Пробиотикът Лактобаланс и Улцерозен колит/ Болест на Крон

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Пробиотикът Лактобаланс и Улцерозен колит/ Болест на Крон

Мнениеот Fute » 17 Фев 2016, 15:45

От няколко месеца имам силен и ясно изразен колит, който стана особено притесняващ през януари - до 10 пъти на ден, често с кръв. Посещението при лекаря не ме зарадва - улцерозен колит, имунно заболяване, за което няма лечение, поне до момента. Лекарят ми беше пределно искрен:
- Това е болест на градските хора, които ядат фалшива храна и са под постоянен стрес.
Заедно със Салофалк /нестероидно противовъзпалително/ ми каза да си взема и пробиотик. В аптеката ми препоръчаха Лактобаланс, бил подходящ за хора с моите оплаквания.
След 3 седмици нещата са вече в някаква норма - пия вече втора опаковка Лактобаланс, мога да ям нещо различно от попара, опитвам с пилешко месо на пара, качих малко килограми. Нещата в стомаха ми изглеждат подредени.

Вероятно ще продължавам дълго време със Салофалк, лекарят одобри и избора ми на Лактобаланс.
Има ли тук други хора с моите проблеми, които приемат Лактобаланс или друг подобен пробиотик?
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Пробиотикът Лактобаланс и Улцерозен колит/ Болест на Крон

Мнениеот D-r Terziev » 17 Фев 2016, 15:54

За съжаление, Салофалк е единствената поддържаща терапия за болни във вашия случай, съчетана с много внимателно премислена диета, въздържание от алкохол, тютюнопушене, както и от силни емоции/нерви.
Пробиотик като Лактобаланс може да бъде прекрасно допълнение, като можете да приемате до 3 капсули на ден, на гладно и с малко вода.
Нещо важно, не яжте късно вечер, нека вечерята ви да бъде около 18 часа и след това, ако се наложи - да прибягвате само до малки и леки закуски. Преди лягане можете да хапнете малко домашно кисело мляко с една капсула Лактобаланс, която можете да отворите и да насипете съдържанието в киселото мляко.
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Пробиотикът Лактобаланс и Улцерозен колит/ Болест на Крон

Мнениеот Galina.bg » 17 Фев 2016, 16:04

D-r Terziev написа:Преди лягане можете да хапнете малко домашно кисело мляко с една капсула Лактобаланс, която можете да отворите и да насипете съдържанието в киселото мляко.

Така правя и аз от години, свикнах от САЩ, където много хора правят това - вечер ядат малко обезмаслено мляко с разтворен пробиотик. Там от нашето кисело мляко няма или поне по-трудно се намира.
Galina.bg
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Юни 2014, 15:14

Re: Пробиотикът Лактобаланс и Улцерозен колит/ Болест на Крон

Мнениеот Fute » 17 Фев 2016, 16:05

D-r Terziev написа:За съжаление, Салофалк е единствената поддържаща терапия за болни във вашия случай, съчетана с много внимателно премислена диета, въздържание от алкохол, тютюнопушене, както и от силни емоции/нерви.
Пробиотик като Лактобаланс може да бъде прекрасно допълнение, като можете да приемате до 3 капсули на ден, на гладно и с малко вода.
Нещо важно, не яжте късно вечер, нека вечерята ви да бъде около 18 часа и след това, ако се наложи - да прибягвате само до малки и леки закуски. Преди лягане можете да хапнете малко домашно кисело мляко с една капсула Лактобаланс, която можете да отворите и да насипете съдържанието в киселото мляко.


Звучи като много добра идея, благодаря за мнението. Спортът противопоказен ли е?
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Пробиотикът Лактобаланс и Улцерозен колит/ Болест на Крон

Мнениеот D-r Terziev » 17 Фев 2016, 16:21

Fute написа:
D-r Terziev написа:За съжаление, Салофалк е единствената поддържаща терапия за болни във вашия случай, съчетана с много внимателно премислена диета, въздържание от алкохол, тютюнопушене, както и от силни емоции/нерви.
Пробиотик като Лактобаланс може да бъде прекрасно допълнение, като можете да приемате до 3 капсули на ден, на гладно и с малко вода.
Нещо важно, не яжте късно вечер, нека вечерята ви да бъде около 18 часа и след това, ако се наложи - да прибягвате само до малки и леки закуски. Преди лягане можете да хапнете малко домашно кисело мляко с една капсула Лактобаланс, която можете да отворите и да насипете съдържанието в киселото мляко.


Звучи като много добра идея, благодаря за мнението. Спортът противопоказен ли е?


Спортът без натоварвания е абсолютно полезен във вашия случай!
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Пробиотикът Лактобаланс и Улцерозен колит/ Болест на Крон

Мнениеот koj toj » 17 Фев 2016, 16:26

Fute написа:От няколко месеца имам силен и ясно изразен колит, който стана особено притесняващ през януари - до 10 пъти на ден, често с кръв. Посещението при лекаря не ме зарадва - улцерозен колит, имунно заболяване, за което няма лечение, поне до момента. Лекарят ми беше пределно искрен:
- Това е болест на градските хора, които ядат фалшива храна и са под постоянен стрес.
Заедно със Салофалк /нестероидно противовъзпалително/ ми каза да си взема и пробиотик. В аптеката ми препоръчаха Лактобаланс, бил подходящ за хора с моите оплаквания.
След 3 седмици нещата са вече в някаква норма - пия вече втора опаковка Лактобаланс, мога да ям нещо различно от попара, опитвам с пилешко месо на пара, качих малко килограми. Нещата в стомаха ми изглеждат подредени.

Вероятно ще продължавам дълго време със Салофалк, лекарят одобри и избора ми на Лактобаланс.
Има ли тук други хора с моите проблеми, които приемат Лактобаланс или друг подобен пробиотик?


Здрасти "колега" и аз опрях до Лактобаланса, преди няколко дена пуснах тема дори... Аз лично се чувствам по-добре при по продължителен прием на Лактобаланса. Преди време пак го бях пил, но за ден-два /несериозна работа/ и нямаше такъв ефект, какъвто усещам сега.
koj toj
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Фев 2016, 13:13

Re: Пробиотикът Лактобаланс и Улцерозен колит/ Болест на Крон

Мнениеот D-r Terziev » 17 Фев 2016, 17:55

koj toj написа:
Здрасти "колега" и аз опрях до Лактобаланса, преди няколко дена пуснах тема дори... Аз лично се чувствам по-добре при по продължителен прием на Лактобаланса. Преди време пак го бях пил, но за ден-два /несериозна работа/ и нямаше такъв ефект, какъвто усещам сега.

Стомахът ви усеща ефекта, вие може и да не го усетите :)
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта