Колебая се дали да имам друго дете

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот Nightmare » 07 Апр 2016, 16:49

От известно време все повече стои един въпрос пред мен. На 35 години съм, имам голям син вече. Винаги съм искала да имам две деца, но с годините сякаш си промених мнението и не направих стъпката да имам второ. Причините сигурно ще ви изглеждат егоистични, но съм на мнение, че ако не си убеден силно в дадено нещо, по-добре не го прави. Отлагането ми се дължеше на утвърждаване в работата, нежеланието отново да мина през трудните моменти на бременността, навлизането в сериозна възраст. Да, човек винаги си намира причини. Сега обаче почнах да се заглеждам по бебоците, а и синът ми започна да иска братче. Много се колебая дали да имам още едно дете. Сигурно има и други жени като мен, какво мислите?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот klara » 07 Апр 2016, 17:07

Винаги едно дете е благословия, независимо на колко си го родила. Ако възрастта те притеснява повече, не се колебай, имаш ооооще малко време, а пък и доста по-възрастни раждат вече :grin: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Апр 2016, 17:22

И аз искам още едно дете, но за съжаление не мога финансово да си го позволя. Но някой ден, стига д аимам тази възможност ще родя задължително, ако ще и 15 години разлика да има с първото! :) Така че ако искаш още едно дете не се чуди и не отлагай, ако можеш и да го отгледаш още по-добре ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот balsam » 08 Апр 2016, 09:08

Аз имам две деца и сега като се върна назад, решението за второто ми беше по-трудно и обмислено. Защото се съобразяваш с много повече неща - пари, работа, не си заслепена толкова от любовта към мъжа ти и вече имаш представа що за баща е, а и ти каква майка си :grin: . За първото дете сякаш решението е по-импулсивно. Дерзай, ако отговорите на всичките тези въпроси е "да" :grin: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Апр 2016, 10:04

Ако можете да си го позволите, разбира се, че трябва да имате още едно дете .
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот fawla » 08 Апр 2016, 10:37

Защо го мислите толкова, ако можете да имате второ дете, имайте, това е най-хубавото нещо, което може да направите, решението е от най-добрите, които можете да вземете. Просто го направте.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот fairy » 08 Апр 2016, 10:57

Аз скоро родих и раждането беше много тежко. Сигурно доста време ще мине преди да помисля за второ. Ако това е една от причините ти да се забавиш с решението, те разбирам. Травмиращо е, нищо, че казват, че всичко се забравя.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот ПетяМихайлова » 08 Апр 2016, 12:13

Аз имам две вече пораснали, прекрасни деца, които отгледахме със съпруга ми в периода на най-голямата криза края на 90-те години. Никога не съм съжалявала за решението си. Те са смисъла на живота ми. А като гледам колко се обичат и как се подкрепят понякога съжалявам, че не родих още едно :) Не се чудете, единственото което ще остане след нас са децата ни.
ПетяМихайлова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2016, 12:08

Re: Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот Yunona » 08 Апр 2016, 12:31

fairy написа:Аз скоро родих и раждането беше много тежко. Сигурно доста време ще мине преди да помисля за второ. Ако това е една от причините ти да се забавиш с решението, те разбирам. Травмиращо е, нищо, че казват, че всичко се забравя.


Не се забравя, но като гледаш резултата, си казваш: "Струваше си. И още как! Всъщност нищо не си струва повече от това" :grin:
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Колебая се дали да имам друго дете

Мнениеот kauda » 08 Апр 2016, 12:39

fairy написа:Аз скоро родих и раждането беше много тежко. Сигурно доста време ще мине преди да помисля за второ. Ако това е една от причините ти да се забавиш с решението, те разбирам. Травмиращо е, нищо, че казват, че всичко се забравя.

Е ти си някакъв особен случай. Нека да раждат деца хората. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта