Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот fawla » 11 Яну 2016, 15:08

Не то ако питаш работодателите, хем и да си млад, както казваш, и най-вече да изглеждаш добре и изобщо доста изисквания, а ако може да не искаш по-висока заплата от 200-300 лв ще са най-щастливи.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот fairy » 29 Фев 2016, 16:38

Ако не се разбирам с колегите и повече си тровя нервите, отколкото да върша истинска работа, бих напуснала.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот Mon_ton » 02 Мар 2016, 12:18

fawla написа:Не то ако питаш работодателите, хем и да си млад, както казваш, и най-вече да изглеждаш добре и изобщо доста изисквания, а ако може да не искаш по-висока заплата от 200-300 лв ще са най-щастливи.

нали! И повъзможност никога да не отсъстват от работа, истинска мечта. Много работодатели изобщо не са коректни и не изпълняват задълженията по закон към своите работници - плащането на болничния, осигуровките, платения годишен отпуск. Но за щастие има коректни, които плащат всичко както трябва!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот fawla » 12 Май 2016, 13:51

Mon_ton написа:
fawla написа:Не то ако питаш работодателите, хем и да си млад, както казваш, и най-вече да изглеждаш добре и изобщо доста изисквания, а ако може да не искаш по-висока заплата от 200-300 лв ще са най-щастливи.

нали! И повъзможност никога да не отсъстват от работа, истинска мечта. Много работодатели изобщо не са коректни и не изпълняват задълженията по закон към своите работници - плащането на болничния, осигуровките, платения годишен отпуск. Но за щастие има коректни, които плащат всичко както трябва!

Да, работила съм при такъв. Не даваше отпуска, а тя самата не се плащаше допълнително! :mad:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот Mon_ton » 29 Юни 2016, 17:25

fawla написа:
Mon_ton написа:
fawla написа:Не то ако питаш работодателите, хем и да си млад, както казваш, и най-вече да изглеждаш добре и изобщо доста изисквания, а ако може да не искаш по-висока заплата от 200-300 лв ще са най-щастливи.

нали! И повъзможност никога да не отсъстват от работа, истинска мечта. Много работодатели изобщо не са коректни и не изпълняват задълженията по закон към своите работници - плащането на болничния, осигуровките, платения годишен отпуск. Но за щастие има коректни, които плащат всичко както трябва!

Да, работила съм при такъв. Не даваше отпуска, а тя самата не се плащаше допълнително! :mad:

Не са едичини такива, а дори при напускане на работа би трябвало да си вземеш дние отпуска и да ти се платят. ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот Pipilota » 16 Авг 2016, 14:25

може би бих напуснала аз ако имам само друга възможност, иначе не. Не мога да рискувам а и съм много доволна от работата си, от колегите, от всичко. Разбираме се чудесно и се радваме на добри отношения между нас. Но ако работата ми доскучее и започне да става досадна, поне бих се ориентирала към търсенето на нова такава.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2016, 16:32

Бих напуснала и аз ако имам сигурна работа, а не бих рискувала, не мога да си го позволя, само защото не ми харесва и заради това да напусна работа. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот MGB » 17 Авг 2016, 09:47

По принцип съм търпелив човек и до последно чакам и търпя, но има ситуации, когато няма смисъл да си тровиш нервите и да преглъщаш. Аз бих напуснала, независимо дали имам или нямам друг вариант за работа, ако съм подложена на тормоз или има някакво неуважително поведение спрямо мен. Всеки има различно разбиране за неуважително, но подигравки, номера, умишлено разкарване не бих понесла.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот Mon_ton » 04 Апр 2017, 15:18

според мен и много правила могат да откажат човек, ако постоянно се чувства като наблюдаван под лупа тя и работата не върви, вече си стресиран. В предишната ми работа записваха всяко излизане от стаята, било то до магазина, да слезеш да дадеш нещо на някой, ако си прекалил (каквото и да е прекаляване), шефа те викаше на разговор... :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Поради каква причина бихте напуснали работата си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Май 2017, 10:50

Най-важното е да се чувстваме удовлетворени и пълноценни на работа, да се чувстваме и ценени, а не само притискани от задълженията си. Това всичкото ще помогне и би помогнало да се чувстваме по-добре на работното място. Ако нещо от тези неща липсва, може да се замислите тогава за приключване на работата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта