Ловците убийци ли са ?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот exotic » 13 Юни 2016, 14:57

Тези на село повече мога да ги оправдая от другите, които стрелят за собствено удоволствие. Аз не бих могла да убия някое животно.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юли 2016, 16:26

exotic написа:Тези на село повече мога да ги оправдая от другите, които стрелят за собствено удоволствие. Аз не бих могла да убия някое животно.

те дори не го ядат.. т.е. просто го убиват и хвърлят.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот ivoblinc » 11 Юли 2016, 12:37

Никога не ме е блазнело да ходя на лов. Имам приятели, които са много запалени, и мен са ме викали, но не ми е интересно да обикалям километри след някакво животно само за да го гръмна. По-интересна ми е другата част от ловуването - събирането в хижата на мръвки и вино :smile: .
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот Jully » 31 Авг 2016, 16:08

ivoblinc написа:Никога не ме е блазнело да ходя на лов. Имам приятели, които са много запалени, и мен са ме викали, но не ми е интересно да обикалям километри след някакво животно само за да го гръмна. По-интересна ми е другата част от ловуването - събирането в хижата на мръвки и вино :smile: .

То поне мръвките, да са от въпросните животни, ами често се носят от магазина и лова е чисто убийство за кеф. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот red_eyes » 01 Сеп 2016, 12:41

Нали дивечовото месо първо трябва да се изследва и тогава да се консумира. Пък и няма ли някакви там специални процедури - изкисване и не знам какво още, така че е трудно сигурно след лова да почнат да лапат от тези мръвки :lol: . На мен винаги ми е било чудно какво после правят с толкова много убити животинки :shock: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот asdddwww » 05 Апр 2017, 16:09

Е, чапк пък да са убийци, то и готвачите са убийци, ако трябва да си сготвят рибата да речем и се налага да я опукат. :mrgreen:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот Guppy » 06 Апр 2017, 11:17

Със сигурност не могат да се нарекат чак убийци в смисъла на думата, подсъдно, но че си отнемат животи, правят го. Да вярно е, че в повечето случаи се случва регламентирано и хората вече предостатъчно сме се намесили в природата. :roll: Но и е факт, че те полагат доста усилия да се погрижат за природата и да завъдят някой и друд вид, който по ирония после, да отстрелят.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron