Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 23 Фев 2016, 22:30

Няколко пъти вече ми звънят, за да ми кажат, че фирмата ми е спечелила одобрението на клиентите си и аз съм номиниран като "Коректна фирма". Първият път аха да се хвана, но като чух, че трябва да платя пари на куриера, отказах веднага. След седмица пак ми позвъниха, набързо ги отбих. Днес пак - бил съм коректен търговец, като ги попитах какво съм търгувал, мълчат.
Почти съм сигурен, че това е измама, защото те дори не знаят с какво се занимава фирмата ми.
Но от друга страна, възможно ли е това пък наистина да ми докара клиенти, един прост етикет на колата ми, който всички да забелязват. Но за 2 лева мога да си направя подобен стикер и не е необходимо да им плащам 70 лева, след като те така и така стрелят в тъмното и са готови да залепят сертификат на всеки, който си заплати.
Все повече стикери и сертификати виждам, даже и личния ми лекар си е сложил такъв сертификат в скъпа рамка, а бабите и дядовците четат и силно се впечатляват.
Значи има нещо в лепенката, но защо искат 70 лева, защо... :bump:
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот pravilno » 24 Фев 2016, 09:51

И колко клиенти ще ти докара този стикер, като на него ще пише само Коректна фирма без информация с какво се занимава тя? Хората съвсем пък няма да знаят за какво да те търсят. Излишни пари според мен.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Фев 2016, 11:27

Между другогто ей сега при лекаря и аз там не видях, но по радиото имаше реклама, така че явно хората са се взели на сериозно. А останалите се връзват. Тоав е много готин начин да издаваш измислени сертификати и да изкарваш пари. :) Вече от всичко може да се печели, стига да имаш идея да го правиш. Но изобщо не мисля, че това нещо по някакъв начин би повлияло на клиентите при изобора на фирма. То на сертификата или каквото и да ебило не мож да пише подробноости с какво и как се занимаваш, това е ясно, така че по този сертификат няма как да разберат клиентите нищо, което е нормално. Все пак когато търсиш нещо да си намериш фирма, която се занимава с това, и там бам - коректна фирма, еййй супер, тея няма да ме излъжат и готово.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот Yunona » 24 Фев 2016, 13:58

Досаждаха ми и на мен тези, но ги отбих.
Какви са и на какво основание преценят дали фирмата ни е коректна или не?
Спокойно обясних, че на нас клиентите отдавна са ни издали такъв сертификат, при това безплатно :)
Нахалниците са си пуснали и телевизионна реклама - призовават хората да търсят услугите на фирми със сертификат.
Чудя се няма ли вече някой да ги погне чрез КЗК. Или тя да се самосезира?
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2016, 14:45

И на мен ми звъняха. Вдигнала една служителка, докато ме нямаше, че едва ли не им дала зелена светлина.;) жената наивно решила да зарадва шефа, както се казва, такава възможност пропуска ли се. :mrgreen:
Следващия път, когато се обадиха говориха директно с мен, опитаха се да ме убедят, че едва ли не това е бъдещето и занапред клиентите ще избират само фирми с въпросния стикер. :lol: :lol: :lol: :lol: Като се има предвид колко IT специалисти имам около себе си, сигурен съм, че все някой може да ми разпечата един лъскав лист със звездички. Отсвирих ги, За 70лв други неща мога да се вземат, не че са много пари, но е изнудване и малоумно да се искат по такъв начин. Надявам се дане обаждат скоро. Иначе иа з чух рекламата.. дано да не се връзват хората. :banghead:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот Galina.bg » 24 Фев 2016, 14:58

Моята колежка се подвела, дала пари, сега съвместният ни бизнес /фризьорски салон/ се украсява от една лепенка. Първо бях много ентусиазирана, съдружничката ми доста беше украсила всичко около този сертификат.
Видях доста коментари, след което си загубих целия ентусиазъм. :cussingblack:
Януари месец ми позвъниха, за да подновя сертификата за 2016 и директно ги напсувах /извинявайте, ние дамите също псуваме, да не се разочаровате/. :front:
Но сертификатът още стои на витрината, като понякога натяквам на колежката.
Не съм забелязала някаква полза от него, повечето не го забелязват въобще.
Galina.bg
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Юни 2014, 15:14

Re: Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2016, 15:00

За съжаление се случва така, че понякога се подвеждат хората. Добре, че пак сумата не е много голяма. :) Във фризьорския салон ми е интересно, защо би трябвало на някой да има сертификат за коректна фирма, по-скоро сертификати за придобит опит са по-ценни. :) Но все пак не се ядосвай за миналото, но не подновявай занапред, безсмислено е!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот iwoni » 25 Фев 2016, 11:45

Винаги ще има хора, които ще изкарват пари от неинформираността и доверието на останалите. Правиш всичко, за да потръгне твоя бизнес и разчиташ и на най-малкото и винаги се закачват някакви подобни навлеци. Евала и на тях - намират начин да правят пари и от въздуха, както се казва. :grin:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот nikolay.tonev » 26 Фев 2016, 19:48

Здравейте,
Предлагам Ви да прочетете статията, която подготвих по темата за т.н. "сертификати". Като управител на фирма, на мен също ми се звънеше в продължение на дни, докато най-накрая от въпросното дружество не се убедиха, че се отказвам от подобно любезно предоставено и ПЛАТЕНО "отличие". В статията са и отговорите на управителя на фирмата „Изследователски център на клиентските мнения“ ЕООД, която издава въпросния "сертификат". Казусът коментираха и Богомил Николов – председател на Асоциацията „Активни потребители“, според когото "потребителите просто не трябват да имат доверие на този знак, защото не е прозрачен", както и от Комисията за защита на потребителите.

Ето го и материалът:

http://delo.bg/positions/korektna-firma ... naivnitsi/
nikolay.tonev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Фев 2016, 19:43

Re: Сертификатите "Коректна фирма" - нагла измама или реален документ за нечия коректност?

Мнениеот Galina.bg » 26 Фев 2016, 22:16

nikolay.tonev написа:Здравейте,
Предлагам Ви да прочетете статията, която подготвих по темата за т.н. "сертификати". Като управител на фирма, на мен също ми се звънеше в продължение на дни, докато най-накрая от въпросното дружество не се убедиха, че се отказвам от подобно любезно предоставено и ПЛАТЕНО "отличие". В статията са и отговорите на управителя на фирмата „Изследователски център на клиентските мнения“ ЕООД, която издава въпросния "сертификат". Казусът коментираха и Богомил Николов – председател на Асоциацията „Активни потребители“, според когото "потребителите просто не трябват да имат доверие на този знак, защото не е прозрачен", както и от Комисията за защита на потребителите.

Ето го и материалът:

http://delo.bg/positions/korektna-firma ... naivnitsi/

Това означава ли, че мога да ги осъдя?
Galina.bg
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Юни 2014, 15:14

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта