Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Mon_ton » 22 Авг 2016, 14:14

не смятам, че има голямо значение кое е п-скъпо и кое по-евтино. Наистина, всеки трябва да се разполага според чергата си. :) Това е най-важното. Издребняване е кое е по-скъпо, защото цените на някои от вегетарианските храни са изравнени с месото и като цяло може да излиза едно и също.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Локумът » 23 Авг 2016, 12:19

Важното е ядене да има и кюфтета и кебапчета, както се казва. :lol: :lol: :lol: Пък вече и от другото ако има още по-добре. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот asdddwww » 23 Авг 2016, 14:22

И месояден съм бил и вегетарианец, сега не се определям като нищо и да ви кажа, в нито един от двата случая не съм спестил, нито съм се чувствал по-различно и по-здраво, да речем.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот fairy » 23 Авг 2016, 17:11

За парите сигурно едва ли има някаква разлика, но за здравето трябва да има :smile: . Зависи де, колко време са били фазите на вегетарианство и месоядство.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Авг 2016, 11:27

АКо всичко е умерено, не трябва да се навлиза дори във фази. :) Не всичко е пари, повече трябва да се мисли за здравето. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот mamina » 24 Авг 2016, 12:26

Ако питате мен, веганският режим е най-скъп. Не използват какви да са продукти и оскъпяването идва и от там, че не се намират навсякъде.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Kremiliya » 25 Авг 2016, 15:48

mamina написа:Ако питате мен, веганският режим е най-скъп. Не използват какви да са продукти и оскъпяването идва и от там, че не се намират навсякъде.

Всъщнсот има много вегетарианци, които не се хранят с никаква специализирана или био храна, ядат си като нас, само че без месото, така че им е и дори по-евтино :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Mon_ton » 25 Авг 2016, 16:22

Малко са наистина вегетарианците, които се пазят и ядат по-здравословно. :) Повечето си хапват яко баници и мекици и това е. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Ginger » 25 Авг 2016, 17:14

Няма значение дали си месояден или не, храната си е скъпа.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Yunona » 25 Авг 2016, 17:54

mamina написа:Ако питате мен, веганският режим е най-скъп. Не използват какви да са продукти и оскъпяването идва и от там, че не се намират навсякъде.


Това е вярно само ако се отдава голямо предпочитание на т.нар. "суперхрани". Иначе няма причина да е по-скъпо от нормалния начин на хранене, включващ качествено месо и/или млечни продукти. Ако искаш само био храни, ще даваш много повече пари, но това е така и при био месото и био млякото (доста по-скъпи са от обикновените). Ако си хапваш нормален фасул, леща, зърнени храни, придружени със зеленчуци и някоя добра родна "суперхрана" като тахана например, бюджетът ти за храна ще е много приличен. Ще можеш да си позволяваш и нещо "по-така" като конопено семе, киноа, ядки и ще се изненадваш, че всъщност не харчиш много. Ако обаче бобът ти не е нормален, а био боб адзуки, лещата ти е тип белуга, ежедневно ядеш мака, спирулина, чия, тибетско годжи бери и разни подобни, цената на изхранването скача драстично. Долу горе както е при месоядните, които ядат евтина кайма и пилета в сравнение с тези, които си купуват свинско или телешко бонфиле, пуешки гърди, заешко, сьомга и т.н.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта