Срамували ли сте се от детето си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот pavleta » 26 Яну 2016, 13:05

Познавам родители, които са толкова амбициозни, че се срамуват, когато детето им изкара слаба оценка и само го мъчат горкото :sad:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Slavena » 26 Яну 2016, 13:51

Е голяма работа са направили, чак пък да се срамувам щото са подпалили опашката на няква бъхлива котка... чак пък толкова..
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот LaCoquine » 26 Яну 2016, 14:25

pavleta написа:Познавам родители, които са толкова амбициозни, че се срамуват, когато детето им изкара слаба оценка и само го мъчат горкото :sad:

Ооо да, в на всеки един от нас в класа е имало такова дете, което е било измъчвано от техните за оценки, но в крайна сметка вариантите са два - или излиза човек, свръх амбициозен като родителите си, или точно обратното, тъй като е скъсал синджира...
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Mon_ton » 26 Яну 2016, 16:20

Не съм срещала такива, които да се срамуват от децата си заради оценка, е ако не е успяло да завърши гимназия да, ама щото има 4 примерно е прекалено.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Jully » 27 Яну 2016, 16:41

Никгоа не съм имала причини да се срамувам от децата си, така че не мисля, че и аз бих се срамувала някога от детето си.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот iwoni » 28 Яну 2016, 12:26

А когато направиш голяма грешка в живота, от която на родителите не им става много приятно? Колко случаи има на родители, отрекли се от децата си, защото са направили неприемлив за тях избор?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Slavena » 28 Яну 2016, 14:03

iwoni написа:А когато направиш голяма грешка в живота, от която на родителите не им става много приятно? Колко случаи има на родители, отрекли се от децата си, защото са направили неприемлив за тях избор?

Няма такива, родителите трябва да подкрепят децата си каквото и да направят. Е има случаи, в които децата правят непростими грешки.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Яну 2016, 14:35

Досега веднъж съм се срамувала адкси много! И то беше този уикенд, гаджето на дъщеря ми в компанията на родителите му ми доведоха щерката тотално пияна.. не знаех какво да кажа, толкова ме беше срам! А синът ми колкото и да мисля ид а гледам не беше такъв, къде сбърках с нея, нямам идея.. :-|
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот mix_twix » 29 Яну 2016, 12:58

Ваня Стойчева написа:Досега веднъж съм се срамувала адкси много! И то беше този уикенд, гаджето на дъщеря ми в компанията на родителите му ми доведоха щерката тотално пияна.. не знаех какво да кажа, толкова ме беше срам! А синът ми колкото и да мисля ид а гледам не беше такъв, къде сбърках с нея, нямам идея.. :-|
Да, то си е за срам, яде ли ги после големите шамари тя или не й остана ред.. :) Реши че достатъчно се е наказала.. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот qwerryyy » 29 Яну 2016, 13:31

Това пък е ужасно да се срамуваш от детето си, това е да се срамуваш от себе си, родителите правят децата си, а не обратното, след като в нещо детето се справя зле, неразумно е или друго, то родителите трябва да носят отговорността, особено докато става въпрос за деца!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта