Кои са най-икономичните електроуреди?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот dejavu » 11 Юли 2016, 10:45

Lollipop написа:
annydance написа:На дърва не мисля, че е по-икономично. Да, топлината не може да се сравнява с останалите отоплителни уреди. Но пак доста пари отиват за дърва. Особено ако някой постоянно си е вкъщи и пали печката нон стоп. Ако цял ден си на работа и само вечер палиш, иди дойди.

Някои помещения не могат да се столят, ако не са на дърва. Тези със старите дограми, или тези, които са много големи, неизолирани. При тях само дървата топлят, иначе е постоянно хабене на електроенергия, която дори не може да затопли нормално. тр.е. гориш ток и ти е студено. Иначе наистина няма разлика ако домът е "нормален"> :)


Като дограмата ти е стара, дървена и изкривила се вече, както и вратите, и да си на дърва пак излиза топлината и те кара постоянно да хвърляш в печката и смятай колко ще отиде материал. Най-добре човек да си стегне прозорците и вратите и тогава да помисли добре какво по-евтино като отопление ще му излезе.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Krum » 13 Юли 2016, 13:06

dejavu написа:
Lollipop написа:
annydance написа:На дърва не мисля, че е по-икономично. Да, топлината не може да се сравнява с останалите отоплителни уреди. Но пак доста пари отиват за дърва. Особено ако някой постоянно си е вкъщи и пали печката нон стоп. Ако цял ден си на работа и само вечер палиш, иди дойди.

Някои помещения не могат да се столят, ако не са на дърва. Тези със старите дограми, или тези, които са много големи, неизолирани. При тях само дървата топлят, иначе е постоянно хабене на електроенергия, която дори не може да затопли нормално. тр.е. гориш ток и ти е студено. Иначе наистина няма разлика ако домът е "нормален"> :)


Като дограмата ти е стара, дървена и изкривила се вече, както и вратите, и да си на дърва пак излиза топлината и те кара постоянно да хвърляш в печката и смятай колко ще отиде материал. Най-добре човек да си стегне прозорците и вратите и тогава да помисли добре какво по-евтино като отопление ще му излезе.

Ако съм под наем, или живея временно в тоя апартамент, как точно ще ме посъветваш да си стегна прозорците и вратите, ако даваш пари безвъзмездно, се сещам за няколко човека, които биха взели. :bump:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот pravilno » 13 Юли 2016, 14:13

Ако човек е на квартира, картинката става съвсем друга. Но пак не можеш да търпиш условия, които не са подходящи за живеене. Хазяинът да си има грижата /ако си попаднал на свестен де :mrgreen: /.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2016, 15:41

pravilno написа:Ако човек е на квартира, картинката става съвсем друга. Но пак не можеш да търпиш условия, които не са подходящи за живеене. Хазяинът да си има грижата /ако си попаднал на свестен де :mrgreen: /.

Все пак ако си на квартира имаш право, ако не те удовлетворява нещо и нямаш разбирането на хазяите да се преместиш. Примерно ти ако искаш алуминиева дограма, което е напълно нормално за наши дни, то можеш да се преместиш някъде, където ти предлагат условията, които искаш. Да ен говорим, че според мен, ако по време на живеенето ти там се стигне до смяна на дограми то трябва да се опрости един наем за цялата кочина и свинщина, която се получава и чистиш ти, а би следвало да е задължение на собствениците.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Malina » 18 Авг 2016, 12:51

Замислям се за конвектор за зимата, съвсем сериозно, но в момента сме в апартамент, който е голям и няма добра дограма. Притеснявам се, дали е добър избор, или е по-добре да сме на дърва?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Kaya » 30 Авг 2016, 11:45

Malina написа:Замислям се за конвектор за зимата, съвсем сериозно, но в момента сме в апартамент, който е голям и няма добра дограма. Притеснявам се, дали е добър избор, или е по-добре да сме на дърва?

Пробвай! Аз същото го мисля и за нас, не искам пак да разнасяме дърва и останахме само на вилата такива. Стаята ни е доста голяма и жилището е северно, а и от едната тераса духа доста. като цяло ще рискуваме. Апартамента не е наш, за да можем да правим преустройства и да ремонтираме. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Snejna » 30 Авг 2016, 12:42

Хубаво е, че са доста икономични, макар че не мога да си обясня защо, може би достигайки желаната температура се получава и това. Сега аз искам да знам, има ли конвектори, които имат часовник, скойто да се наглася в колко часа да се включва?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот zheleva212 » 02 Сеп 2016, 12:27

Snejna написа:Хубаво е, че са доста икономични, макар че не мога да си обясня защо, може би достигайки желаната температура се получава и това. Сега аз искам да знам, има ли конвектори, които имат часовник, скойто да се наглася в колко часа да се включва?


Нашият няма такъв часовник, не знам дали има изобщо такива.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот denislavahristova » 09 Сеп 2016, 19:51

И аз дълго обмислях идеята за конвектор и накрая се реших. Открих доста качествени конвектори от Gaudi . Мисля, че драстично ще се намалят сметките ми за ток тази зима.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Nightmare » 10 Сеп 2016, 10:54

Наближава времето, когато трябва да помислим и за отоплението през зимата. Този въпрос вече съм го решила, сега наскоро си купих нова пералня с прословутото А+++. Трябва да е икономична :smile: .
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта