Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот Pipilota » 11 Мар 2016, 15:27

Днес нямаше как да остана безучастна и да не ви пусна тема по въпроса, че според New York Times песента на "Азис - Хабиби" е връх едва ли не в кариерата му и името му стои редом до велики хора като Дейвид Бауи. :)
Вие мислите ли, че песента има качества, можете ли да се абстрахирате от текста и да се заслушате в музиката, мислите ли , че наистина Азис заслужава толкова голямо внимание върху песните си?
Очаквам с нетърпение да се съберем и да обсъдим песните на великия българин - Азис! :mrgreen: Мислите ли, че ХАБИБИ има качества да ни представя пред света и да изгради музиката на бъдещето, ще го понесете ли? :mrgreen:
А ето ви и поздрав: !!!!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот pavleta » 11 Мар 2016, 15:46

Не слушам такава музика и не харесвам Азис, няма как да кажеш на масовия вкус да не слуша дадена песен и да не я харесва. Щом толкова хора са намерили нещо в нея, значи има някакви достойнства. Все пак това е неговият стил, усъвършенствал се е в него, положил е труд и е дал от себе си много, за да сътвори тази песен. Добре, да е жив и здрав. Какво означава той да представлява България? Да не би само той да е известен българин! Достатъчно я представляват фолклорът ни, спортистите ни. Има всякакви вкусове и предпочитания. Вие лошо ли мнение имате например за Южна Корея, защото прочутият вече рапър Сай изпя голямата тъпотия според мен Гангам стайл
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот Pipilota » 11 Мар 2016, 15:51

Работата е там, че може би тези, които са слушали песента в САЩ не са разбрали какво се пее, защото самото начало " храниш ли се, завиваш ли се, спиш ли, ще умра" е култово и определено говори не за бъдеще, а за много назадничавост. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот Lollipop » 11 Мар 2016, 16:12

Да му е честито на нашето момче! :lol: феновете му ще бъдат доволни. За музиката, която прави Азис май наистина се справя добре, друг въпрос е непоносимостта, която имаме към него. :) НО това, което ми харесва е, че най-накрая се отърва от онова абсурдно повдение и начин на изглед и живот. А миналата година в "Капките" ми направи впечатление, че е доста скромен, което беше мило. :) Не знам дали е музиката на бъдещето и да ви кажа честно все ми е тая, хубаво е, че са го оценили, може би има наистина качества, но ние повече мразим, отколкото да подкрепяме. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот Kaya » 11 Мар 2016, 17:13

Поредното доказателство, че като не знаеш за какво се пее и ти харесва повече песента. :lol: :lol: :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот klara » 11 Мар 2016, 17:28

Малко ми е трудно да си я представя като музика на бъдещето! В смисъл, че така ще изглежда тя или че това ще слушат след години? И вдвата случая е абсурдно!
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот boriskarlov » 11 Мар 2016, 21:53

Дали това не е проява на типичното американско чувство за хумор?
Преди 25 години, един от много първите българи, които беше станал студент там ми разказва история за друг студент, също българин. Отиват двамата на лекции, а студентът е "наточен" с маратонки CROSS и дънки Пирамид, вярвам, помните за какво става дума. Явно е бил доста смешен, защото американец започва да му хвъли дънките и да ги иска да ги купи. Било е голяма забава, в която насред двора на университета, американецът върви след нашенеца и го пита - Оригинални ли са, много са хубави, продай ми ги веднага...
Докарали го до там, че за се разбрали нашенеца да му продаде веднага дънките, защото американецът не можел да живее без тях. И нашенецът ги свалил насред двора, а американецът победоносно казал:
- Отказах се!
Да не се окаже, че и тази информация е просто бъзик с наивните българи...
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот analizatorka » 12 Мар 2016, 10:52

Аз не виждам нищо, с което да се бъзикат американците. Азис е много по-талантлив и има по-добри гласови дадености от много от техните така наречени звезди.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот Snejna » 12 Мар 2016, 11:21

analizatorka написа:Аз не виждам нищо, с което да се бъзикат американците. Азис е много по-талантлив и има по-добри гласови дадености от много от техните така наречени звезди.

Със сигурност няма що да се бъзикат с него. Той е велик! Мисля, че това е повод за национална гордост просто! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

За мен, текста е малоумен, но мелодията си я бива, от нея са се планили и зарибили, ако е евентуална истина. Все пак публиката прави хората звезди, песента на азис има над 22, 5 милиона прегледа. Явно е, че я харесват хората, пък дали е за добро или за зло не нзам.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ню Йорк Таймс хареса песен на Азис, била музиката на бъдещето!

Мнениеот Kremiliya » 12 Мар 2016, 13:09

Винаги съм харесвала Азис, голяма съм му почитателка, много се радвам, че песента му има такъв голям успех, защото е заслужен! Малко хора си признават, че слушат чалга, но винаги се запълват дискотеките, когато той има изпълнение. Успехът му е заслужен, всичко останало е българска завист! Пожелавам му все повече успехи! Не мисля, че му се подиграват, след като успехът му е очевиден!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron