Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Специфични грижи, лечение, обществени нагласи, държавна политика, взаимопомощ

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Malina » 20 Май 2017, 19:14

Децата не винаги могат да бъдат осигурени така да се каже. За някои е задължително присъствието на ресурсен учител. В този случай е можело да се направи компромис и да се търси решение, но това не е направено. Дано да няма ппроблеми занапред и детето ти да се чувства на мястото си, въпреки проблема, който има :wink:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Май 2017, 09:25

Аз с ечудувам, че вместо да се върви в посока справяне с тази дискриминация, тя продължава и върху малки деца! това, че има диабет, не означава, че не може да се храни, просто трябва да се следи състоянието му постоянно, не е чак толкова трудно! И на какво се учи това дете, че то е болно и не може да прави неща, като останалите хора.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Mon_ton » 18 Сеп 2018, 16:36

пиша в тази тема, защото нещо подобно се случи с наше приятлско дете, което свърши в болница и за щастие излезна след това добре, но не ми се мисли какво можеше да се случи.
детето също е с диабет тип 1 и има нужда от инсулин и специална диета.
При еднодневна екскурзия, учителите, в тоя случай отворени и го взеха, не му разрешили да се нахрани, при пристъп на глад и съответно припада.
Учителите не звънят на родителите, ами го свестяват и детето малко след това припада втори път, при което учителите вече благоволят да се обадят на родителите, които - вторите, викат бърза помощ. Добре, че екскурзията беше в близък град до техния. Детето беше в безсъзнание часове наред. :!:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот silver933 » 19 Сеп 2018, 09:29

В наши дни, когато има толкова информация, да не се поинтересуваш от състоянието на ученика си е направо смешно...
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Предишна

Назад към Деца със специални потребности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта