Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот Ваня Стойчева » 03 Дек 2015, 13:38

Много ми се иска за Коледа :xmas: да успея да направя нещо по-различно от обичайните мезета. Вече започнахме да приготвяме пастърмата, но ми се иска да направим и друго. Гледах ей такива мариновани сирена: :heartbeating:
Marinated-Cheese.jpg
Marinated-Cheese.jpg (60.5 KiB) Прегледано 8515 пъти

но ми се ще да изпробвам изпитана рецепта, или поне да обменим мисли. :roll:
А ако имате идеи какво друго може да се маринова по този начин и да обогати вкуса си ще съм благодарна, ако споделите, за да успея да събера колкото се може повече идеи, а и да се захващам с приготовленията тези дни :utensils:
Очаквам предложения :grouphug:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Дек 2015, 14:15

Ванче, м ного обичам такова мариновано сирене и си правя редовно, обещавам да сложа моя снимка, само да се прибера. :) Та..общо взето използвам мащерка, розмарин, чили (от това сушеното), магданоз, чубрица, абе всичко, което ти харесва. ;)
Слагам в един бурнан от подправките, отгоре 2 скилитки чесън, после сирене подправки и така редувам, слагала съм и кашкавал. :lol: Най-отгоре пак слагам 2 скилитки чесн. Пълня буркана с 50:50 олио и зехтин, ако е само със зехтин става много силен вкуса и не е толкова ОК :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот penny » 03 Дек 2015, 15:14

И аз правя за разни поводи такова сирене, но слагам освен него и моцарела, и кашкавал, става чудно с чесънче наситно накълцано и подправки каквито има в шкафа, но не от всички, че там е цялото богатство на света събрано :mrgreen: :mrgreen:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот Lisica » 03 Дек 2015, 15:23

Когато съм яла такова сирене, вътре имаше и клончета от пресни подправки, също парченца лута чушка, чери доматчета и няколко маслинки. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот Alex_mor » 03 Дек 2015, 15:48

Изглежда ми много вкусно, но не съм опитвал никога, за колко време става годно за ядене?
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот dinkog » 03 Дек 2015, 16:21

Много често си правя, за 6-7 дена е готово за ядене. Ако нямате зехтин, сложете повече маслини - разрязани по възможност, за да освободят повече вкусове :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот Lili_pili » 03 Дек 2015, 16:56

Сушените домати не се ли правят по същия начин? Довечера и аз ще пробвам да си направя такова сирене, само че не харесвам хич зехтин, добре, че може да се смени само с олио. А като се яде с това олио какво става? Хвърля ли се?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот niya_mazova » 03 Дек 2015, 17:57

Lili_pili написа:Сушените домати не се ли правят по същия начин? Довечера и аз ще пробвам да си направя такова сирене, само че не харесвам хич зехтин, добре, че може да се смени само с олио. А като се яде с това олио какво става? Хвърля ли се?

Според мен ако се добави към сиренцето вече сушен домат по този начин маринован ще стане страшнооо... :smile:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот Pipilota » 04 Дек 2015, 10:41

Lili_pili написа:Сушените домати не се ли правят по същия начин? Довечера и аз ще пробвам да си направя такова сирене, само че не харесвам хич зехтин, добре, че може да се смени само с олио. А като се яде с това олио какво става? Хвърля ли се?

Не мисля, че остава толкова много, а и винаги можеш да го ползваш за следващото сирене, или да го сложиш върху фокача, на филийка или в някой дип, мазнината ще е толкова яко овкусена, че е грехота да се изхвърля. :) А и като сипваш от сиренето, изкарваш и част от мазнината ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Домашно мариновано сирене с подправки и други мезета

Мнениеот svetlozara » 04 Дек 2015, 11:37

Изглежда повече от чудесно, задължително ще си направя сега през уикенда, обожавам сирене и съм сигурна, че това ще ми хареса много :)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта