Германия през зимата-заслужава ли си?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот annamaria » 09 Дек 2015, 16:08

Привет, девойки! Намислили сме с моя хубавец да посетим коледно или следколедно или по-късно някой кът от Германия. Дилемата е следната- някой от големите градове или нещо планинско. давайте съвети и препоръки къде може да се отиде и то през зимата. и въобще заслужава ли си? никога не съм ходила в Германия,макар че много обичам немските продукти-сиренца,щоленца и т. н. :lol: отворена съм за предложения, опит от първа ръка ми е нужен. :smile:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот Rali_hr » 09 Дек 2015, 16:31

Не съм ходила, но да ти кажа, ако имате възможност да посетите някое красиво малко планинско градче, с коледни базари, украси и се потопите в това време със сигурност ще останете очаровани! :) Дано някой пътуващ се включи! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот Lilly_milly » 09 Дек 2015, 17:32

Само съм минавала през Германия, но имам много приятелки, които живеят там и да ти кажа... смятам го за еднакво хубав Берлин (на пример) и лятото, и зимата, тъй като сега по празниците може да видиш много традиционни базари, както нашите, да кажем с червено вино и меса, там е по същия начин, относно забележителностите, те са си отворени така или иначе... т.е. винаги може да разгледаш музеи, галерии, паметници... а лятото кипи живот - голям град, много и интересни хора, които пък могат да те отведат на много и интересни места... единствено тук стоят вашите предпочитания :wink:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот mangusta » 09 Дек 2015, 17:53

Зависи какви хора сте, това е истина, аз бих посетила и това, което е описала Рали, но задължително със ски, и големите градове, така че да вляза малко в историята, както и в духа на съвременния германец :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот Lisandra » 09 Дек 2015, 18:01

Бих посетила Германия по всяко време, особено по Коледа. Навсякъде ухае прекрасно на греяно вино, канела, шоколад, бира, наденички, потекоха ми лигите... Коледните базари са страхотни, хората са позитивни и засмени, навсякъде кипи празнична атмосфера. Цените също са приемливи, в някои отношения е по-евтино от БГ. Решили ли сте с какво ще пътувате, ако сте с кола може и да пообиколите. :)
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот borkova » 10 Дек 2015, 11:50

Lisandra написа:Бих посетила Германия по всяко време, особено по Коледа. Навсякъде ухае прекрасно на греяно вино, канела, шоколад, бира, наденички, потекоха ми лигите... Коледните базари са страхотни, хората са позитивни и засмени, навсякъде кипи празнична атмосфера. Цените също са приемливи, в някои отношения е по-евтино от БГ. Решили ли сте с какво ще пътувате, ако сте с кола може и да пообиколите. :)

Оо да, при положение, че не е организирана екскурзия е почти задължително да си отидете с кола, иначе би било много неприятно да сте зависими от какво ли не, транспорт или особено ако сте си дали заявка за някакви определени дни отпуск, да кажем :-|
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот gomez123 » 10 Дек 2015, 12:58

Искрено и по възможно най-хубавия начин ви завиждам, Ани, аз лични бих предпочела планинско градче, ще е истинска приказка, но задължително трябва да се обиколят и забележителности, не се застопорявайте на едно място, има евтини хостелчета, които го позволяват, аз поне така процедирам :smile:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот annamaria » 10 Дек 2015, 15:13

ооооо,много сте готини.:)

наистина варианта за малко планинско градче съчетано с посещения на някой коледен базар ми звучи добре. обаче само да доуточня,че с колата няма да се наемаме да пътуваме. макар и с навигация, не ми се иска да пресичаме няколко страни и да се лашкаме по пътищата. със самолет,че да ми е мирна главицата. и без това приятелят ми е малко нервак,ако пътуваме в непознат град и се объркаме нещо, се изнервя. таз година като бяхме в гърция се въртяхме два часа, докато намерим селцето в което да отседнем. :lol:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот lini_leni » 10 Дек 2015, 16:31

О, ако сте решили в някакво по-малко селце да отседнете, то не зная как ще стигате до там и евентуално какъв транспорт ще използвате, но да знаете, че е доста скъп, добре проучете маршрутите и гледайте по някоя и друга думичка на немски да изфъфляте :lol: :lol: :lol: последният път бях само за ден там, но ми разказаха играта, никой не иска да говори английски, едва се оправихме с влаковете :lol: :lol: :lol: Беше много забавно, опитай се да му обясниш, че и в това е чарът на подобен тип пътувания!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Германия през зимата-заслужава ли си?

Мнениеот YoLindi » 11 Дек 2015, 11:03

Добре е в такъв случай да си предвидите всичко, т.е. тръгвайки да знаете какъв транспорт да хванете, откъде и докъде... за да бъдете максимално наясно и да не стават обърквания. Внимавайте с посоките на самите влакове, за да не се окаже, че трябва да се връщате :lol: :lol: и съответно е добре да си набележите най-важните точки за пътуването и маршрутите, по които да стигнете до тях, а всичко дошло изневиделица си е най-сладко... :smile: :smile:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта