Ловците убийци ли са ?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Ловците убийци ли са ?

Мнениеот hunter » 29 Мар 2016, 08:44

Постоянно се говори и пише за това че да ходиш на лов е нехуманно отношение към животните или убийство.Дали наистина е така или така наречените защитници на животните ни вкарват в поредните филми за да покажат че организациите им харчат парите по предназначение.Аз съм ловец и ходя на лов това значи ли че не обичам животните и от омраза ги убивам ?
hunter
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2016, 08:35

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот Rali_hr » 29 Мар 2016, 09:11

Ами аз да ти призная, мисля, че животните се убиват от простотия, ся дали си убиец, дали ги мразиш си е твоя работа. Ама ей го поредния гъзар, Ицето Стоичков убил жираф и се цепи от кеф. Това ако не е простотия не знам кое е. Колко комплексиран човек трябва да си, за да убиваш НЯКОЕ същество за кеф? С кое един жираф, едно куче, един слон, един глиган е по-малко от човека? Защо неговия живот е "по-евтин"? Защото не е измислило животното да унищожава планетата, не е измислило как да се убива помежду си и как да се изнасилва и т.н.?! Ти защо убиваш?! Преди са ходили на лов, за да се нахранят, сега убиват по фермите за храна, това го разбирам. Не разбирам ЗАЩО отиваш в природата гърмиш 10 патки и накрая ги хвърляш "щото аз диво не ям". Направо се ядосах. За мен ти си обикновен провокатор, само като ти видя въпросчетата: "Аз съм ловец и ходя на лов това значи ли че не обичам животните и от омраза ги убивам ?" ТИ КАЖИ ЗАЩО ГИ УБИВАШ!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот Briksi » 29 Мар 2016, 09:13

Да,определено.Да убиваш за удоволствие е ужасно. :???:
Briksi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2016, 09:10

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Мар 2016, 09:59

Темата е с цел провокация, аз съм на същото мнение. Но е интересна, затова ще се включа, защото има много заблудени души, които са на мнение, че да убиеш е много готино. Не го разбирам. Лично аз съм виждала ловец, който после изхвърля дивеча или се чуди на кой да го пробута, защото не го яде. Какъв е смисъла, какво е удоволствието да убиеш и защо го правиш?! И за мен, както казва Рали е простотия. Ненужно е. Избиваш за да си избиеш комплексите.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот black » 29 Мар 2016, 10:49

С риск да бъда подложен на адски обстрел :mrgreen: , ще си призная, че и аз съм ловец. Аз лично го правя заради тръпката от преследването, от това да надхитриш животното. Защото в природата се изправяте един срещу друг то и ти и се дебнете, и се опитвате да се излъжете чрез миризма, зрение и скорост. Аз не ловувам полезен дивеч. Бия само по чакали, които се раждат страшно много и застрашават популацията на зайците. Не всичко трябва да се отрича, нали знаете, че понякога лошото може да свърши по-добра работа от доброто :grin: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Мар 2016, 11:20

black написа:С риск да бъда подложен на адски обстрел :mrgreen: , ще си призная, че и аз съм ловец. Аз лично го правя заради тръпката от преследването, от това да надхитриш животното. Защото в природата се изправяте един срещу друг то и ти и се дебнете, и се опитвате да се излъжете чрез миризма, зрение и скорост. Аз не ловувам полезен дивеч. Бия само по чакали, които се раждат страшно много и застрашават популацията на зайците. Не всичко трябва да се отрича, нали знаете, че понякога лошото може да свърши по-добра работа от доброто :grin: .

Направо не знам, ако не се беше появил адския аналитичен гениален мозък на човека, как ли щеше да оцелее планетата, сериозно... :banghead:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот Mon_ton » 29 Мар 2016, 11:59

Не мисля, че е много хубаво да се убиват животните, разбирам да си стреляш по горите, но да се убиват застрашени видове не мога да го приема. Айде там както казаха чакали, пъдпъдъци как да е..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот Slavena » 29 Мар 2016, 14:05

Че убиват, убиват, но едно е да си убиец, друго е да си ловец. Няма нищо лошо в лова, точно пък всички големи природозащитници се извъдихте..
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот Anka » 29 Мар 2016, 14:34

Против съм и то много да се убиват животните, било то заради красотата, заради снимката, заради декора у дома, заради топлото палто! Не мога да се примиря с това. Никога не бих имала приятел за човек, който се чуди как да утрепе някое животно.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Ловците убийци ли са ?

Мнениеот Lili_pili » 29 Мар 2016, 15:15

Разбирам, че хората са си платили и то не малка сума да имат "удоволствието" да убият жираф, зебра, антилопа и подобни, за мен обаче също е неприемливо. Толкова богати хора има, които си дават парите в защита на животните, но все ще се появи някой тъпак, който ще се показва кой е..
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron