Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Elica » 24 Ное 2016, 14:38

Hе знам дали са оплождали наред, но сега не търсим начини да се запазим като племе, та да се размножаваме, където сварим. Нали в момента връзките са много по-висши от само физически, има причвличанае, споделяне.. Мисля, че сме еволюирали достатъчно, за да бъдем моногамни.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот valensiq » 24 Ное 2016, 15:27

Ми то си е до възпитание, нали има още страни, в които си живеят полигамно и е нормално един мъж да има повече от една жена. Обаче виж, жена да има повече от един мъж - не може.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот уморена » 24 Ное 2016, 16:08

Моногамни са докато не им омръзне и всеки почва да търси други начини за забавление и за създаване на малко тръпка. на всеки му шарят очите.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот ivoblinc » 24 Ное 2016, 16:45

Elica написа:Hе знам дали са оплождали наред, но сега не търсим начини да се запазим като племе, та да се размножаваме, където сварим. Нали в момента връзките са много по-висши от само физически, има причвличанае, споделяне.. Мисля, че сме еволюирали достатъчно, за да бъдем моногамни.


Това за еволюирането не съм съвсем сигурен :lol: . Правим се на много развити, извисени и на друго ниво, но пак си ни управляват първичните нагони. Пак си изневеряваме, убиваме се заради ревност и т.н.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Дилян.Ангелов » 03 Дек 2016, 08:31

Друго си е да хапваш различни манджи от колкото все една и съща
Дилян.Ангелов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Дек 2016, 08:27

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот fawla » 05 Дек 2016, 15:17

Дилян.Ангелов написа:Друго си е да хапваш различни манджи от колкото все една и съща

Ееее, жената да не е манджа.. я кажи.. на теб приятно ли ще ти е, ако приятелката ти си хапва различни манджи?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот svetlozara » 05 Дек 2016, 17:02

Аз съм на мнение, че всеки като си намери половинката няма на ккъкде да мърда. За себе си съм сигурна, че съм открила мъжа на живота си и никога не бих му изневерила и съм 10000% сигурна, че и той мисли същото. Ако не си настроен така, че с този човек ще бъдеш вечно, просто не си струва труда да продължаваш да си с него.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот страстоцвет » 06 Дек 2016, 10:28

Е, аз си ям от една манджа вече от 12 години. С жена ми се "гаджосахме", когато бяхме в 9 клас, изкарахме гимназия заедно, университет и от 3 години сме женени. Все още не сме стигнали до децата, но и това ще стане. Решили сме децата да се появят, когато станем на 30 години, така че малко остана. :mrgreen:
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Локумът » 06 Дек 2016, 11:25

страстоцвет написа:Е, аз си ям от една манджа вече от 12 години. С жена ми се "гаджосахме", когато бяхме в 9 клас, изкарахме гимназия заедно, университет и от 3 години сме женени. Все още не сме стигнали до децата, но и това ще стане. Решили сме децата да се появят, когато станем на 30 години, така че малко остана. :mrgreen:

Ядеш ти, нищо не си ял още. :mrgreen: С моята сме от 20 години, вече ни омръзна да се гледаме, хубавото е, че жена ми е податлива на нови менюта и доста разнообразяваме, та няма кога да си омръзнем. :mrgreen: Но е много скучна и неподатлива на промени и забавления в леглото, със сигурност няма да е много забавно и приятно да се справи секс с нея. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот уморена » 06 Дек 2016, 12:26

ivoblinc написа:
Elica написа:Hе знам дали са оплождали наред, но сега не търсим начини да се запазим като племе, та да се размножаваме, където сварим. Нали в момента връзките са много по-висши от само физически, има причвличанае, споделяне.. Мисля, че сме еволюирали достатъчно, за да бъдем моногамни.


Това за еволюирането не съм съвсем сигурен :lol: . Правим се на много развити, извисени и на друго ниво, но пак си ни управляват първичните нагони. Пак си изневеряваме, убиваме се заради ревност и т.н.

Това, което ни е в природата трудно ще го изкореним като влизаме в някакви рамки на обществен ред. Някои неща са ни естествени и трудно можем да избягаме от тях, но нали за това сега имаме повече възможности, разговори, опции и начини да се справим... но не. Убиваме и изневеряваме.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта