Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот Malina » 02 Мар 2016, 16:34

Не съм посещавала, но моя пряителка и мъжът ѝ ходеха, двмата имаха проблеми с килограмите, получиха индивидуални планове, които да спазват и все пак такива, които се препокриваха, за да не са много разграничени един от друг, постигнаха невероятни резултати за кратък период от време. Добре е наистина да се консултираш и да разпиташ човека за всичко, което се чудиш, колкото и да е запознат някой, той все може да не знае нещо и да не го съобрази с твоето състояние.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот KonFuci » 03 Мар 2016, 10:52

Благодаря Ви за съветите. Рових, четох, мислих, и май реших да се възползвам от онлайн консултацията. Иначе четох и за боб, леща, риба, абе изчетох гугъла и даже си мисля, че едва ли нещо ново ще ми кажат на тази консултация :mrgreen:
Аватар
KonFuci
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Мар 2016, 18:34

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Мар 2016, 10:05

KonFuci написа:Благодаря Ви за съветите. Рових, четох, мислих, и май реших да се възползвам от онлайн консултацията. Иначе четох и за боб, леща, риба, абе изчетох гугъла и даже си мисля, че едва ли нещо ново ще ми кажат на тази консултация :mrgreen:

Супер си решил, то май е доста трудно да се намери онлайн консултация с диетолог и той такъв, който да ти каже нещо, по-скоро може би всички общи правила. :) Успех! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот pravilno » 07 Мар 2016, 11:32

rabotnata pchela написа:
KonFuci написа:Благодаря Ви за съветите. Рових, четох, мислих, и май реших да се възползвам от онлайн консултацията. Иначе четох и за боб, леща, риба, абе изчетох гугъла и даже си мисля, че едва ли нещо ново ще ми кажат на тази консултация :mrgreen:

Супер си решил, то май е доста трудно да се намери онлайн консултация с диетолог и той такъв, който да ти каже нещо, по-скоро може би всички общи правила. :) Успех! :)


Аз не бих предпочела онлайн консултация. Изглежда ми като да купуваш нещо без да си го видял. Затова не купувам нищо от интернет :mrgreen: . Сериозно, не е ли по-добре да те види диетолога, не се ли прави някакъв преглед?
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот KonFuci » 10 Мар 2016, 22:30

Ами за мен пък е важно да не губя време в обякаляне по кабинети. Разучих как протича тази консултация, но все още не съм взел окончателно решение. Попълва се първо анкетна карта някаква, по която се запознават с теб, предполагам има въпроси и за телосложение, килограми и т.н. и след това се извършва самата консултация. Не знам, чудя се още, но твърдо ще се допитам до диетолог.
Аватар
KonFuci
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Мар 2016, 18:34

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот zagrijena » 11 Мар 2016, 10:31

KonFuci написа:Ами за мен пък е важно да не губя време в обякаляне по кабинети. Разучих как протича тази консултация, но все още не съм взел окончателно решение. Попълва се първо анкетна карта някаква, по която се запознават с теб, предполагам има въпроси и за телосложение, килограми и т.н. и след това се извършва самата консултация. Не знам, чудя се още, но твърдо ще се допитам до диетолог.


Да, обикалянето по кабинетите може да те изнерви тотално. След като си разучил и прочел доста неща, вече си взел решението и кое е най-добро за теб :grin: . Успех!
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот Alex_mor » 15 Мар 2016, 12:57

KonFuci написа:Ами за мен пък е важно да не губя време в обякаляне по кабинети. Разучих как протича тази консултация, но все още не съм взел окончателно решение. Попълва се първо анкетна карта някаква, по която се запознават с теб, предполагам има въпроси и за телосложение, килограми и т.н. и след това се извършва самата консултация. Не знам, чудя се още, но твърдо ще се допитам до диетолог.

Да сподеилш какво ти е казал диетолога. :) на мен също ще ми е интересно. А ще кажеш ли какъв е твоя проблем и проблемните ти зони, колко кг си и подобни, ако не са разбира се някоя сериозно пазена тайна.
Преди няколко години и аз имах проблеми с килограмите, но започнах да тренирам с приятели и нещата от само себе си се оправиха, вярно че нямах много за сваляне, около 15 кг. но всяко начало е трудно. :) Никога не съм вземал никакви медикаменти за да имам по-добро фитнес тяло но се отървах от тлъстините и се стегнах.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот svetlozara » 15 Мар 2016, 13:41

Мен лично ме е срам да отида при специалист и също бих предпочела да не се виждам очи в очи. Има разни тестове в инернет пространството, които са платени - около 2 до 5 лева, някой проблва ли ги е и мисли ли че дават реална информация?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот klara » 15 Мар 2016, 13:50

svetlozara написа:Мен лично ме е срам да отида при специалист и също бих предпочела да не се виждам очи в очи. Има разни тестове в инернет пространството, които са платени - около 2 до 5 лева, някой проблва ли ги е и мисли ли че дават реална информация?


Не ми звучат достоверно тези тестове. Защо да се притесняваш от специалиста? Едва ли ще гледа на теб като на чудо невиждано.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Има ли смисъл от консултации със специалисти относно храненето?

Мнениеот KonFuci » 16 Мар 2016, 15:08

Alex_mor написа:Да сподеилш какво ти е казал диетолога. :) на мен също ще ми е интересно. А ще кажеш ли какъв е твоя проблем и проблемните ти зони, колко кг си и подобни, ако не са разбира се някоя сериозно пазена тайна.
Преди няколко години и аз имах проблеми с килограмите, но започнах да тренирам с приятели и нещата от само себе си се оправиха, вярно че нямах много за сваляне, около 15 кг. но всяко начало е трудно. :) Никога не съм вземал никакви медикаменти за да имам по-добро фитнес тяло но се отървах от тлъстините и се стегнах.


Аааа нямам проблемни зони за момента. Просто искам да си променя диетата без да си навреда, защото в момента съм 189 см 82 кг, и предпочитам да ги запазя така максимално дълго. Смятам, че като ям месо (особено вечер) не допринасям за тази работа, за това на първо време реших да го намаля или спра поне вечер. Но все пак искам да чуя и специалист, защото спортувам доста, не съм първа младост, и ако отслабя връзките на краката, или или намаля силата която получавам чрез храната, мога да си докарам някоя контузия която да ме извади от спорта за дълго. От тази гледна точка се заинтересувах и разчетох. Надявах се, някой ползвал услугите на подобен специлаист да изкаже мнение и впечатления :smile:
Аватар
KonFuci
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Мар 2016, 18:34

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта