Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Mon_ton » 07 Дек 2015, 12:18

Малката вече е на 3 месеца и 10 дена и с баща ѝ започнахме спора кога е време за второ дете. :smile: Той иска да бъде скоро - в рамките на година, а аз искам да изчакаме поне 3-4 години преди да имаме друго дете. :mrgreen:
Вие каква мислите, че е идеалната разлика между децата, разбира се според вашите разбирания? :grin:
Много искаме да имаме още деца, и не мислим да отлагаме твърде много, но едно след друго мисля, че ще полудея и все пак, вие как мислите, кога е време за още едно бебче, или трето дете, защо да не? :inlove:
A ето ви и една сладка снимка за поздрав: :heartbeating: :heartbeating: :heartbeating:
toddler-meeting-infant-sibling-490x326.jpg
toddler-meeting-infant-sibling-490x326.jpg (29.22 KiB) Прегледано 9128 пъти
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Snejna » 07 Дек 2015, 13:34

Наистина е различно за всеки. Аз лично смятам, че 2-3 години са страхотна разлика, едното дете е пораснало, а другото тепърва се ражда и после имат възможност да играят заедно. Ако разликата е по-голяма сякаш се отчуждават. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот kauda » 07 Дек 2015, 14:48

Не мисля, че има точно и идеално време. :) Всички родители с 2 деца, смятат, че имат идеални деца със страхотна разлика, появили се в точния момент.
Но като жена без деца, мога да кажа, че за мен лично разликата трябва да е по-голяма, за да може едното дете вече да е самостоялтено и отговорно и да може лесно да се грижи майката за второто. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот MollyDolly » 07 Дек 2015, 15:23

Разликата на моите деца е 3 години, сравнително малка, но си мислих, че ще полудея по едно време, тъкмо се успокоих, че вече е пораснало едното и всичко започна отначало, така че много зависи от психиката на майката, а това за отчуждаването не е така... там зависи до това какви хора ще станат, така или иначе им даваш едно и също като възпитание, въпреки че и ние се променяме аз бях еднакво нетърпелива и с двете си деца, сега ако имам трето, то ще е коренна разликата.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Lisica » 07 Дек 2015, 15:31

С брат ми имаме 1 година разлика и се разбираме чудесно. :) Мисля, че колкото по-малка е разликата, толкова по-добре! :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот fawla » 07 Дек 2015, 16:13

За децата е по-добре разликата да е малка, за родителите - да е голяма. :lol:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот sofi_black » 07 Дек 2015, 16:56

fawla написа:За децата е по-добре разликата да е малка, за родителите - да е голяма. :lol:

Защо мислите така, за родителите - ясно, но за децата? Аз съм сама, нямам братя и сестри и знам, че не е ок вариант, посъветвайте един бъдещ родител на поне 2 деца :mrgreen:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Jully » 07 Дек 2015, 17:00

Дъщеря ми е родена декември 2006, синът ми март 2009-та. Сега тя е в 3 клас, а той е в предучилищна група, разбират се чудесно, а малкия може да чете и да пише благодарение на кака си, много дръпна с нея. Така че съм за малката разлика, да на мен още ми е трудно, защото много се карат, но мисля, че малката вече е в пубертет.. :(
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Kaya » 08 Дек 2015, 11:09

Знам ли, мисля, че голямата разлика е за предпочитане. ;) когато се роди бебето с каката ще имат 7 години разлика. МИсля, че е перфектна! :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Loreyn » 08 Дек 2015, 12:15

Kaya написа:Знам ли, мисля, че голямата разлика е за предпочитане. ;) когато се роди бебето с каката ще имат 7 години разлика. МИсля, че е перфектна! :)

Добре е и от ваша гледна точка, няма да се налага да пускаш детето на занималня, ще може да му обръщаш внимание докато си гледаш бебето, какво по-хубаво от това, а и детето ще стане по-отговорно, по-близко с братчето/сестричето :idea:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron