За или против кръщението на детето?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За или против кръщението на детето?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2016, 14:59

Тези дни покрай излезналата новина за това, че ЕС забранява да си кръщаваме детето се замислих какво толкова им разбушува духовете на всички?
Вие какво мислите за кръщението, задължително ли е, желателно ли е? Кръстили ли сте децата си и защо сте го направили?
децата ми са на 13 и на 8 години и не са кръстени и двамата, наясно са до колкото позволява възрастта им с религията и не мисля да ги кръщавам, ако някое от тях прояви желание бих платила целия повод да се почерпим с роднините, но на сила защо трябва да решаваме ние?
Интересно ми е вие на какво мнение сте по въпроса с кръщенетата. У нас е доста спорна тема особено с роднините, докато с мъжа ми сме на едно мнение, че ако искат тяхна си работа нека се кръщават, няма да ни пречи. Запознали сме ги с основните хора от религията и с празниците, така че ако получат необходимост да бъдат покръстени с радост ще го направим, но трябва ли на сила да се налага това? Какво е специалното на това да си кръстен?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Andrey » 26 Яну 2016, 15:34

Аз съм против кръщенките. :mrgreen: Като му дойде времето детето точно както и ти казваш ще си реши. аз не съм кръстен и съм благодарен, че не съм, защото никой не ми налага нещо, в което първо, че не искам да вярвам, второ, че и не ми харесва нашата идея за религия и църква, която ни се налага.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Mon_ton » 26 Яну 2016, 16:04

Аз съм За кръщенето, то е много важно, всички го правят и има защо. А и няма да навреди, ако детето бъде поркъстено, а само може да е в негова полза да го пази от болести и злини!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот borkova » 26 Яну 2016, 16:12

Mon_ton написа:Аз съм За кръщенето, то е много важно, всички го правят и има защо. А и няма да навреди, ако детето бъде поркъстено, а само може да е в негова полза да го пази от болести и злини!

Точно така, а също и от зли духове!
Е, съжалявам, но аз съм против кръщенките, не смятам, че трябва да се отдаваме на нещо преди да знаем какво е то! Аз самата съм кръстена, но не виждам никаква разлика и да не бях!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Mon_ton » 26 Яну 2016, 16:25

borkova написа:
Mon_ton написа:Аз съм За кръщенето, то е много важно, всички го правят и има защо. А и няма да навреди, ако детето бъде поркъстено, а само може да е в негова полза да го пази от болести и злини!

Точно така, а също и от зли духове!
Е, съжалявам, но аз съм против кръщенките, не смятам, че трябва да се отдаваме на нещо преди да знаем какво е то! Аз самата съм кръстена, но не виждам никаква разлика и да не бях!

От къде знаеш каква би била разликата, ако не си кръстена, след като си?!? :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот mix_twix » 26 Яну 2016, 16:45

Против съм, нашите не са ме кръстили на времето и съм им благодарен. Не е това моята бира и не мисля, че бих искал да я пия по един или друг начин. :mrgreen:
Ако имам деца някой ден няма да ги кръщавам, ако ще цялата рода да минат у нас като на манифестация да ми казват, че трябва.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот nadqta » 26 Яну 2016, 17:23

Mon_ton написа:
borkova написа:
Mon_ton написа:Аз съм За кръщенето, то е много важно, всички го правят и има защо. А и няма да навреди, ако детето бъде поркъстено, а само може да е в негова полза да го пази от болести и злини!

Точно така, а също и от зли духове!
Е, съжалявам, но аз съм против кръщенките, не смятам, че трябва да се отдаваме на нещо преди да знаем какво е то! Аз самата съм кръстена, но не виждам никаква разлика и да не бях!

От къде знаеш каква би била разликата, ако не си кръстена, след като си?!? :mrgreen:

Според теб има ли, някой усещал ли я е, когато се е кръстил в по-голяма възраст?
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот Локумът » 26 Яну 2016, 17:27

Да ви кажа все ми е тая. :mrgreen: Нашите ги кръстиха по настояване не знам на кой, каза жената кръщене и ги кръстихме още като бяха малки. Това че някои казват, как като пораснат ако искат ще си сменят вярата ми се вижда несериозно, или пък че ще тръгнат да се кръщават на стари години да се излагат. Е айде вече, ако решат че е задължително да се оженят църковно без кръщене няма да стане ама .. кой както го кефи. Не че има голяма разлика, не знам да пази от чума. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот exotic » 26 Яну 2016, 18:19

Локумът написа:Да ви кажа все ми е тая. :mrgreen: Нашите ги кръстиха по настояване не знам на кой, каза жената кръщене и ги кръстихме още като бяха малки. Това че някои казват, как като пораснат ако искат ще си сменят вярата ми се вижда несериозно, или пък че ще тръгнат да се кръщават на стари години да се излагат. Е айде вече, ако решат че е задължително да се оженят църковно без кръщене няма да стане ама .. кой както го кефи. Не че има голяма разлика, не знам да пази от чума. :roll:

Основно чумата ние проблем, така е и в днешното ежедневие, ама все пак не виждам смисъл, не зная дали аз съм дотолкова антирелигиозно настроена или просто си е лишено изначално от необходимия смисъл...
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: За или против кръщението на детето?

Мнениеот VirtualBusiness » 26 Яну 2016, 22:21

Ами, моите деца не са кръстени, а за вашите не отговарям. Това е. :lol:
VirtualBusiness
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:00

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта