Кои са най-икономичните електроуреди?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Rali_hr » 22 Фев 2016, 15:32

Предстои ни преместване скоро в собствено жилище и вече започнахме да обмисляме какви електроуреди да си купим, било то за готвене, отопление и всичко останало. Ще се радвам на идеи, които биха помогнали в избора, от какво сте доволни и най-вече от финансова гледна точка, иска ми се да са неща, които са по-икономични!
Сигурна съм, че ще ми помогнете! :mrgreen:
Засега сме се спрели на вариант за отопление с климатици, но ако имате и други идеи ще се радвам. :)
От друг страна също се чудя за електроуредите в кухнята какъв е най-добрия избор, който мога да направя! :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Фев 2016, 16:32

Аз също се чудя по тоя въпрос. Сега нашите си взеха конвектор и са адски доволни, но още не са си видели първата сметка за тока, но пък въпреки това, казаха че много топли и бързо стопля. Смятам, че ако е изолирано добре, то със сигурност ще е по-добре да си с това, особено при малки деца.
А за домашните електроуреди заложи на енергоспестяващи и не пести пари, защтоо са голяма инвестиция, вече има класове АААА+, така че не чуди. А за печка или комбинирана ток+газ или индукционни котлони, най-добрия избор за мен е второто - икономични и загряват бързо!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот balsam » 22 Фев 2016, 16:44

Индукционните котлони изглеждат добре и сигурно са икономични, но за мен по-добре са котлоните на газ. Супер евтино ми излиза.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот S_Milenska » 22 Фев 2016, 17:16

balsam написа:Индукционните котлони изглеждат добре и сигурно са икономични, но за мен по-добре са котлоните на газ. Супер евтино ми излиза.

Но не ти ли излиза по-изморително, като време за готвене? Индукционните до колкото знам загряват в пъти по-бързо и достигат по-бързо висока температура. С газовия котлон имам проблеми, дори на електрическия обикновен котлон по-бързо пържа картофи, отколкото на газов.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот varlam » 22 Фев 2016, 21:59

Отоплението на климатици е всичко, но не и евтино. Но лятото нямат алтернатива!!!
От потреблението на уредите трудно можете да спестите, мислете за изолация на апартамента, за разумно използване, това е важното.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2016, 10:53

Все има някаква разлика, може и да е с малко, но като се сложи потреблението за дълъг период от време е ясно, че има доста голямо спестяване. :) По-добре да се инвестира в електроуредите, отколкото после да се плащат по-високи сметки за ток. Иначе за лятото си прав, там алтернатива на климатика няма, но пък се пуска по-рядко. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Jully » 23 Фев 2016, 16:14

У дома топлим 2 стаи с климатик, стаята е преходна - детската, а другата е дневната. Използваме 12-ка климатик и сме много, много доволни, инвекторен и дадохме доста пари за него да, около 1600лева преди 3 години, но всеки лев си струваше, определено. Плащаме не повече от 100лева ток в най-студените дни, а когато температурите са минусови пускаме и конвектор в стаята на децата. Мога да кажа, че това е най-добрия избор за отопление, но с това допълнение, че дограмите ни и апартамента ни е изолиран.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот roksana » 25 Фев 2016, 14:30

Jully написа:У дома топлим 2 стаи с климатик, стаята е преходна - детската, а другата е дневната. Използваме 12-ка климатик и сме много, много доволни, инвекторен и дадохме доста пари за него да, около 1600лева преди 3 години, но всеки лев си струваше, определено. Плащаме не повече от 100лева ток в най-студените дни, а когато температурите са минусови пускаме и конвектор в стаята на децата. Мога да кажа, че това е най-добрия избор за отопление, но с това допълнение, че дограмите ни и апартамента ни е изолиран.


Когато апартамента е саниран, осезаемо се чувства и като отопление, и по сметката. Дори и само да смениш дограмата, пак оказва ефект.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот Jully » 19 Апр 2016, 11:38

roksana написа:
Jully написа:У дома топлим 2 стаи с климатик, стаята е преходна - детската, а другата е дневната. Използваме 12-ка климатик и сме много, много доволни, инвекторен и дадохме доста пари за него да, около 1600лева преди 3 години, но всеки лев си струваше, определено. Плащаме не повече от 100лева ток в най-студените дни, а когато температурите са минусови пускаме и конвектор в стаята на децата. Мога да кажа, че това е най-добрия избор за отопление, но с това допълнение, че дограмите ни и апартамента ни е изолиран.


Когато апартамента е саниран, осезаемо се чувства и като отопление, и по сметката. Дори и само да смениш дограмата, пак оказва ефект.

О, да със сигурност дори само промяната на дограмата дава голямо отражение, иначе когато духа се усеща и много падат температурите и е почти невъзможно да се отопли жилището.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кои са най-икономичните електроуреди?

Мнениеот black » 20 Апр 2016, 10:38

Сега всички уреди ги водят за икономични. А+, с два плюса, с три. Реално може и така да е, но тока си върви и си се харчи :lol: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта