Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот mamina » 26 Фев 2016, 15:39

Майката си е майка навсякъде, все ще се притеснява, все ще те чака и обгрижва. Но на Запад като че ли Повече ги възприемат като отделни, самостоятелни личности , които трябва да си поемат своя път.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот qwerryyy » 12 Май 2016, 16:34

dinkog написа:Тук сме си гледани като мамини синчета- и мъже и жени, рядко стигаме до самостоятелсност преди да завъдим семейство.

Истина е. Много трудно се отксъват, а и има някои, които и вече станали баби, пак продължават да си дундуркат дъщерите и синовете. Въпросните се научават да живеят на гърба на останалите!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот roksana » 13 Май 2016, 11:04

Всяка нация си има своята култура и обичаи. Турците също са много сплотени и съжителстват различни поколения. Това просто им е заложено и такава им е представата, че трябва да бъде едно семейство. Има по-светски настроени и със съвременно мислене турци, но масово са от първия тип.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Malina » 13 Май 2016, 12:25

roksana написа:Всяка нация си има своята култура и обичаи. Турците също са много сплотени и съжителстват различни поколения. Това просто им е заложено и такава им е представата, че трябва да бъде едно семейство. Има по-светски настроени и със съвременно мислене турци, но масово са от първия тип.

То не само те, много и от индийците са така, там където свекърите са господари и всички трябва да им се подчиняват е все така. Може би си има своите плюсове, но са малко. Аи като си израстнал с такъв модел го приемаш за нещо нормално. Но майките там са повече като нас, обгрижващи до старост, докато на запад оставят децата да са по-самостоятелни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот penelopa » 13 Май 2016, 13:18

Едва ли има разлики между майките, но между жените като начин на мислене, характер и разбиране за света със сигурност има. Една може да го обгрижва задушаващо, друга да му посочи вратата да се оправя само, трета може да е любвеобилна, четвърта да не показва чувствата си. Каквито сме като хора, такива сме и като майки.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Май 2016, 13:52

Мисля, че всяка майка е такава, каквато е била и нейната. Рядко се променят много нещата, знаете как казват "почваш да приличаш на родителите си" и е така. Този модел приемаме за правилен. Затова на различните места по света има различен общ модел на поведение, защото той е възприет в поколенията. При нас модела е да си гледаме децата, колкото можем повече.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот iwoni » 13 Май 2016, 16:05

Не съм съгласна в случаите, когато майката е незаинтересована, тормозеща психически детето си, а то после се окаже пълна противоположност. Имам позната, чиято майка е кръгла нула в това отношение - гледа да измуфти дъщеря си за всичко, не й помага с нищо и т.н. А дъщерята е супер майка, обичаща и грижеща се много за детето си.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Mon_ton » 14 Май 2016, 10:04

Monika_Spasova написа:Мисля, че всяка майка е такава, каквато е била и нейната. Рядко се променят много нещата, знаете как казват "почваш да приличаш на родителите си" и е така. Този модел приемаме за правилен. Затова на различните места по света има различен общ модел на поведение, защото той е възприет в поколенията. При нас модела е да си гледаме децата, колкото можем повече.

Наистина в едно или друго отношение, започваме да приличаме на тях. Но в много случаи идва и момента "искам да се грижа по-добре за детето си, отколкото моите родители", но това не значи, че не се използват подобни методи и подобен светоглед по различни теми. :) Майка ми е имала огромно доверие в мен и смятам аз да имам същото в дъщеря ми, защото имах сама свобода , която използвах разумно. Има много неща, които не ми харесваха и ще се постарая да променя, когато му дойде времето по отношения на Моника. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот klara » 14 Май 2016, 10:39

Няма как да не носим нещо от родителите си, но все пак сме други хора със своите разбирания и различен опит, затова възпитаваме децата си според тях и гледаме да не повтаряме грешките на родителите си. Не постъпваме с децата си по начините, които не са ни харесвали като малко. Но забравяме понякога, че отглеждаме човечета, които също малко или много са различни от нас и допускаме нашите си грешки, които след време нашите деца ще се опитват да избягват. Дано да са по-малко
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Andrey » 14 Май 2016, 11:11

klara написа:Няма как да не носим нещо от родителите си, но все пак сме други хора със своите разбирания и различен опит, затова възпитаваме децата си според тях и гледаме да не повтаряме грешките на родителите си. Не постъпваме с децата си по начините, които не са ни харесвали като малко. Но забравяме понякога, че отглеждаме човечета, които също малко или много са различни от нас и допускаме нашите си грешки, които след време нашите деца ще се опитват да избягват. Дано да са по-малко

Не знам, но като слушам как напоследък все се казва "нас едно време колко ни биха и по-добри бяхме" или "малко са те шамарили", а това всичкото си беше практика на нашето време, чак се притеснявам как в момента "никой не удря детето си"... :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта