Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Mamacita » 24 Ное 2015, 16:37

Вчера бях на пазар и се замислих, че в кварталната бакалия или зеленчуковото магазинче до нея ще мога да намеря почти същите неща, дори по-пресни, може би, както и в големите вериги магазини... За съжаление, обаче, след затварянето на половината от тях в квартала, се оказва по-близо да ходя до Кауфланд, а и не се налага да обикалям, за да си намеря всичко необходимо :-|

В началото обаче не беше така, всичко си имаше в бакалията, но хората сякаш сами направиха избора да ги изоставят и да бъдат като на Запад, всичко да си купуваме от големите вериги магазини, без значение от това колко пластмасово е то!

Хайде сега, кажете откъде пазарувате и откъде сте пазарували някога, след появата на големите вериги магазини, продължихте ли да се отбивате в бакалията, а в момента около вас имате ли такава? :roll:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот fawla » 24 Ное 2015, 16:45

Ами всъщност, до нас няма нищо интересно в зеленчуковия магазин, могат да се намерят съвсем обикновени неща, а не по-екзотични, като по под екзотични имам предвид дори авокадо не може да се намери. :roll: Затова предпочитам да отида в големите магазини :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот nadqta » 24 Ное 2015, 17:17

За съжаление е точно така, дори и неща, които са малко извън сезона, както марулите в момента, то е трудно да се намерят по малките магазинчета, иначе има такива за хранителни стоки, но предпочитам големите заради избора, макар и да са малко по-високи цените, все пак внимавам с какво се храня!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Ginger » 24 Ное 2015, 17:45

Всеки влиза в бакалиите и да, намалели са, но не са изчезнали, все пак за някакви дребни неща, никой не ходи до супермаркет, освен ако не е до блока ти, нали? Да си призная, дори рядко ми се случва да ходя в магазини като Билла или Кауфланд, още по рядко до Лидл и подобни, там има някои неща, но не можеш да напазаруваш всичко, което ти е необходимо и да, предпочитам да обикалям някои места пред това да купувам неща, които са второ качество или не ме задоволяват.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Harmony » 25 Ное 2015, 12:46

За съжаление по малките магазинчета не можеш да намериш много от здравословни храни, говоря от сорта на елда, чия и подобни, в супермаркетчетата вече по-често виждам такива щандове, най-малко ги отделят заради диабетичните храни, но съм доволна, че около нас имаме поне 3 или 4 магазинчета, в които може да намериш от всичко, не съм сравнявала цените, но е прилично, сякаш.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Lollipop » 25 Ное 2015, 14:19

Обикновено купувам плодове и зеленчуци от пазарите, там винаги са ми по-вкусни, в големите магазини си купувам само моркови, ако реша да си купя нещо такова. :lol: Но от големите магазини купувам олио, ориз, сирена, кисело мляко, абе основните неща, които не ги вземам всеки ден :) До блока купувам само хляб май и ако съм забравила нещо. Предпочитам 2 пъти в месеца да отида и да напълня хладилника, а не да ходя всеки ден. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот BeenieGal » 25 Ное 2015, 17:26

Lollipop написа:Обикновено купувам плодове и зеленчуци от пазарите, там винаги са ми по-вкусни, в големите магазини си купувам само моркови, ако реша да си купя нещо такова. :lol: Но от големите магазини купувам олио, ориз, сирена, кисело мляко, абе основните неща, които не ги вземам всеки ден :) До блока купувам само хляб май и ако съм забравила нещо. Предпочитам 2 пъти в месеца да отида и да напълня хладилника, а не да ходя всеки ден. :)

Аз пък не мога да си го представя това, аз отивам със списък - вземам, евентуално готвя, изяждам... това е, следващия път - пак, но винаги за спешни случаи имам черно малко хлебче и фъстъчено масло, евентуално сирене.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Kremiliya » 25 Ное 2015, 17:57

Аз пък не съм така, влезна ли в магазина, а особено гладна се почва айде и това да взема, а онова нямаме, накрая излезна с едни тон ненужни покупки.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Vay » 25 Ное 2015, 18:10

А защо си мислите че всички живеят в големия град и имат достъп до големи супермаркети. Най-близкия такъв супермаркет е на 40 километра и човек може да иде там през месец и то ако има кола иначе си пазарува в местната бакалия и то не може да намериш всичко а само основното.
Vay
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Ное 2015, 18:01

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот веселказасмяна » 25 Ное 2015, 18:22

Vay написа:А защо си мислите че всички живеят в големия град и имат достъп до големи супермаркети. Най-близкия такъв супермаркет е на 40 километра и човек може да иде там през месец и то ако има кола иначе си пазарува в местната бакалия и то не може да намериш всичко а само основното.

Ама не се карай, де, в малките градове наистина е така, но тенденцията в другите е точно наопаки и това се има предвид, че затриват малките търговци!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron