Кои са най-икономичните електроуреди?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Pipilota » 29 Сеп 2016, 09:49

За зимата конвекторите и климатиците са най-икономични, макар че мисля, че все пак климатика си остава незаменим, като електроенергия, но пък конвектора топли по-приятно и с по-мека топлина. :roll:
А сега на друг въпрос, обмислям да си взема сушилня, някакви препоръки, че ще работи често и не ми се иска да се отразява страшно на сметката ни за ток. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Lollipop » 03 Фев 2017, 12:37

Pipilota написа:За зимата конвекторите и климатиците са най-икономични, макар че мисля, че все пак климатика си остава незаменим, като електроенергия, но пък конвектора топли по-приятно и с по-мека топлина. :roll:
А сега на друг въпрос, обмислям да си взема сушилня, някакви препоръки, че ще работи често и не ми се иска да се отразява страшно на сметката ни за ток. :mrgreen:

Сушилнята си харчи доста електроенергия, но моята препоръка е, ако имаш място- сложи я в обитавана част от жилището. Моята я бях сложила в коридора, до пералнята, само че после я преместих в кухнята/хол, защото когато се пусне топли адски много, което си е направо благословийка за зимата, а лятото поне аз лично, не я пускам, така че не ми е проблем. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Lili_gagarin » 06 Апр 2017, 14:00

конвекторите наистина и те вече преминават към икономичния клас, но всичко си идва от изолациите. Ако е изолирано и добре уплътнено, един климатик би свършил същата работа и няма да вдига стремглаво цените на тока.
А за останалите електроуреди, трябва да се избират в икономичен клас А+ или А++ а, дори вече има и +++, така че е въпрос на инвестиция.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот skyfly » 07 Апр 2017, 15:03

И аз избирам висок клас електроуреди, наистина съм се убедила, че спестяват. Всички лампи у дома са енергоспестяващи, не, за да спестя 1 лев на месец, а защото изгарят по-рядко и съответно по-малко мизерия се прави и на света.
Мога да кажа, че е много, много важно, когато се купува някой електроуред, да се вложат пари в хубав висок клас, който да си избие парите, не трябва да се пести точно от това, особено ако ще се ползва постоянно, като хладилника да речем.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Lili_pili » 07 Апр 2017, 16:09

то по марка не може да се каже, гледат се класовете, А клас както са казали са икономични. може да се избира например по-малка фурна, ако няма да е голямо семейството, за да може да се пести от нагряването на цялата фурна да речем.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2017, 08:40

За кухнята миналото лято ги сменяхме и взехме AEG. Има вече класове А+++-50% , направо един вид "подарък" за енергията у дома, но цените са високи, над 1000 лева за пералня.При хладилниците обаче, повече от А++ няма като енергоспестяване. Печките също имат високи енергиен клас, но не бяха AEG, та ние се примирихме с по-малко икономична, но пак имаше А+++- нещо си, не помня точната цифра. Общо взето, ако не спестяваш пари сега, може да спестиш с електроенергията.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Lollipop » 09 Апр 2017, 09:41

Не знаех, че вече има толкова икономични класове, че преминават "икономичните" и са нещо си -50%. ще се огледам за такива другия път, когато сменям някой уред, засега за печката имам такива намерения.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Предишна

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron