По-добри родителите ли сте от вашите?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 15:24

fawla написа:Мисля, че сегашните родители до някаква степен са по-добри родители. Говори сме си с приятелки, че никога нашите родители не са играли с нас, не са правили абсолютно нищо специално, заедно с нас, а сега не е така. Родителите повече демонстрират любовта си към децата.


Явно обкръжението ви от приятелки е все от осакатени откъм родителски грижи приятелки.
Родител съм на две деца, имам трима внуци и не съм спирал да си играя с децата ми от малки, правил съм им специални изненади и са се чувствали страхотно като и сега си спомнят с охота детските си години. Същото е и сега с внуците ми... така, че е хубаво е да се знае, че нещата опират до човека като човек, възпитание и ценностна система...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот asdddwww » 25 Окт 2016, 15:44

Всеки си е с манталитета, моя баща се сети за нас малко късно, когато вече пораснахме, но пък тогава доста компенсира липсите си от преди... ама и аз не се сещам някой да е играл с нас пред блока, но и времената бяха други и безопасни.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот gabinka_80 » 25 Окт 2016, 16:04

Не мога да кажа дали съм по-добра или не. Все пак да не забравяме, че до голяма степен приличаме на родителите си, така че като пораснем чак тогава може да отчитаме грешки. Засега може да гледаме по-добре бебетата си, но след време да се издъним, когато гледаме тийнейджъри. В ранна възраст е рано за равносметки.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Pipilota » 26 Окт 2016, 09:33

gabinka_80 написа:Не мога да кажа дали съм по-добра или не. Все пак да не забравяме, че до голяма степен приличаме на родителите си, така че като пораснем чак тогава може да отчитаме грешки. Засега може да гледаме по-добре бебетата си, но след време да се издъним, когато гледаме тийнейджъри. В ранна възраст е рано за равносметки.

Права си, че ние гледаме от погледа досега, с деца на по 10 години средно, а трудностите ни тепърва предстоят и ще видим какво ще се случва нататък.., но засега мога да кажа, че от към грижи и индивидуално отношение към децата ми, определено водя майка ми, тя почти не се занимаваше с нас, но пък имаше и своето оправдание. За баща ми нищо не мога да кажа, той беше като липсващо нещо.. нямаше го и толкова.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот bojo_kolev » 26 Окт 2016, 11:08

Скоро чух една приказка, че ако се гордееш с това, което постигат децата ти в зряла възраст, с това, с което се занимават и какви хора са станали, значи си си свършил работата като родител.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Yunona » 26 Окт 2016, 11:23

bojo_kolev написа:Скоро чух една приказка, че ако се гордееш с това, което постигат децата ти в зряла възраст, с това, с което се занимават и какви хора са станали, значи си си свършил работата като родител.


Е, това зависи от собствените ти стандарти. Имам познати, които ужасно се гордеят, че синът им израсна "нахакан", пробивен и успяващ. Адвокат е, в отлично финансово положение и ценни контакти, с жена и две деца, за които се грижи добре. Много са щастливи родителите му. Той е добър и успял човек според техните критерии и очаквания. Според моите е безскрупулен, готов да прегази всеки (и гази наред). Аз не бих се гордяла с такова чедо.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Kaya » 26 Окт 2016, 12:32

Yunona написа:
bojo_kolev написа:Скоро чух една приказка, че ако се гордееш с това, което постигат децата ти в зряла възраст, с това, с което се занимават и какви хора са станали, значи си си свършил работата като родител.


Е, това зависи от собствените ти стандарти. Имам познати, които ужасно се гордеят, че синът им израсна "нахакан", пробивен и успяващ. Адвокат е, в отлично финансово положение и ценни контакти, с жена и две деца, за които се грижи добре. Много са щастливи родителите му. Той е добър и успял човек според техните критерии и очаквания. Според моите е безскрупулен, готов да прегази всеки (и гази наред). Аз не бих се гордяла с такова чедо.

Във времена, когато всичко е пари, това си е повод за гордост, а дали е безскупулен.. до голяма степен това и адвокатската професия го налага.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Mon_ton » 28 Окт 2016, 16:05

Не съм чула някой на 100% да е доволен от грижите, които получава от родителите си, все има недоволни, все има нещо за казване, всеки иска да се подобри и да стане по-различен от родителите си, защото не му е харесвало. Рядко мож да се намери някой, който да каже, че всичко му е харесвало в грижите на родителите му.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот PasDeDeux » 31 Окт 2016, 11:29

Kaya написа:
Yunona написа:
bojo_kolev написа:Скоро чух една приказка, че ако се гордееш с това, което постигат децата ти в зряла възраст, с това, с което се занимават и какви хора са станали, значи си си свършил работата като родител.


Е, това зависи от собствените ти стандарти. Имам познати, които ужасно се гордеят, че синът им израсна "нахакан", пробивен и успяващ. Адвокат е, в отлично финансово положение и ценни контакти, с жена и две деца, за които се грижи добре. Много са щастливи родителите му. Той е добър и успял човек според техните критерии и очаквания. Според моите е безскрупулен, готов да прегази всеки (и гази наред). Аз не бих се гордяла с такова чедо.

Във времена, когато всичко е пари, това си е повод за гордост, а дали е безскупулен.. до голяма степен това и адвокатската професия го налага.


Никоя професия не налага да си безскрупулен и безчовечен. Родителите на този адвокат може и да нямат представа, че той се държи по този начин, едва ли са в течение с професионалните му контакти и поведение.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Kaya » 31 Окт 2016, 13:27

Налага се до някаква степен, все пак, за да имаш клиенти трябва да си потъпчеш ценностите до някъде. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта