ли, готвят ли, изобщо каква е помощта, която получавате от мъжете в отглеждането на бебето?
Аз за сега не мога да се оплача, но усещам, че нещата се изплъзват. :) При вас какво е положението, защото такава мила картинка май рядко се вижда, освен ако не е за снимка..
ss_PA0204HDADS02.jpg
ss_PA0204HDADS02.jpg (26.41 KiB) Прегледано 2099 пъти

Рядко успявам да накарам нашия татко да помага с много неща, но за храненето и за гушкането е първи, но сякаш не ми е достатъчно, но пак е нещо де :) При вас как е? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот MerryPop » 13 Окт 2015, 11:06

Първите два месеца беше перфектно при нас, бях на седмото небе, след това тази играчка му омръзна и се върна полека-лека към старите си занимания... надявам се това да не е в общия случай... стискам палци да останат така нещата! :)
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот Mon_ton » 13 Окт 2015, 11:18

MerryPop написа:Първите два месеца беше перфектно при нас, бях на седмото небе, след това тази играчка му омръзна и се върна полека-лека към старите си занимания... надявам се това да не е в общия случай... стискам палци да останат така нещата! :)

Това е много гадно, как го търпиш? Малката вече е на близо 2 месеца и наистина усещам, че и на него взе да му омръзва, а да смени памперс и дума не може да стане!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот Elica » 13 Окт 2015, 13:04

Май повечето татковци помагат, докато детето е малко, а после вече се скатават и оставят грижите изцяло на майката. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот Локумът » 13 Окт 2015, 14:04

Какво е това помагат ли? Жените помагат ли да гледат бебето? Та аз не съм помагал изобщо. :) Сега помагам повече, ахха :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот Slavena » 13 Окт 2015, 14:41

Никога не съм имала мъж, за да знам дали би помагал, но много се съмнявам. работа на жената е да си гледа детето, за мен желанието мажа ти да ти помага е да признаеш че не можеш да се справи със собствената си работа.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот Pipilota » 13 Окт 2015, 15:09

Като бяха бебета помагаше, но като пораснаха спря да се занимава с тях и смята, че всички разходка и и занимания са само мое задължение, той смята, че като са големи те вече нямат нужда от внимание. Спря се занимава и с двамата след като станаха достатъчно големи да стоят седнали сами. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот BeenieGal » 13 Окт 2015, 15:56

Pipilota написа:Като бяха бебета помагаше, но като пораснаха спря да се занимава с тях и смята, че всички разходка и и занимания са само мое задължение, той смята, че като са големи те вече нямат нужда от внимание. Спря се занимава и с двамата след като станаха достатъчно големи да стоят седнали сами. :roll:

Това е странно, обикновено, когато отраснат им стават по-интересни на бащите, докато са малки, като не правят нищо и бащите реагират по този начин - нула внимание... :|
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот Грохот » 14 Окт 2015, 10:07

То вече станала работата, татковците са свършили техния дял от сделката, не ги търсете повече, всъщност не зная защо жените очакват друго :?: :!:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Помагат ли татковците в отглеждането на бебето?

Мнениеот Krum » 14 Окт 2015, 10:46

Грохот написа:То вече станала работата, татковците са свършили техния дял от сделката, не ги търсете повече, всъщност не зная защо жените очакват друго :?: :!:

работата на мъжа е да осемени ли само? :shock: :shock: :shock:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта