Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот analizatorka » 21 Яну 2016, 14:03

Преглеждайки набързо профила си във фейсбук, постоянно се натъквам на домашни рецепти от типа "Приготви си сам" за всякакви разкрасяващи, поддържащи, лекуващи, засилващи имунитета и така нататък състояния. Някои ми изглеждат абсурдни, други ме карат да се замисля дали да не ги пробвам. Как мислите - заслужават ли си или да сме по-предпазливи?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот svetlozara » 21 Яну 2016, 14:39

Не мисля,ч е пречи да се пробват, повечето рецепти може и да не са изпробвани, но определено не можем да ги отречем. :) Ползвала съм някои, най-вече за маски за лице и за коса и съм доволна. ;)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот BeenieGal » 21 Яну 2016, 16:16

Досега не помня да съм си приготвяла такива неща, смятам че си има доказани рецепти, щом искаш да са природни, но такива, за които нямаш никаква информация, по-добре да не се изпробват.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот Harmony » 22 Яну 2016, 12:21

svetlozara написа:Не мисля,ч е пречи да се пробват, повечето рецепти може и да не са изпробвани, но определено не можем да ги отречем. :) Ползвала съм някои, най-вече за маски за лице и за коса и съм доволна. ;)

От кои си доволна, аз не смея да опитвам, понеже нямам идея дали и как ще се отразят, а не ми се рискува :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот fairy » 25 Яну 2016, 09:46

Някои пък имат абсурдни съставки, да се чудиш къде да ги търсиш :smile:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот asdddwww » 25 Яну 2016, 14:38

Аз не се доверявам лесно, но предпочитам да разпитам и да проверя, може да се окаже, че друг е пробвал и са проверени и ефективни. :) Така научих и рецептата против кашлица с бира, небет шекер и орехи.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот Loreyn » 25 Яну 2016, 14:55

fairy написа:Някои пък имат абсурдни съставки, да се чудиш къде да ги търсиш :smile:

Ммм аз май такива не съм срещала, повечето са с модерните за сезона - лимон, сода, мед, джинджифил, канела, куркума и за всичко помагат :lol: :lol:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот balsam » 29 Яну 2016, 11:25

Имам една приятелка, която малко го е подкарала като спорт. :grin: Види ли някоя рецепта във фейсбук и веднага трябва да я опита.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот svetlozara » 29 Яну 2016, 17:49

balsam написа:Имам една приятелка, която малко го е подкарала като спорт. :grin: Види ли някоя рецепта във фейсбук и веднага трябва да я опита.

Супер, значи можеш да се допитваш до нея дали нещо е ефикасно или не. :) хубаво е да има и такива експериментални мишки хаха ;) :chickencatch:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Доверявате ли се на рецептите за илачи във фейсбук?

Мнениеот rabotnata pchela » 31 Яну 2016, 11:02

Лошо няма да се използват някои съвети. ;) Ползвала съм и съм останала доволна. От Интернет съм научила за компреса с извара, за мед и сода и какво ли още не, изпитани и успешни рецепти. Как да не се доверя"? Е има и непроверени неща, но за тях нищо не се знае. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта