Болезненият месечен цикъл повод за платен отпуск?

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2017, 15:41

Има жени, на които им е тежко и имат нужда от малко презареждане, но истината е, че това не е проблем на работодателя, него тая работа не трябва да го вълнува и то е така.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот веселказасмяна » 16 Фев 2017, 15:29

Ако работодателят тръгне да угажда на всеки кой къде го боли и сърби, накрая няма да остане кой да работи :lol: . Има си определени заболявания, при които трябва да има различно работно време, повече привилегии, но толкова. Останалите няма как да се вместят в тях.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Malina » 09 Мар 2017, 16:46

веселказасмяна написа:Ако работодателят тръгне да угажда на всеки кой къде го боли и сърби, накрая няма да остане кой да работи :lol: . Има си определени заболявания, при които трябва да има различно работно време, повече привилегии, но толкова. Останалите няма как да се вместят в тях.

Както и по-горе казаха, всичко са теории, не може да има отпуск заради цикъла на женат,а така жените ще станат още по-заменими и непредпочитани служителки.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот asdddwww » 22 Мар 2017, 16:33

Дали много жени биха се възползвали, ако имат такава авъзможност...
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Мар 2017, 22:10

asdddwww написа:Дали много жени биха се възползвали, ако имат такава авъзможност...

Разбира се, много биха се възползвали, мъже жени, всеки злоупотребява, позволено ли е това, всеки ще намира поводи да се възползва навсякъде по света :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Yarost » 24 Апр 2017, 13:53

Иска ми се и тук в БГ да го направят платен и да е отпуск, както в другите нормални държави. Толкова ми е ставало лошо, докато съм в цикъл, че изобщо не съм продуктивна.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Yunona » 24 Апр 2017, 17:58

Yarost написа:Иска ми се и тук в БГ да го направят платен и да е отпуск, както в другите нормални държави. Толкова ми е ставало лошо, докато съм в цикъл, че изобщо не съм продуктивна.


Няма такова нещо като платен отпуск заради кофти цикъл в "другите нормални държави". Става дума за инициатива на една-единствена работодателка.
Предложението е доста популистко. Освен това подозирам, че при първи съмнения за злоупотреба ще бие отбой.
Всеки има отговорност за собственото си здраве и ако имам хора с лош цикъл в екипа си, бих настоявала да потърсят начини да се справят. А начини има :) Ако не за окончателно решение на проблема, то за значително облекчение.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот Локумът » 26 Апр 2017, 10:17

Всеки може да направи толеранс, когато става въпрос за ден, но ако се поляга за по 5 дена не месец вече е злоупотреба. Всеки един има 20 дни платен отпуск годишно, ако се чувствате зле, може да вземете отпуска от де, докато ви отмине, а и мисля, че и болничен за това успешно може да се издаде, ако наистина се чувствате зле.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот qwerryyy » 26 Апр 2017, 11:11

Всеки може да направи нещо, за да подобри състоянието си, такова нещо като отпуск по време на цикъл е и смешно , не е ли така? хем искаме да не ни приемат, като болни, хем от друга страна сами се бутаме да сме с някакви привилегии...
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Месечният цикъл повод за платен отпуск?

Мнениеот tinkerbell » 27 Апр 2017, 11:50

qwerryyy написа:Всеки може да направи нещо, за да подобри състоянието си, такова нещо като отпуск по време на цикъл е и смешно , не е ли така? хем искаме да не ни приемат, като болни, хем от друга страна сами се бутаме да сме с някакви привилегии...


Така е, права си, но все пак има жени, които много трудно понасят менструалните болки. При някои преминава по-леко, при други не. Трябва да се измисли компромисен вариант
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта