За и против Акне аут

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: За и против Акне аут

Мнениеот Христомира Рачева » 22 Дек 2011, 01:19

Използвах Акне АУТ лосион АКТИВ и останах много доволна от него. При проблемна кожа със силно изразена степен на акне е добре да се нанася по 2 пъти на ден, сутрин и вечер. Възпалените участъци или цялото лице се намазват с напоен памучен тампон според инструкциите на вашия дерматолог. След употребата на Акне АУТ АКТИВ лосион е препоръчително да се използва хидратиращ крем, тъй като лосиона е силен и изсушава кожата. За тази цел аз използвах и продължавам да използвам хидратиращият крем на АВЕН КЛИН-АК УСПОКОЯВАЩ ХИДРАТАНТ ЗА АКНЕ.
Христомира Рачева
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Ное 2011, 17:06

Re: За и против Акне аут

Мнениеот Cuddy » 29 Дек 2011, 10:02

Ползвам го и съм много доволна. Успоредно с третирането с лосиона върви и хидратация. Като забележа, че кожата ми става суха и започва да ми "опъва" след измиване, просто пропускам лосиона няколко дни. :)
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: За и против Акне аут

Мнениеот sani.georgieva » 03 Окт 2016, 16:34

Здравейте! Използвам лосиона от 2 седмици, като се мажа на 2-3 дни. Доволна съм от ефекта. Обаче след като се намазах две вечери поред и направих силна алергична реакция- кожата ми стана алено-червена на местата които мажа, и като опарена от коприва и много сърби. На рекламите на серията пише, че са хипоалергенни, но НЕ са! Много внимавайте с тях!
sani.georgieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Окт 2016, 16:33

Re: За и против Акне аут

Мнениеот galya.vasileva » 02 Дек 2016, 21:01

Някой ползвал ли е Акне Аут активен лосион за враснали косми и фуликулит? Пише на листовката, че лосиона е подходящ за това.
Аватар
galya.vasileva
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Апр 2016, 19:23

Re: За и против Акне аут

Мнениеот Yunona » 04 Дек 2016, 12:47

Никак не харесвам Акне аут. Преди години голямата ми дъщеря ползваше серията и след първоначално добрия ефект състоянието на кожата и много се влоши. После мина на друга козметика и подходящ хранителен режим и проблемната кожа остана в миналото.
Лошото при Акне аут е високият процент на силно изсушаващи съставки, основно салицилова киселина. Това гарантира ефект още в първите дни. Да, но това действие е силна агресия към кожата. И тя отговаря на тази агресия с естествената си защита - повишено отделяне на себум. И порочният кръг се завърта.
Затова предпочитам козметика, която е с по-меко, постепенно, неагресивно действие и която решава проблема дългосрочно. Без тежка химия, с повече натурални съставки и растителни екстракти.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: За и против Акне аут

Мнениеот PasDeDeux » 12 Яну 2017, 15:54

Сигурно зависи и от степента на увреждане на кожата и самото акне. Има много тежки случаи, които първоначално трябва да се приложи тежката артилерия, както се казва. А после може натуралната козметика да поддържа нещата.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: За и против Акне аут

Мнениеот Magdalena_Nai » 04 Май 2017, 21:55

Здравейте, относно мазната кожа и козметиката за нея. Много често третиращите продукти могат да свръх изсушат кожата. особено ако е по-агресивен продукта, или по-нискокачествена козметиката. Затова е полезно да се изпозлва и измиващ продукт-фокусиран към неутрализира ена омазняването и хидратиращ крем , точно за да не се получи изсушаване.
Не съм ползвала Акне аут и не мога да дам отзив, защото кожата ми не е мазна. Братовчедка ми имаше и омазняване и чувствотелна кожа с често акне.
След консултация в аптека за нейн празник й купих комплект козметика от 3 продукта-почистващ, хидратращ и за локално поставяне при пъпките и за свиване на порите. Серията беше немска, непозната за мен, нерекламирана, но очевидно добра.
Казаха ми , че това е оптимална грижа за кожата-не само един продукт. Тя беше много доволна.
Явно трябва да изпозлвате комплексно няколко продукта и за измиване и за овлажняване и за пъпките.
Magdalena_Nai
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

Re: За и против Акне аут

Мнениеот Frac » 14 Май 2018, 17:28

Ползвах този продукт и не мога да кажа дали съм доволна - по-скоро не. Няколко дни след като започнах да се мажа заминахме на море. Още на първия ден получих алергична реакция - цялата се обринах в участъците, на които бях слагала-малки ситни пъпчици, които адски сърбяха. Чувствах се като крастава. Взех си мазило срещу алергии и овлядях положението. По-изтънена ли ми бе станала кожата, от реакцията със слънцето ли, знам ли, но след това известно време не допарвах до него. После започнах само вечер на някой голяма пъпка, докато свърши. Не мисля да повтарям с този продукт.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Предишна

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта