Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Yunona » 28 Мар 2017, 11:57

Според мен разликата трябва да е малка, тогава децата наистина израстват по-близки. Въпреки че за родителите е трудно в началото, после пък става много по-лесно с оглед на организацията. Не ти се налага да мислиш на ниво "памперси" и "кандидатстване в гимназия" по едно и също време.
Исках деца с малка разлика - 2-3 години, но заради мой здравословен проблем отложихме малко и се получиха точно 5 години.
За нас се оказа чудесно, каката беше много миличка и грижовна, момичетата израстнаха близки въпреки дистанцията на каката по време на нелекия и пубертет. Сега контактуват непрекъснато, въпреки че голямата е студентка в чужбина.
Разликата между мен и брат ми е почти 17 години. Все едно бях с двама бащи. Мъжът ми и брат му са с 1.5 години и са си много, много близки.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот La_bomba » 28 Мар 2017, 12:12

При момичетата е по-различно, докато има ли момче нещата се променят. Мои приятелки имат 11 години разлика двете сестри и са много близки, виждат се ежедневно. Бившия ми мъж има 5 години разлика с брат си - изобщо не си говорят, други приятели брат и сестра с една година разлика също не поддържат никаква връзка, освен по празници. Няма гаранция, че като са по-близки ще растат близки, а това, че ще мислиш за памперси и за кандидатстване по едно и също време не го намирам за лошо.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Jully » 28 Мар 2017, 14:23

И аз съм винаги била за малката разлика, моите деца имат 2 години и 2 месеца разлика. Хубаво е, защото дори и да ги оставям сами знам, че ще си намерят занимание и няма да се притеснявам, че са оставени сами безпризорно, едното все ще се обади да изпее белята на другия.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот La_bomba » 20 Юли 2017, 10:50

Като са малки добре, да са с малка разлика, може би е лесно за майката, че като пораснат, растат и двете и край вече с бебешките истории, но пък като пораснат никой не знае какъв ще им бъде живота и характерите и дали ще се харесват изобщо, камо ли да си помагат и да се подкрепят.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот _Лилия_ » 30 Окт 2018, 17:08

Идеалната разлика е тази, която е идеална за родителите на децата :)
За нас беше 4-5 години и така си планирахме нещата. Някои искат бързо да приключат с бременност, раждане и отглеждане, съответно имат породени деца. Други смятат че им трябва време да си починат и да забравят грижите покрай първото дете, преди да имат второ. Така че всичко е строго индивидуално.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Frac » 30 Окт 2018, 17:19

Малка, голяма и двете си има плюсови и минуси. То зависи и какви полове са. Моите са с малка разлика -1,3 месеца - момчета. Аз в началото бях мн притеснена, но сега се чувствам добре. Сега мисля за израстването им (вървят заедно почти във всичко), за работата си (не мисля за други деца и дълго отсъствие). Децата си играят имат общи интереси, доволна съм от това, което ми се падна. Дори съм си мислила, ако едното беше момиче, едва ли щяха да се разбират.
Отделно голямата разлика позволява на родителите да разчитат на по-голямото дете за мн неща. Дори едно ходене до магазина си е от полза.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Анелия А » 19 Апр 2019, 15:07

Чак идеална не знам, но си представям да имам деца с разлика 3-4 години - ни повече, ни по-малко.
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта