Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот zagrijena » 25 Фев 2016, 16:25

Купих си нови дървени шкафове за кухнята и съм много щастлива, но радостта ми бързо се помрачи. Не знам с какво са ги третирали, от лака ли е или от лепилото, но вътре миришат ужасно. Побързах да си наредя подправки, чаши и друга посуда, даже в единия си слагам и сладки и нещо за бързо хапване. Няма да ви обяснявам как попиха миризмата и не стават за ядене. Моля ви, дайте някакъв съвет как да се отърва от миризмата! Ако използвам някакви прерарати, няма ли да стане по-зле? А нещо от природата би ли ми помогнало?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот klara » 26 Фев 2016, 09:41

Опитай със смляно кафе. Аз така направих с дървената мебел вкъщи. По-добре на кафе да ухае из цялата къща, отколкото на химикали :grin: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот mamina » 26 Фев 2016, 15:25

Аз моите ги оставих хубаво да се проветрят, но за това ти трябват поне няколко дни. Не знам дали имаш тази възможност.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот pravilno » 28 Юли 2016, 17:43

Проветряването май най-върши работа. Ако искаш, пробвай с лавандула, тя доста мирише.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Авг 2016, 12:10

За първи път чувам да има такава миризма, разбира се като всяко ново нещо има някакъв аромат, но чак толкова да пропие във всичко ми се струва невъзможно. Явно си избрала много некачествена фирма, която да ти ги направи, за подобно нещо за първи път чувам. :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот qwerryyy » 03 Авг 2016, 14:12

за първи път и аз чувам, че може да им атолкова силна миризма, че чак да се напои в храната. Освен да отваряш и да чакаш да се проветри не виждам как иначе може да стане. Може да пробваш да измиеш с оцет и сода.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот Nightmare » 09 Авг 2016, 12:18

Зависи от какво са направени шкафовете. Ако са от истинско дърво, за мен няма по приятна миризма :smile: . Изкуствените материали, лаковете и лепилата обикновено придават тази миризма. Оцетът може и да свърши работа, както са посъветвали. Поне няма да попие в плоскостите, от които са направени шкафовете.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот silver933 » 09 Авг 2016, 15:28

Nightmare написа:Зависи от какво са направени шкафовете. Ако са от истинско дърво, за мен няма по приятна миризма :smile: . Изкуствените материали, лаковете и лепилата обикновено придават тази миризма. Оцетът може и да свърши работа, както са посъветвали. Поне няма да попие в плоскостите, от които са направени шкафовете.

Дали някой е дал няколко хиляди за кухня от истинско дърво? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Та, ако е такъв случай, сигурно ще накара просто личния си домакин да се погрижи за миризмата. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот YoLindi » 09 Авг 2016, 16:18

silver933 написа:
Nightmare написа:Зависи от какво са направени шкафовете. Ако са от истинско дърво, за мен няма по приятна миризма :smile: . Изкуствените материали, лаковете и лепилата обикновено придават тази миризма. Оцетът може и да свърши работа, както са посъветвали. Поне няма да попие в плоскостите, от които са направени шкафовете.

Дали някой е дал няколко хиляди за кухня от истинско дърво? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Та, ако е такъв случай, сигурно ще накара просто личния си домакин да се погрижи за миризмата. :mrgreen:


Личният домакин ще проветри и излъска цялата къща, за да може този някой да влезе в приятно ухаещ и чисто нов дом :lol: . Най-добре мебелите да са ето естествени материали, но не са по джоба, ако говорим извън шегата. Всеки харесва истинското и оригиналното, но... Аз обикновено ползвам сода или кафе, те изсмукват неприятните миризми.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как да се отърва от миризмата на нови шкафове?

Мнениеот Lollipop » 15 Авг 2016, 14:57

Да, те са много скъпи тези, които са от дърво, направо нямат пипане. Но аз съм много любопитна, за да се наслои толкова миризмата, определено не са най-качествените, у дома скоро правихме ремонт на кухнята и не сме имали такива проблеми изобщо. Да, има миризма на готово, но чак нетърпима и наслояваща се в храната - не.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron