Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Harmony » 26 Авг 2016, 09:14

Интересно ми е защо някой би предпочел да си купува видовете, които си изброила като боб адзуки и другите? Те са предпочитани заради по-добри и полезни хранителни стойности или от мода и вманиачване?
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Yunona » 26 Авг 2016, 09:39

Harmony написа:Интересно ми е защо някой би предпочел да си купува видовете, които си изброила като боб адзуки и другите? Те са предпочитани заради по-добри и полезни хранителни стойности или от мода и вманиачване?


Причината е същата като при хората, които си купуват филе, а не бут или плешка :) Някои го правят, защото филето няма много мазнини, по-диетично е от другите меса. Други го купуват просто защото филето е по-престижна храна :)
Например някои видове боб са с по-високо съдържание на протеин. И при лещата е така. Киноата има пълен аминокиселинен профил, което я прави изключителен източник на лесно усвоим протеин. Тези неща са важни за спортуващите хора. Някои видове леща са добри за супа, други - за салата, трети - за яхния. Това пък е важно за кулинарите и за тези, които ценят разнообразието на вкусове. За биото - при отглеждането на био храните не се ползват изкуствени торове и химически средства против вредители - все повече стават хората, които целенасочено търсят именно това. Причини много.
Разбира се, има и такива, които се вманиачават или сляпо следват "модата".
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Anka » 26 Авг 2016, 09:55

Не знам хора, дали някой си купува био месо? Ето ви едни пример.. http://www.balevbiomarket.com/mesni-pro ... -meso.html
Yunona, ти винаги говориш за качествено и био месо. Това ли си купуваш? Бутчета от 40лв. килограма? :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Yunona » 26 Авг 2016, 10:11

Anka написа:Не знам хора, дали някой си купува био месо? Ето ви едни пример.. http://www.balevbiomarket.com/mesni-pro ... -meso.html
Yunona, ти винаги говориш за качествено и био месо. Това ли си купуваш? Бутчета от 40лв. килограма? :roll:


Това, че говоря за нещо, не означава, че го практикувам :)
Предишният ми пост беше отговор на въпроса защо някой би си купил това или онова. По отношение на месото - аз месо почти не ям :) Когато го правя обаче, не търся био, а избирам някое качествено прясно месо от български производител. Всяка стока си има пазар обаче, така е и с бутчетата от 40 лв. килото :)
Като цяло съм категорично против крайностите.
Последна промяна Yunona на 26 Авг 2016, 10:15, променена общо 1 път
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Anka » 26 Авг 2016, 10:14

Да си призная, направо се изненадох от тези цени, не очаквах да е чак толкова скъпо. Не знам дали и кой би си го купил това. :shock:
Не мога да намеря и от бг производител качествено месо. Купувам от месарски магазин и толкова. :roll: Нито знам от къде мога да си намеря по-качествено.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Kaya » 30 Авг 2016, 11:40

Това и аз не бих го пипнала, което обаче ме кара автоматично да се замисля, защо по дяволите ние ядем толкова евтино месо? Аз не мога да си намеря месо, което да е към 10лв. килограма на бутчетата, да знам, че по-качествено. Попадала съм на бутчета от 3-4 лева килограма. Може би хич не трябва да ядем месо и вегетарианците са най-умни. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот puhcheto » 01 Сеп 2016, 17:53

Yunona написа:
Anka написа:Не знам хора, дали някой си купува био месо? Ето ви едни пример.. http://www.balevbiomarket.com/mesni-pro ... -meso.html
Yunona, ти винаги говориш за качествено и био месо. Това ли си купуваш? Бутчета от 40лв. килограма? :roll:


Това, че говоря за нещо, не означава, че го практикувам :)
Предишният ми пост беше отговор на въпроса защо някой би си купил това или онова. По отношение на месото - аз месо почти не ям :) Когато го правя обаче, не търся био, а избирам някое качествено прясно месо от български производител. Всяка стока си има пазар обаче, така е и с бутчетата от 40 лв. килото :)
Като цяло съм категорично против крайностите.


Така е, за всяко нещо си има хора. Според целите и това, което иска, всеки решава как да се храни. Не би трябвало да се обвинява някой, че си купува месо от 40 или 100 лв. Може да не е честно едни да се хранят с най-доброто, а други не, но това е.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот asdddwww » 22 Мар 2017, 16:44

Всеки може да вземе решенията си какво му харесва и какво не, кое го кефи и кое не, на всеки каквото му е вкусно. Важното е все пак каквото и да сме избрали да следваме някакви правила и да не прекалявамае.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2017, 22:35

Аз искам да съм месоядна вегетарианка и да не ми се налага да мисля за пари. : Но няма. Всичко е до желание, всеки сикупува различни неща, като сложим чертата колко боклуци купуваме, това е най-малкия проблем са кое колкое по-скъпо е - дали си месояден или вегетарианец :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот kalina_216 » 23 Мар 2017, 12:41

И аз не мисля, че може да се направи каквото и да е било сравнение. Не може да се направи сравнение и между вегетарианците и между месоядните дори, а какво остава да се "смесят'' така. Аз съм вегетарианка от поне 15 години и мога да кажа, че се чувствам повече от добре, спокойно пазарувам това, което ми харесва. И си купувам неща, които ако бях месоядна, може би нямаше да ям, заради разнообразието, което щях да получавам и от месото. Няма сметка, която да може да каже кое е по-изгодно, важното е как се чувстваме и всеки да е доволен от избора си. А и надали някой остава месояден, или става вегетарианец, за да спести пари, този довод трябва да е последен.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron