Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот rose_92 » 21 Дек 2016, 02:22

svetlozara написа:Аз съм на мнение, че всеки като си намери половинката няма на ккъкде да мърда. За себе си съм сигурна, че съм открила мъжа на живота си и никога не бих му изневерила и съм 10000% сигурна, че и той мисли същото. Ако не си настроен така, че с този човек ще бъдеш вечно, просто не си струва труда да продължаваш да си с него.


И аз съм на това мнение. :wink: По мои наблюдения повечето хора в днешно време не са моногамни, но за себе си мога да кажа, че съм. Ако някой ден моят приятел вече не ми харесва и се влюбя в някой друг да речем, по-скоро бих поговорила с него и ще се разделим, отколкото да поддържам 2 връзки едновременно, което рано или късно излиза наяве, а и това да нараниш човека, когото си обичал и с когото си бил толкова години, е ужасно. На мен ми се е случвало и знам какво е и затова съм на принципа: "Не прави на другите това, което не искаш на теб да ти се случи".
Не знам дали е правилно, но може би до някаква степен и осъждам хората, които имат по няколко връзки едновременно и изневеряват. Какви хора са това и за какво го правят? Не е ли по-добре като нещо вече не ти харесва, просто да си кажеш и всеки да си продължи по пътя.
Може би при мен доста ми повлия и факта, че нашите се разведоха точно заради изневяра и от малка си обещах, че аз няма да направя тяхната грешка, та после моите деца да страдат като мен. А пък на брат ми това му повлия в друга посока - върти ги по няколко наведнъж, сменя ги като носни кърпи - той за мен е олицетворение на днешните млади момчета. Може би и затова харесвам малко по-големи, защото тези на моите години са абсолютни женкари и несериозници, които не знаят какво значи думата моногамия.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2016, 12:24

И аз съм на мнение, че ако има нещо да се случва, то нека се случи, с други думи, ако не ти харесва някой по-добре се разведи с него, независимо дали има или няма деца!
Трябва да се постъпва разумно с чувствата на другите, а има ли деца, още повече. Не трябва да има обвинения, не трябва да има кавги и подобни истории, настройване на децата. Може интелигентно да се постигне решение на проблема и да няма никакви ефекти върху децата!
Аз не мога да дам обещание, дали ще съм или дали съм моногамна, защото ми се е случвало да се влюбя в друг, докато имам връзка, но и после приключих с връзката си преди да е станало късно. Но не знам как бих реагирала в бъдеще, но все се надявам, че разума ще надделее в подобна ситуация!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот penelopa » 21 Дек 2016, 12:32

Могат да бъдат моногамни, ако са намерили в партньора си всичко, което им е нужно. Въпреки промените, които настъпват с хората, чувствата, обстоятелствата, да има нещо, което да те държи към този човек, като нямам предвид това да е дете, пари или нещо подобно. Много трудно постижимо, но не и невъзможно.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Дек 2016, 12:55

Според мене няма обещано партньорство, което ще е за цял живот! Може да намериш човек, с който да бъдете винаги двамата, но в никакъв случай не е обещано, че някой няма да залитне, да хареса някой друг. Въпрос вече е как ще се действа в тоя случай.. но според мен нещо такова като "аз съм сигурна, ,че еди какво си", не може да се каже.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот ivanhelpa » 21 Дек 2016, 14:49

Няма вечни работи, а и плюс това от човек до човек има разлика.
ivanhelpa
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Окт 2016, 02:50

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Andrey » 21 Дек 2016, 14:58

С времето всеки се променя, нали знаете "никога не казвай никога", не се знае кво може да стане. Сега си снякой, но след 5-6 години може да не се понасяте.. Надали хората, които се женят са с намерението, че ще се разделят.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот valensiq » 21 Мар 2017, 11:04

Все пак не сме застраховани, че няма да си харесаме някой друг, или да се влюбим, докато сме във връзка, но докато сме с един човек, повечето от нас са с него наистина, не можем да се оптуснем да бъдем с различни хора и да живее полигамията. Все се имат предпочитания, по-силна любов, все пак всеки намира човека за себе си. Да, когато си възпитан по определен начин е друго, но и тогава мисля, че мъжа има по-силна връзка с точно някоя от жените си.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Локумът » 28 Апр 2017, 12:05

Така е, все някой ще е по-предпочитан, но пък ако културата ти е такава, че да разделиш с кой какво предпочиташ, може и да съществуват такива отношения. Както поддържаме приятелствата си, така може да се поддържат и няколко интимни връзки.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Paladin » 06 Дек 2017, 13:39

Аз си мисля, че сме моногамни, мкаар и не задължително постоянни.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Alex_mor » 07 Дек 2017, 10:57

Проблемът при полигамията е, че те това не го намират за проблем, могат да си правят един вид, каквото си поискат и знаят, че от другия това ще бъде прието. Има много двойки, които живеят по такъв начин, или по-скоро единия живее така, другия страда.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта