Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот lussy » 11 Дек 2015, 12:59

И двете ми деца са на възраст, в която активно трябва да бъде развивано въображеието им и този процес да не стихва... Синът ми вече чете спокойно, в 4-ти клас е, :studyingbrown: и мога да го насочвам и ориентирам, докато дъщеря ми тепърва започва с този процес, тя е почти на шест.

И за двамата ще са много ползотворни игрите, за да развивам въображението им, но не смятам, че зная кои игри да подбера, за да го направя. :scratchheadblue: Дали настолните игри за добър вариант, но те от своя страна са толкова много и различни видове, че наистина не зная какви да подбера... :shrug:
Наистина се надявам някой да е минал вече от тук и да има идея какво да направя, как да подходя, какви игри да избера, за да развия въображението на децата ми, това е много важно не само за мен, а и за всеки родител, респективно всяко дете, тъй като в един момент това се оказва повече от полза за тях, истински подарък е! :gift: Но като се има предвид различната възраст, едва ли мога да подхождам по един и същ начин, какво ще кажете? :thankyouyellow:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот nadqta » 11 Дек 2015, 14:47

Майка ми ни правеше едни такива "сеанси", караше ни да си представим какво е да сме птици, да се поставяме на мястото на домашния ни любимец, съответно това ни помогна от малки да успяваме да се поставяме на мястото на другия, което в момента мога да го отчета като огромна полза. Може да опитате и вие, като не се сещаш много такива примери, можеш да избираш някакви кратки приказки, които да караш баткото да чете и да ги караш да влизат в различните образи, то неизбежно е да не си представят случващото се в самата ситуация :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот maminka » 11 Дек 2015, 15:46

Сякаш най-лесно се случват чрез творчество нещата, бои, моливи, оцветяване, пластелин... в компания с музика, интересни разговори за планетите например, намирай към какво да ги насочваш, разкавай им за музиката, която им пускаш... така неусетно стават нещата!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот mangusta » 11 Дек 2015, 17:08

Понеже ние сме все още бебета, но това с въображението смятам, че започва от най-ранна възраст, та се опитвам да купувам възможно по-цветни играчки, но не шарени, за да се обърква, наблягам на животните, имаме едни много интересно многоъгълници, които са ни любими за игра иии... за нашата възраст това е, а да и музика си пускаме често, тя обича класическата, още от корема ми.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот dessiblond » 11 Дек 2015, 17:42

Давам му да играе игри на таблета, смятам, че те са си цяло изкуство и е нормално децата да се захласват по тях, съответно да развиват въображението.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот MollyDolly » 11 Дек 2015, 18:21

Реално аз играя с децата си във всеки възможен миг, независимо на какво, карам ги понякога да измислят свои игри, с техни си правила, това също развива адски много, само на детската градина и училището не може да се разчита.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот Pipilota » 14 Дек 2015, 14:18

Всъщност никакви начини не съм използвала. Смятам, че и двамата имат страхотно въображение, а и да си призная де, от друга страна аз не го намирам за особено необходимо нещо и затова не съм наблягала на това умение.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот silver933 » 14 Дек 2015, 15:41

Pipilota написа:Всъщност никакви начини не съм използвала. Смятам, че и двамата имат страхотно въображение, а и да си призная де, от друга страна аз не го намирам за особено необходимо нещо и затова не съм наблягала на това умение.

Не е така, ако имат въображение ще могат много по-лесно да се справят с проблемите, които имат, защото ще измислят нестандартни решения на проблемите. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот Nightmare » 14 Дек 2015, 15:58

Pipilota написа:Всъщност никакви начини не съм използвала. Смятам, че и двамата имат страхотно въображение, а и да си призная де, от друга страна аз не го намирам за особено необходимо нещо и затова не съм наблягала на това умение.

Жалко, това е много много важно, би трябвало поне с повечко четене да се спомогне :!:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Какви начини за развиване на въображението при децата сте използвали?

Мнениеот веселказасмяна » 14 Дек 2015, 18:25

Според мен има твърде много и различни методи, които и без да искаме им прилагаме, така че в някои случаи не е необходимо допълнително влияние.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron