Кои са най-икономичните електроуреди?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Kaya » 20 Апр 2016, 11:08

black написа:Сега всички уреди ги водят за икономични. А+, с два плюса, с три. Реално може и така да е, но тока си върви и си се харчи :lol: .

Така е, но разликата е много голяма. Сега печките загряват много бързо, което съкращава времето за готвене адски много. Т.е. ако преди фурната ми загряваше за 20 минути, за да достигне желаната температура, сегашната ми фурна за половината време е готова и е загряла. Пък и фурната ми е по-голяма, мога да готвя много неща едновременно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот fairy » 20 Апр 2016, 11:15

При фурните това си е истинска благословия :grin: . Но и още един уред те спасява понякога. Счупи ми се ютията и онзи ден си купих нова, някаква куча марка, но толкова бързо загрява! Буквално за секундидори на ниска степен!
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Rali_hr » 22 Апр 2016, 11:11

И моята ютия загрява много бързо, включвам я в контакта и веднага започвам да гладя.Не мисля, че ако е друг вид ще е по-различно. Ютиите, които имаха нужда от загряване, бяха онези на нашите баби и професионалните.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот mamina » 22 Апр 2016, 15:50

То им мина сезона на конвекторните печки, но мислите ли, че са икономични? Мисля за другата зима да си купя.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Lollipop » 23 Апр 2016, 11:41

mamina написа:То им мина сезона на конвекторните печки, но мислите ли, че са икономични? Мисля за другата зима да си купя.

И са добри, носа и икономични, а и много топлят, така че си вземи. Сезона им мина, но точно лятото е времето, когато се купуват зимни стоки и обратно. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот mamina » 25 Апр 2016, 14:03

Lollipop написа:
mamina написа:То им мина сезона на конвекторните печки, но мислите ли, че са икономични? Мисля за другата зима да си купя.

И са добри, носа и икономични, а и много топлят, така че си вземи. Сезона им мина, но точно лятото е времето, когато се купуват зимни стоки и обратно. :)


Мерси, вярно, че хората лятото се запасяват с дърва и въглища :lol: , но аз май ще заложа на моя избор. Събрах доста позитивни мнения за тях.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Rali_hr » 16 Май 2016, 15:24

И аз ги харесвам конвекторните печки, чисти са и топлят много. изобщо не излиза много по-евтино да се отопляваш на дърва, ако жилището ти е изолирано най-добре да бъде с електроенергия.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Kaya » 22 Юни 2016, 15:25

mamina написа:
Lollipop написа:
mamina написа:То им мина сезона на конвекторните печки, но мислите ли, че са икономични? Мисля за другата зима да си купя.

И са добри, носа и икономични, а и много топлят, така че си вземи. Сезона им мина, но точно лятото е времето, когато се купуват зимни стоки и обратно. :)


Мерси, вярно, че хората лятото се запасяват с дърва и въглища :lol: , но аз май ще заложа на моя избор. Събрах доста позитивни мнения за тях.

запасяват се да, то и ние в това число, нагласяме се за вилата през зимата, да има ;) Дървата топлят най-много, особено на места, където няма достатъчно добра изолация.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот annydance » 24 Юни 2016, 11:54

На дърва не мисля, че е по-икономично. Да, топлината не може да се сравнява с останалите отоплителни уреди. Но пак доста пари отиват за дърва. Особено ако някой постоянно си е вкъщи и пали печката нон стоп. Ако цял ден си на работа и само вечер палиш, иди дойди.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Lollipop » 08 Юли 2016, 17:14

annydance написа:На дърва не мисля, че е по-икономично. Да, топлината не може да се сравнява с останалите отоплителни уреди. Но пак доста пари отиват за дърва. Особено ако някой постоянно си е вкъщи и пали печката нон стоп. Ако цял ден си на работа и само вечер палиш, иди дойди.

Някои помещения не могат да се столят, ако не са на дърва. Тези със старите дограми, или тези, които са много големи, неизолирани. При тях само дървата топлят, иначе е постоянно хабене на електроенергия, която дори не може да затопли нормално. тр.е. гориш ток и ти е студено. Иначе наистина няма разлика ако домът е "нормален"> :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта