Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Lollipop » 24 Мар 2016, 11:17

Да си призная, аз не бих се навила. Четох доста за тоя метод на тоя Бай и не всеки е доволен, за мен лично е опасно, а и после как се храниш, как пиеш вода, това са жестоки рани в устата! :shock:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот klara » 24 Мар 2016, 13:04

Jeanne написа:На мен ми е омръзнало от клиники. Лекарите в наши дни не мислят за здравето ни. Пробвах много методи, но ефекта е минимален. Показателите на щитоводната жлеза падат малко и така остават.
Аз лично и край мен 5-6 мои познати редовно ходим при Бай Таню и шече сме добре. Жена на инсулин влезе в морма - 4,5 захар от 13, диабет 2 за 8 месеца. Аз от 12 вече е 7-8 диабет 2. за 6 месеца. Друга приятелка беше с шъзел на щит.жлеза. Вече го няма, само има едно петно, което ще се изчисти за 5 месеца само без процедури. Този човек не е гледач, нито баяч. Той упражнява това, което е наследил и много добре е запознат с щит. жлеза и свързаните с нея органи - панкреас, надбъбречна влеза, задстомашна и черен дроб - т,е. тези които чистят отганизма.
Но след като не искате да отидете, остава ваш проблем! Процедурата е кратка - не повече от 5 мин.
Купувате си от оптека скалпел 11 и отивате. Той ви преглежда с опипване щит. жлеза и ши казва какво е положението. Ако се съгласите тогава той прави в устата на небцето 3 разреза. Там пред него плюете кръв която е съсирена, тъмна, мрърна. Тази кръв няма как да изтече по друг начин и тя пошрежда щит. жлеза, образува възли или прави други поръжения. До десетина храчения стира да тече и 2 часа не пиете нищо - дори и вода. Процедурата повишава кръвното. Непосредствено преди процедърата аз пия 1/2 таблетка за понижаване на кръвното - едни ефтини таблетки. По този начин не ме боли главата след това (по принцип кръвното ми по-често пада, или е нормално и не уяотребявам такива хапчета). Процедурата струва 10 лв. От цяла България ходят при него - от Благоевград, от Плевен, от Враца, и дори лятото ходят чужденци за профилактика.
Оставям сами да решите!

Доколкото разбирам, ходите редовно при него. Всеки път ли ви реже небцето?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Jeanne » 25 Мар 2016, 09:12

http://www.thyroid-bg.com/Introduction_BG.htm
Прочетете в този сайт всичко. Явно сте далеч от истината за имулсна терапия. Отидете в София при д-р Красимир Атанасов който също прави тази процедура, но на 3 месеца за да може да ви вземе повече пари - по 150 лв е през 2015 г. По този начин ще ви лекува 2 год. А Бай Таню - за една година - по 10 лв.
Изпращам ви медицинския сайт и прочетете не само това което се появи но и шсичко отляво.
Да, всеки път реже непцето и ти казва какво е състоянието ти в момента. Болката е много сила и е кратка - минута. Някога не ме боли, не зная на какво се дължи. И други така казвет. Непцето зараства веднага от слюмката. Не пиеш нищо два часа за да не замърсиш прореза. След два часа можеш всичко да ядеш. Нищо не чустваш. Имам един познат, който първо пие ракия. Но аз нищо не правя. Когато се изгориш от гореща супа, повече чустваш дисконфорт.
Хайде четете и тогава питайте.
Jeanne
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Мар 2016, 00:49

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот mamina » 25 Мар 2016, 11:06

Jeanne написа:http://www.thyroid-bg.com/Introduction_BG.htm
Прочетете в този сайт всичко. Явно сте далеч от истината за имулсна терапия. Отидете в София при д-р Красимир Атанасов който също прави тази процедура, но на 3 месеца за да може да ви вземе повече пари - по 150 лв е през 2015 г. По този начин ще ви лекува 2 год. А Бай Таню - за една година - по 10 лв.
Изпращам ви медицинския сайт и прочетете не само това което се появи но и шсичко отляво.
Да, всеки път реже непцето и ти казва какво е състоянието ти в момента. Болката е много сила и е кратка - минута. Някога не ме боли, не зная на какво се дължи. И други така казвет. Непцето зараства веднага от слюмката. Не пиеш нищо два часа за да не замърсиш прореза. След два часа можеш всичко да ядеш. Нищо не чустваш. Имам един познат, който първо пие ракия. Но аз нищо не правя. Когато се изгориш от гореща супа, повече чустваш дисконфорт.
Хайде четете и тогава питайте.


Прочетох линка, който сте пратили. Аз ли не сващам и не разбирам, прекалено сложно ли е за мен не знам, но какво общо има рязането на небцето с метода импулсна терапия, описан там?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Jeanne » 01 Апр 2016, 07:16

Здравейте отново,
Не успях да ви отговоря веднага.
Да, всеки път реже небцето. До 3 дни чувствате че нещо сякаш сте се изгорили със гореща супа, но по-слабо. От медицинска гледна точка всичко се възстановява (рецепторите) до 5 дни. Подобрение не се чувства веднага, а постепенно до средата на месеца. На същата дата следващия месец отивам пак. През това време лияно аз пия хранителни добавки, които си избирам и купувам от аптеките (понякога онлайн, за полесно и по-ефтино). Други лекарства не пия, защото на мен така ми каза. На друга е оставил инсулина и тя сега след 6-7 месеца го спира, а щитовидната ѝ жлеза отдавна ѝ е в ред. На мен щит. жлеза влезе в норма след 3 месец, но захарта още не е нормална.
Питате за връзката на импулсната терапия с щит. жлеза. и рязането на небцето. Да, много есложно и не си го разбрала. Истинската импулсна терапия се извършва по този начин. Всякакви машини на доктори за стъргане на небцето, билки в силна концентрация са ала-бала, защито не могат да направят рязането.
С няколко думи механизма е следния - създадената болка изпраща импулси на хипоталамуса (център в средния мозъм), пътя на импулсната болка е много кратък, защити този център се намира на 3-5 см. над коста на небцето. Той изпраща сигнали на хипофизата - която е жлеза произвеждаща хормони. Тя изпраща сигнали на 60 центъра в тялото, те се активират, събуждат се и запичват да работят извесно време. Изтеклите съсиреци отпушват кръвоносните съдове до хупоталамуса и хипофизата. След 2-25 дни органите отново намалят действието си, заспиват, не са изчистени всички съсиреци - затова е необходимо няколко пъти тази терапия. След като се активира известно време хипофизата, орфаните започват да работят стабилно, поправят се техните показатели и всичко влиза в норма.
Ако прочетете всичко внимателно от този сайт който ви изпратих ще го разберете приблизително. Има и други по-подробни медицински обяснения, които можете да си намерите.
Но само с четене и питане не става! Отидете и вижте - говорете на место с хора, защото неминуемо ще се застъпите. След това вие решавате! Сега е пролет - разходете се до там, но си купете скалпел 11. Дори и да не си купите, той има за начинаещи закупени.
ИЛИ продължавайте де пиете лекарства до като станете за операция - а това е най-грешната постъпка, да ви премахнат жлезата.
Измина цял месец само да питате. Аз отивам след 2-3 дни още веднъж. Днес ще видя колко ми е паднака захарта. Щитовидната жлеза вече не я изследвам, защото е добре.
Успех на всички!
Jeanne
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Мар 2016, 00:49

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Pipilota » 01 Апр 2016, 10:12

на мен колкото и да го гледам и да го мисля ми се струва адски опасно и най-вече нелогично. Четох доста в нета за този метод, колкото доволни толкова и недоволни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Kaya » 01 Апр 2016, 12:02

МНого интересен метод, този човек има ли някакви сертификати, нещо, с което да докаже, че е способен да лекува или е любител?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот roksana » 05 Апр 2016, 14:33

Jeanne написа:Здравейте отново,
Не успях да ви отговоря веднага.
Да, всеки път реже небцето. До 3 дни чувствате че нещо сякаш сте се изгорили със гореща супа, но по-слабо. От медицинска гледна точка всичко се възстановява (рецепторите) до 5 дни. Подобрение не се чувства веднага, а постепенно до средата на месеца. На същата дата следващия месец отивам пак. През това време лияно аз пия хранителни добавки, които си избирам и купувам от аптеките (понякога онлайн, за полесно и по-ефтино). Други лекарства не пия, защото на мен така ми каза. На друга е оставил инсулина и тя сега след 6-7 месеца го спира, а щитовидната ѝ жлеза отдавна ѝ е в ред. На мен щит. жлеза влезе в норма след 3 месец, но захарта още не е нормална.
Питате за връзката на импулсната терапия с щит. жлеза. и рязането на небцето. Да, много есложно и не си го разбрала. Истинската импулсна терапия се извършва по този начин. Всякакви машини на доктори за стъргане на небцето, билки в силна концентрация са ала-бала, защито не могат да направят рязането.
С няколко думи механизма е следния - създадената болка изпраща импулси на хипоталамуса (център в средния мозъм), пътя на импулсната болка е много кратък, защити този център се намира на 3-5 см. над коста на небцето. Той изпраща сигнали на хипофизата - която е жлеза произвеждаща хормони. Тя изпраща сигнали на 60 центъра в тялото, те се активират, събуждат се и запичват да работят извесно време. Изтеклите съсиреци отпушват кръвоносните съдове до хупоталамуса и хипофизата. След 2-25 дни органите отново намалят действието си, заспиват, не са изчистени всички съсиреци - затова е необходимо няколко пъти тази терапия. След като се активира известно време хипофизата, орфаните започват да работят стабилно, поправят се техните показатели и всичко влиза в норма.
Ако прочетете всичко внимателно от този сайт който ви изпратих ще го разберете приблизително. Има и други по-подробни медицински обяснения, които можете да си намерите.
Но само с четене и питане не става! Отидете и вижте - говорете на место с хора, защото неминуемо ще се застъпите. След това вие решавате! Сега е пролет - разходете се до там, но си купете скалпел 11. Дори и да не си купите, той има за начинаещи закупени.
ИЛИ продължавайте де пиете лекарства до като станете за операция - а това е най-грешната постъпка, да ви премахнат жлезата.
Измина цял месец само да питате. Аз отивам след 2-3 дни още веднъж. Днес ще видя колко ми е паднака захарта. Щитовидната жлеза вече не я изследвам, защото е добре.
Успех на всички!

Всичко добре, но като не я изследвате щитовидната, как ще разберете, че всичко е наред и продължава да е наред?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Mimy » 05 Апр 2016, 15:31

Аз вече ходих! Не е толкова страшно. След 4-5 месеца трябва да си направя изследване на хормоните. През това време няма да пия никакви лекарства.
Става много бързо - за няколко минути.
Няма каво да се чудите.
Mimy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2016, 15:24

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот pravilno » 06 Апр 2016, 12:59

Според мен никой здравомислещ човек не би го направил. Има много по-ефикасни и ДОКАЗАНИ начини.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта