Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Яну 2016, 22:16

Мислите ли, че даваме твърде много имуностимуланти на децата си? :?: Говорих с няколко майки и в зимния период всички искаме детето ни да е здраво, но като изредиха какво пият: сироп от бъз, чай, мед, клеева тинктура, пчелен прашец, инфлуцид, имунобор, умкалор и какво ли не имам чувството, че нон стоп се пие по нещо,з а подсилването на имунитета на децата. :shock:

herbal-supplements.jpg
herbal-supplements.jpg (75.01 KiB) Прегледано 1497 пъти

Дали това е от полза, че предлагаме огромно количество неща, които уж трябва да им помагат да се справят с болестите... не им ли правим мечешка услуга. Дали този начин на постоянно предлагане на различни природни стимуланти, или от аптеката помагат на децата, или правят имунитета им ленив? Вие как мислите? Какви стимуланти аз имунната система сте давалии давате на вашите деца към днешна дата? :scratchheadblue:
Синът ми е на 7г и не му давам абсолютно нищо, освен доволно количество плодове - ябълки, банани, мандарини, които е готов и иска да изяде. Не е боледувал от 2 години нищо сериозно, освен някой чревен вирус, при който май тази стимуланти не помагат. Очаквам вашето мнение! :thankyouyellow:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот Kremiliya » 20 Яну 2016, 22:42

Май имаш право, че доста имуностимуланти даваме на децата си. Чудя се дали те биха могли да навредят по някакъв начин? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот Fute » 21 Яну 2016, 08:44

Добро хранене, спорт и щастие и детето е здраво!
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот Jully » 21 Яну 2016, 11:10

Не мисля, че може да им навреди. Давам на децата всеки ден инфлуцид, сок от бъз и чай с мед. Не мисля, че им е много. Гледам да се хранят разнообразно и здравословно,готвя отделно за тях полезни неща!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот lini_leni » 21 Яну 2016, 11:15

Предполагам не само става ленив имунитета, ами и не е ок да се приемат толкова хранителни добавки като цяло, камо ли от едно дете, при положение, че са толкова силни. Дори и да махнеш купешките, като вземеш сироп от бъз, пчелен прашец и какво беше третото, то всяко само по себе си е много силно, накуп не зная как не са се натровили още :lol:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот Mamacita » 21 Яну 2016, 13:01

Авторката, просто е късметлийка, че няма болнаво дете, иначе в такива моменти като застъпим едно след друго хапчета, то предпочиташ да даваш от всички имуностимуланти, вместо антибиотици.
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Яну 2016, 13:34

Mamacita написа:Авторката, просто е късметлийка, че няма болнаво дете, иначе в такива моменти като застъпим едно след друго хапчета, то предпочиташ да даваш от всички имуностимуланти, вместо антибиотици.

Но не е ли това точно, както казаха - меча услуга? Не е ли по-добре да се намери един подходящ стимулатор, отколкото да се дават количества?! Няма ли опасност дори и от натравяне?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот svetlozara » 21 Яну 2016, 15:00

Не е ли по-добре децата да вземат подобни неща , пред това да се разболяват и да пият различни лекарства, най-често антибиотици?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2016, 17:19

Mamacita написа:Авторката, просто е късметлийка, че няма болнаво дете, иначе в такива моменти като застъпим едно след друго хапчета, то предпочиташ да даваш от всички имуностимуланти, вместо антибиотици.

Минала съм и по пътя с много боледуващото дете, нямам против да се дава имуностимулант, но не и да се прекалява и да се вземат няколко неща. Все пак детския организъм се крепи сега и се приучава да се бори сам, много често мисля, че събуждаме имунитет, който не съществува.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Прекаляваме ли с имуностимулантите за деца?

Мнениеот iwoni » 05 Фев 2016, 12:17

Дъщерята на моя приятелка постоянно е тъпкана с най-различни имуностимуланти - то Имунобор ли не беше, Умкалор ли не беше, пък не забелязвам подобрение. Детето често си боледува и това е!
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта