За или против кръщението на детето?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот kauda » 16 Фев 2016, 13:24

mamina написа:На човек му е нужно да се опира на неща, които не разбира съвсем. Просто иска да вярва. Всеки вярва в различни неща.

Това е много правилно, и всеки го приема по различен начин. Един го усеща и му е неудобно да говори за това, защото това си е неговия вътрешен свят, друг приема за правилно и нормално да споделя икони във фейсбук и да пише молитви там. :) На кой както му харесва, важното е да сме в мир със себе си.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот penelopa » 17 Фев 2016, 11:07

kauda написа:
mamina написа:На човек му е нужно да се опира на неща, които не разбира съвсем. Просто иска да вярва. Всеки вярва в различни неща.

Това е много правилно, и всеки го приема по различен начин. Един го усеща и му е неудобно да говори за това, защото това си е неговия вътрешен свят, друг приема за правилно и нормално да споделя икони във фейсбук и да пише молитви там. :) На кой както му харесва, важното е да сме в мир със себе си.


Това с иконите във фейса ми идва малко в повече. Още малко и ще почнат да кръщават там :mrgreen: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Апр 2016, 14:19

Е чак това няма да стане, но си е важно детето да е кръстено, да са събрани 100 човека, които да ядат и да пият за големия празник. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот fawla » 15 Апр 2016, 15:16

то това е, че всичи гледат на кръщенето като повод да седнем да се наядем и напием, някой замисля ли се, освен най-близките за това, в какво вричат детето? Не.. всички мислят да напълнят тумбаците на чужда сметка.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот mamina » 18 Апр 2016, 13:04

Не знам и близките доколко кръщават детето си с дълбокото убеждение на вярващи, повече се възприема като хубав повод да се съберат и видят роднините и приятелите.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Апр 2016, 09:29

mamina написа:Не знам и близките доколко кръщават детето си с дълбокото убеждение на вярващи, повече се възприема като хубав повод да се съберат и видят роднините и приятелите.

То главно в тоя повод, да се съберем, да се наядем, да се напием, да почерпим, да съберем малко пари и подаръци. ;) Отдавна нещо се прави, защото така се чувства, прави се защото трябва и защото може да се 'изкяри' нещо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот fairy » 22 Апр 2016, 11:53

Действайки на принципа "Няма да попречи" са повечето кръщанета. Макар и да не го правят заради чисто християнската причина, убеждението, че чрез кръщането се предпазва и защитава детето живее все още у българина.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Snejna » 22 Апр 2016, 13:02

fairy написа:Действайки на принципа "Няма да попречи" са повечето кръщанета. Макар и да не го правят заради чисто християнската причина, убеждението, че чрез кръщането се предпазва и защитава детето живее все още у българина.

Да има много вярвания, че след кръщенето детето се променя и вече е защитено. Лошо няма, наистина. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот black » 22 Апр 2016, 15:29

Моето дете не съм го кръщавал. Не вярвам в Господ и не виждам смисъл да го правя този ритуал. Лицемерно ми изглежда да го направя като ми е такова отношението.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот pavleta » 27 Апр 2016, 16:37

black написа:Моето дете не съм го кръщавал. Не вярвам в Господ и не виждам смисъл да го правя този ритуал. Лицемерно ми изглежда да го направя като ми е такова отношението.


Бабите не ти ли досаждат да си мине по реда детето :lol: ? Как им устояваш? Нашите все подмятаха - хайде, кога ще го кръстите това дете, защо се мотаете :lol: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта