Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Окт 2015, 09:46

Да, знам, че всички си мислим, че искаме да се храним здравословно, но не ни се получава. Наясно съм, че всички си вземаме зрънчо, чипс, салам, маргарин и т.н. Наясно съм, че храним децата си с това понякога, а може би и по-често. Но едно не разбирам. ;) Едно е изборът на родителите, друго е някой друг да решава. :!:
Въпросът ми е съвсем прост - носите ли пакетирани храни в градината на децата си?! Зрънчо, солети, чипс, снакс, сладки и каквото ви дойде на ум. В нашата подобни родители не са малко и такива неща"

t8tJ62BwzgZVFdHJmxknAA.jpg
t8tJ62BwzgZVFdHJmxknAA.jpg (51.14 KiB) Прегледано 4800 пъти

май редовно присъстват в менюто на децата ни! Разбирам, че от градината не желаят да пречат на родителите, но аз не разбирам защо САМИТЕ родители носят боклуци в градината? След като имат желание да се нахранят детето с всевъзможно неща, които не знаят как изглеждат - нека го направят. Но кои са те да решават, че моето дете ще ги яде? А то как да спре, след като му го поднасят на тепсия постоянно? :shock:
Е разбира се, от това число изключвам рожденни дни и празници - не съм звяр, да си хапват. Но говоря за обикновен ден без празник, без нищо. Носите ли зрънчо на децата в градината, защото днес така сте решили? :?: И от къде вземате наглост да го правите? :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот Ginger » 15 Окт 2015, 11:06

Ама колко от родителите се замислят, че това може и да не се дава всекидневно на другите деца или да кажем, че се опитват да изберат "по-малкото зло", което също е абсурдно, но да предположим, че тези, които са се опитали да се замислят, то за тях бейкролс е препечен хляб и за техните деца - може, значи и за другите няма да е проблем! ;)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Окт 2015, 11:10

Ginger написа:Ама колко от родителите се замислят, че това може и да не се дава всекидневно на другите деца или да кажем, че се опитват да изберат "по-малкото зло", което също е абсурдно, но да предположим, че тези, които са се опитали да се замислят, то за тях бейкролс е препечен хляб и за техните деца - може, значи и за другите няма да е проблем! ;)

Нали знаеш "какво ще му стане от едно" ама то това едно като е всеки ден.. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот dinkog » 15 Окт 2015, 11:21

Не можеш ли да кажеш на детето си да не ги яде тези неща и да ги оставиш останалите да правят каквото си поискат?
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот Nightmare » 15 Окт 2015, 11:55

rabotnata pchela написа:
Ginger написа:Ама колко от родителите се замислят, че това може и да не се дава всекидневно на другите деца или да кажем, че се опитват да изберат "по-малкото зло", което също е абсурдно, но да предположим, че тези, които са се опитали да се замислят, то за тях бейкролс е препечен хляб и за техните деца - може, значи и за другите няма да е проблем! ;)

Нали знаеш "какво ще му стане от едно" ама то това едно като е всеки ден.. :roll:

Абе въпреки, че не вярвам да има наистина вредна храна, но така си е, с натрупване стават нещата, вече не зная как стои въпроса с детските градини, но това не се случваше преди :!:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот Локумът » 15 Окт 2015, 12:23

Така или иначе ще ядат по цял ден гадости в училище, какво си се притеснила от сега. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот Pipilota » 15 Окт 2015, 13:10

Никога не съм носила и неодобрявам. Всеки има право да си храни децата с каквито боклуци пожелае, но не и да храни моите! Никога не съм ги ограничила, ако някое дете има рожден ден или друго, но всеки ден, само защото някой родител е решил не съм съгласна. Но бях много учудена от безразличието на родителите, когато повдигнах темата. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот maminka » 15 Окт 2015, 14:46

Pipilota написа:Никога не съм носила и неодобрявам. Всеки има право да си храни децата с каквито боклуци пожелае, но не и да храни моите! Никога не съм ги ограничила, ако някое дете има рожден ден или друго, но всеки ден, само защото някой родител е решил не съм съгласна. Но бях много учудена от безразличието на родителите, когато повдигнах темата. :roll:

И аз се дразних много през годините на тези безразборни "лакомства" карах се, врещях, най-накрая повечето бяха съгласни с мен и последната година стигнахме до консенсус, но то бяха луди скандали... иначе няма как да не са безразлични, всички са роботи!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот Rali_hr » 15 Окт 2015, 15:24

Не съм носила и не съм виждала в градината да ядат такива неща, освен ако не е имало празник, както казвате. Но в действителност, никога не съм се сещала да питам, така че от къде да знам какво всъщност са правили? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Носите ли зрънчо на децата си в градината?

Мнениеот Loreyn » 15 Окт 2015, 17:00

Леле докато детето тръгне на градина дано ги забранят тези щуротии, това не е честно, защо го правят при положение, че имат осигурени три хранения на ден?!?! :shock:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron