Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот black » 01 Мар 2016, 15:58

Изправен съм пред голям проблем и се надявам да събера доста мнения по въпроса, защото ситуацията е съвсем нова за мен. Катастрофирах с личния си автомобил и доста време ще мине, докато си купя нов или излезе моят от сервиза. А на мен често ми се налага да ползвам автомобил и в момента съм с вързани ръце. Не мога постоянно да прося кола от приятели. Обмислям варианта да се свържа с фирма, която дава коли под наем. Затруднението ми идва от факта, че досега не съм ползвал подобна услуга и не знам на коя фирма мога да се доверя в София. Опасявам се да не ми пробутат някоя трошка, която харчи много. Дали може да се разчита на качествен поддържан автомобил на сносна цена? Защо не е честа практика българите да прибягват до тази услуга? Бихте ли наели кола за специален повод? А в подобен на моя случай? За лукс ли смятате подобна стъпка?
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот Snejna » 01 Мар 2016, 17:09

Зависи за какво ти трябва автомобила и колко го използваш. И дали ти излиза толкова изгоден ремонта на твоята кола. Наш пряител попадна в подобна ситуация, ремонта му струваше около 2000 + това, че трябваше да чака доста време а неговата работа е свързана с разнос, накарая реши да си купи нова кола, май излиза най-изгодно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот asdddwww » 01 Мар 2016, 17:24

Ползвал съм услугите, дневно е около 35лв. за кола нормален клас. Зависи колко време ти отнеме ремонта, защото за месец тва са си 1000лева. По-добре търси от някой познат кола дори и да му дадеш 500лева пак е на половина. :roll:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот black » 01 Мар 2016, 17:39

asdddwww написа:Ползвал съм услугите, дневно е около 35лв. за кола нормален клас. Зависи колко време ти отнеме ремонта, защото за месец тва са си 1000лева. По-добре търси от някой познат кола дори и да му дадеш 500лева пак е на половина. :roll:


Сюрпризираха ме, че ремонта ще ми излезе към 1000-1600 лв. и по-рано от месец няма да е готова. Хайде, за седмица-две мога да си позволя да наема. През това време май ще започна да се оглеждам за нова. Ясно е, че след сериозен ремонт няма да е същата кола.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот mamina » 02 Мар 2016, 09:57

С едно приятелско семейство миналата година наехме джип за почивката, че хукнахме по планините, и той беше в много добро състояние, чист. Трябва да проверя коя беше фирмата, но имаше богат избор и цените бяха доста приемливи. Ако не са се променили от миналата година :grin: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Мар 2016, 10:47

Зарязвай я, за 5000 ще си купиш прилична нова кола :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот klara » 07 Мар 2016, 13:35

Още не сме стигнали до там при нужда да си наемаме кола. Това го правят май българите, които се прибират от чужбина и докато са в България, ползват тази услуга, няма откъде тепърва да търсят превоз. Ние ще се гърчим, ще молим приятели, със сетни сили ще съберем някой лев за кола втора употреба, но няма да прибегнем до рент а кар.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Мар 2016, 14:44

klara написа:Още не сме стигнали до там при нужда да си наемаме кола. Това го правят май българите, които се прибират от чужбина и докато са в България, ползват тази услуга, няма откъде тепърва да търсят превоз. Ние ще се гърчим, ще молим приятели, със сетни сили ще съберем някой лев за кола втора употреба, но няма да прибегнем до рент а кар.

При положение, че са месец ще събереш пари за прилична кола, която да използваш защо да не?!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот roksana » 12 Мар 2016, 16:53

Monika_Spasova написа:
klara написа:Още не сме стигнали до там при нужда да си наемаме кола. Това го правят май българите, които се прибират от чужбина и докато са в България, ползват тази услуга, няма откъде тепърва да търсят превоз. Ние ще се гърчим, ще молим приятели, със сетни сили ще съберем някой лев за кола втора употреба, но няма да прибегнем до рент а кар.

При положение, че са месец ще събереш пари за прилична кола, която да използваш защо да не?!


За месец да събереш пари за кола? Това да не е да си купиш тостер?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Кола под наем - лукс или решение в сложна ситуация

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Мар 2016, 11:43

roksana написа:
Monika_Spasova написа:
klara написа:Още не сме стигнали до там при нужда да си наемаме кола. Това го правят май българите, които се прибират от чужбина и докато са в България, ползват тази услуга, няма откъде тепърва да търсят превоз. Ние ще се гърчим, ще молим приятели, със сетни сили ще съберем някой лев за кола втора употреба, но няма да прибегнем до рент а кар.

При положение, че са месец ще събереш пари за прилична кола, която да използваш защо да не?!


За месец да събереш пари за кола? Това да не е да си купиш тостер?

За около 1000-1300 лева можеш да си вземеш доста прилична кола, която да използваш при нуждата, която ще имаш, а след това ще остане за теб. След като ще има пари да дадеш 1000лева за кола под наем, защо да нямаш още 100-200 отгоре да си купиш собствена? Цените на колите не са това, което бяха. Разбира се има и скъпи коли, но има и такива, които могат да се вземат за малко пари и да свършат работа. Така че може и тостер дае.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron