За или против кръщението на детето?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Локумът » 19 Май 2016, 15:41

pavleta написа:
black написа:Моето дете не съм го кръщавал. Не вярвам в Господ и не виждам смисъл да го правя този ритуал. Лицемерно ми изглежда да го направя като ми е такова отношението.


Бабите не ти ли досаждат да си мине по реда детето :lol: ? Как им устояваш? Нашите все подмятаха - хайде, кога ще го кръстите това дете, защо се мотаете :lol: .

Подмятат те, ама избора си е на родителите, то като въпроса кога ще имате второ дете.. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Lili_gagarin » 22 Дек 2016, 12:52

То всичко се прави за бабите, не е задължително детето да бъде кръстено, трябва да се случи, когато може да разбере какво му се случва, иначе какъв е смисъла?!
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот уморена » 22 Дек 2016, 14:28

Аз пък съм За кръщенето, нека детето да си има ангелче от малко, какво толкова ви коства един подобен ритуал?
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот red_eyes » 22 Дек 2016, 15:29

black написа:Моето дете не съм го кръщавал. Не вярвам в Господ и не виждам смисъл да го правя този ритуал. Лицемерно ми изглежда да го направя като ми е такова отношението.


Знаеш ли колко мои приятели не са вярващи пък си кръстиха децата! Не го смятат за лицемерно. Все пак се надява човек и това да помага на детето :smile: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот valensiq » 22 Дек 2016, 17:14

Според мен се прави, от невярващите, защото така трябва а и това си е една малка "сватба", която доставя много парички накрая.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот penny » 22 Дек 2016, 18:20

valensiq написа:Според мен се прави, от невярващите, защото така трябва а и това си е една малка "сватба", която доставя много парички накрая.


Много християнско, няма що. Не могат ли да се сетят, че така не даряват на детето си добра карма :shock: ?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот веселказасмяна » 08 Фев 2017, 17:34

Хората обичат да се веселят и да се събират по хубави поводи, другото не го мислят.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Локумът » 10 Фев 2017, 13:58

Когаот му дойде времето, нека децата да си решат, кой какво го бърка, дали са кръстени или не, всяко има право на избор, ако иска д абъде кръстено, нека бъде кръстено.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот zagrijena » 10 Фев 2017, 14:30

Сега нали е свобода, всеки може да си преценява как ще постъпи. Ако го забранят кръщаването, всички напук ще тръгнат да си кръщават децата :smile: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот valensiq » 21 Мар 2017, 10:53

penny написа:
valensiq написа:Според мен се прави, от невярващите, защото така трябва а и това си е една малка "сватба", която доставя много парички накрая.


Много християнско, няма що. Не могат ли да се сетят, че така не даряват на детето си добра карма :shock: ?

МИ за това се прави, а и сватбите д ане мислиш, че в повечето случаи се правят за друго, правят се с цел да се "изкарат" пари.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта