Кой е най-сигурният начин за пестене?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Lollipop » 24 Май 2017, 08:28

Pipilota написа:Не знам дали застраховките покриват евентуални проблеми с парите, ако бъдат откраднати от сметката да речем. Но съм чувала, че няма никакви гаранции и че се възстановява някаква част, само.

И аз мисля, че е само на част, но пък със сигурност човек може да си направи допълнителна застраховка, която да пази тези пари, когато се виждат къде са и се админисртират. Иначе, когато са под дюшека, какви очаквания може да имате...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Май 2017, 09:33

То да има за пестене, хубаво, но като няма, по-голям зор. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2017, 09:13

пестенето, като слагане на едни пари на едно място, хубаво, ами от къде идват тея пари е по-сложния момент.. :) трудно става отделянето на парите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Lili_gagarin » 05 Юни 2017, 11:41

Трябва да се направят различни разделения на месечните пари, аз си отделям от заплатата 10% всеки месец, ако ще да е 500 лева, 50 прибирам и си имам сметка за целта,ако е 1000 лева заделям 100. Винави и всеки месец, сега ми се прецака колата жестоко и ремонта излизаше колкото нова, успях без проблем да си купя кола със спестените пари.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Юни 2017, 11:56

За мен ежемесечното отделяне на някакви пари е добър начин за пестене. Може дори да се отделят и пари седмично, ако имаме бюджет от 150-200 лева седмично, които да похарчим, което остане може да бъде прибирано в спестявания, така винаги ще знаем, че отделяме излишъка, без да го прибавяме към следващ период.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот preslavaslavova » 22 Юни 2017, 10:30

Това с пестенето не ми се отдава. Гледам да отделям пари всеки месец от заплатата си, но все изниква нещо непредвидено. Бях събрала доста прилична сума, но колата се счупи и дори се наложи да изтегля кредит от https://www.cashcredit.bg , за да може да я ремонтираме. След като съм изтеглила кредит, сега още няколко месеца няма да мога да пестя, а след това отново започвам с голямото пестене на пари за ремонт на хола.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Lisica » 22 Юни 2017, 11:49

preslavaslavova написа:Това с пестенето не ми се отдава. Гледам да отделям пари всеки месец от заплатата си, но все изниква нещо непредвидено. Бях събрала доста прилична сума, но колата се счупи и дори се наложи да изтегля кредит от https://www.cashcredit.bg , за да може да я ремонтираме. След като съм изтеглила кредит, сега още няколко месеца няма да мога да пестя, а след това отново започвам с голямото пестене на пари за ремонт на хола.

Бе, да ти кажа няма да се получи, давай рефинансирай навреме. Ама си избери хубава банкова институция, от която да вземеш пари, тези бързи кредити .. вземат много големи лихви.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот kalinka-kuku » 22 Юни 2017, 12:09

Пестенето и на мен ми е било винаги много, много трудно. Не мога да кажа, че ми се получава лесно, да не кажа - хич. :roll: Особено ако ми изкочи някой разход, те моите разходи са главно за удоволствия, но все са си разходи.. Обаче следващия месец пак почвам да спестявам и тогава, когато пак имам някакво желание да похарча пари знам, че си имам. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта