Прически за зимата - как укротявате косата си?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот lini_leni » 04 Дек 2015, 16:32

Отново направих глупавата грешка да скъся косата си точно преди зимата и отново съжалявам. Много ми се иска винаги е в изряден вид, но е меко казано не възможно. Есента и зимата са й от най-трудните сезони и тя никога не остава във формата, която съм и отредила. :sad:

Нямам идея какви бързи сутрешни прически мога да й измисля, така че да остава подредена и да не се разпилява :evil:
Нямам идея как да я укротя, слагам какви ли не мазила, така че да е фиксирана, да й придадат плътност и т.н., но уви, не се случва, явно й трябва опредлена прическа, която да е устойчива на вятър, влага и подобни студени вълнения :sad:
С огромно нетърпение ще чакам съветите ви, понеже виждам, че другата седмица май я дават дъждовна! :oops: :banghead:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот fawla » 04 Дек 2015, 16:41

използвам лак за коса но най-вече залагам на вързана коса и някакви такива прически, които става бързо, за да не се налага да я мисля през целия ден. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот S_Milenska » 04 Дек 2015, 17:07

Ходя с вързана коса, за да не ми се налага да правя каквото и да е било, и без друго имам 10 косъма на кръст по главата си.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот YoLindi » 04 Дек 2015, 17:23

Лака и фиксаторите няма как да помогнат, когато е влажно навън, в това съм се убедила, може да пробваш различни варианти на кок - по-нисък, по-висок или конска опашка, може да избереш и по-ретро вариант... :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот Harmony » 04 Дек 2015, 17:55

Дори и да не е изцяло прилизана назад, смятам лесно може да се събере с шнола отзад и пак да изглежда добре, като се пригладят косъмчетата с лак, пуснатия остатък отзад да си прави каквото иска :smile:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот Mon_ton » 07 Дек 2015, 12:50

Никога не съм имала проблеми с косата си през зимата :) Просто се грижа за нея, както и в топлите месеци, нищо особено. Ако косата ти е чуплива, просто се старай да подчертаваш това, отколкото да го прикриваш.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот Snejna » 07 Дек 2015, 13:38

След като имате толкова проблеми с косата - на плитка, така ще е прибрана цялата и няма какво да ѝ се разрошва.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот MollyDolly » 07 Дек 2015, 15:04

Snejna написа:След като имате толкова проблеми с косата - на плитка, така ще е прибрана цялата и няма какво да ѝ се разрошва.

Добър вариант е, но пак зависи колко е рошева и колко стегната се прави плитката и най-важното :arrow: да можеш да се плетеш сама :lol:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот Грохот » 11 Дек 2015, 12:26

Най-добре е на опашка, а тя от своя страна на плитка, след което може и на кок да се прибер... както си решите, заедно с малко стилизиращ продукт и всичко е наред :idea:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Прически за зимата - как укротявате косата си?

Мнениеот mangusta » 11 Дек 2015, 17:16

Грохот написа:Най-добре е на опашка, а тя от своя страна на плитка, след което може и на кок да се прибер... както си решите, заедно с малко стилизиращ продукт и всичко е наред :idea:

Според мен по-добър от този вариант е да се сплете на рибена кост косата и оттам нататък като се фиксира с малко лак е бомба, дори и под шапка не би се спресквала, тъй като с малко подръпване отвсякъде си възвръща обема.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта