Знаете ли какво е да си фриганист?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Знаете ли какво е да си фриганист?

Мнениеот kauda » 29 Сеп 2016, 14:52

Rali_hr написа:Има някаква страхотна романтика в идеята на фриганистите. :) харесва ми това, че искат да живеят възможно най-природосъобразно и да се възползват от различните възможности, които им предлага самата природа. Само не ми харесва възползване и един вид паразитния живот във времето, когато всичко си е свързано с много пари и подобни неща.

В нашия материален свят няма как да се получи, макар че си права, че има голяма романтика в това. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Знаете ли какво е да си фриганист?

Мнениеот Malina » 29 Сеп 2016, 15:38

Няма да е лошо, ако всички взаимстваме малко от идеята на фриганистите и започнем да живеем малко по-природосъобразно и се откъснем от материалния свят, който постоянно ни залива.. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Знаете ли какво е да си фриганист?

Мнениеот donni » 30 Сеп 2016, 10:46

Rali_hr написа:Има някаква страхотна романтика в идеята на фриганистите. :) харесва ми това, че искат да живеят възможно най-природосъобразно и да се възползват от различните възможности, които им предлага самата природа. Само не ми харесва възползване и един вид паразитния живот във времето, когато всичко си е свързано с много пари и подобни неща.


Толкова много хора живеят природосъобразно, но си отглеждат продукти, животни, пазят природата. Може би не разбираме точно идеята на фриганизма, може би е нещо повече от това, което виждаме на повърхността.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Знаете ли какво е да си фриганист?

Мнениеот Rali_hr » 30 Сеп 2016, 11:01

останаха ни бабите, дето живеят природосъобразно, толкова малко хора отглеждат нещо и живеят със собствения си труд, че няма на къде повече. Не знам след някоя друга година, всичко ще е толкова скъпо,защото просто ще е дефицит. :) Тогава ще се вайкаме, че не сме фриганисти :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Знаете ли какво е да си фриганист?

Мнениеот asdddwww » 22 Мар 2017, 16:41

Добре де, не си го обяснявам, как са получили професиите си, как са се справили с това, което им се случва, къде живеят, и изведнъж вече няма да ползват пари за нищо, айде да са хипари с някакво по-натурално мислене хубаво, ама чак да се побъркват стабилно по въпорса е хахаво.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Знаете ли какво е да си фриганист?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 28 Мар 2017, 12:21

Бих жилвала по такъв начин, кой знае колко проблеми ще си спестя и може би ще се и чувствам далеч по-добре и по-сигурна. Сега нон стоп се тревожа за пари, а това е такова спокойствие.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта