Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот zagrijena » 18 Яну 2016, 16:27

Имам 13-годишен син и сами се досещате какво е положението. То не са разговори за отговорности, то не са напомняния за неща, които трябва да се свършат. Чувствам, че в дадени моменти направо иска да изчезне от нас с баща му. Но и на нас ни омръзва да повтаряме едно и също. Разбирам, че не трябва да прекалявам с натякванията си, но как да го накарам да върши задълженията си без да му досаждам? Имам чувството, че неща, които ги говорим за стотен път, все едно ги чува за първи после.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот klara » 18 Яну 2016, 16:57

Моят син е по-малък, но и аз се сблъсквам със същото. Гледам да му поднасям нещата като игра или като вид състезание между нас, но вашият син е по-голям и едва ли му е до тези неща. Освен да разчитате, че все пак нещо е влязло в главата и ще израсте "глухотата". :smile:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Яну 2016, 17:27

Синът ми е на 7г. и изобщо не се замислям какво ще си помисли. казвам и по 10 пъти ако трябва, че и по 300, като не чува, не чува, аз съм по-упорита. :) когато той иска нещо от мен и за отговарям със същото - правя си моята работа и изобщо не го отразявам. :mrgreen: Каквото почукало, такова се обадило. Взе да се научава и много по-бързо ми отговаря и се разбираме за какво си говорим.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот Lollipop » 18 Яну 2016, 22:09

А с какво го тормозиш детето? Какво искаш от него? Остави го да сиобере няколко пътисрама и тв е,знае ли как на бързо ще се научи :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот zagrijena » 19 Яну 2016, 09:40

Lollipop написа:А с какво го тормозиш детето? Какво искаш от него? Остави го да сиобере няколко пътисрама и тв е,знае ли как на бързо ще се научи :mrgreen:


Лошото е, че непукизмът владее повсеместно. Така че един път обере срама, втори път обере и вече третия път е все едно.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот Lollipop » 19 Яну 2016, 11:53

zagrijena написа:
Lollipop написа:А с какво го тормозиш детето? Какво искаш от него? Остави го да сиобере няколко пътисрама и тв е,знае ли как на бързо ще се научи :mrgreen:


Лошото е, че непукизмът владее повсеместно. Така че един път обере срама, втори път обере и вече третия път е все едно.

Не съм съгласна с това. Ако дойдат негови приятели и стаята му е разхвърлена, намятал си е мръсните боксерки по средата на стаята, има затрупани чинии и прочие, не си мисли, че ще му е приятно, или пък ако покани момиче в тая мизерия. :) А и на 13 години е съвсем нормално да отрича всичко и да му е все тая, ако е мир кротък и примирен, то това по-скоро ще е притеснителното.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот Malina » 19 Яну 2016, 12:50

Зависи какво изискваш от детето, първо се попитай това, което искаш от него дали е подходящо, дали той го иска и дали го предлагаш правилно :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот zagrijena » 19 Яну 2016, 13:25

Malina написа:Зависи какво изискваш от детето, първо се попитай това, което искаш от него дали е подходящо, дали той го иска и дали го предлагаш правилно :)


Изисквам нормалните неща - да поддържа стаята си, по-малко стоене на компютъра, да помага вкъщи. Искам да го науча на отговорност. Много ясно, че няма голямо желание, но за мен е важно да поема отговорност. Колкото до правилното предлагане, предполагам, че не винаги успявам да сдържам нервите си. Това го смятам за мой минус.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот Malina » 19 Яну 2016, 13:30

zagrijena написа:
Malina написа:Зависи какво изискваш от детето, първо се попитай това, което искаш от него дали е подходящо, дали той го иска и дали го предлагаш правилно :)


Изисквам нормалните неща - да поддържа стаята си, по-малко стоене на компютъра, да помага вкъщи. Искам да го науча на отговорност. Много ясно, че няма голямо желание, но за мен е важно да поема отговорност. Колкото до правилното предлагане, предполагам, че не винаги успявам да сдържам нервите си. Това го смятам за мой минус.

Децата много се влияят от това, какво държание имаш спрямо тях. Ако копираш тяхното държание, те започват да си намират грешките. Можеш да оставяш разхвърлено, да не переш дрехите, да не миеш чиниите, да не му обръщаш внимание. За седмица нещата ще се променят.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот lini_leni » 19 Яну 2016, 13:55

Lollipop написа:
zagrijena написа:
Lollipop написа:А с какво го тормозиш детето? Какво искаш от него? Остави го да сиобере няколко пътисрама и тв е,знае ли как на бързо ще се научи :mrgreen:


Лошото е, че непукизмът владее повсеместно. Така че един път обере срама, втори път обере и вече третия път е все едно.

Не съм съгласна с това. Ако дойдат негови приятели и стаята му е разхвърлена, намятал си е мръсните боксерки по средата на стаята, има затрупани чинии и прочие, не си мисли, че ще му е приятно, или пък ако покани момиче в тая мизерия. :) А и на 13 години е съвсем нормално да отрича всичко и да му е все тая, ако е мир кротък и примирен, то това по-скоро ще е притеснителното.

Ама не е точно така, на някои наистина съвсем не им пука и това се задълбочава във времето, вместо да се вразумяват :sad: :sad: това направо си е като модна тенденция :sad:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта