Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот mamina » 18 Апр 2016, 11:40

Пловдивският Общински съвет вече прие в града да се заплаща 15 лева за паркомясто. Мотивите им са, че грозните метални гаражи трябва да се махнат и че се увеличават местата за паркиране по този начин. Съгласна съм, че в големите градове е истински ад да намериш къде да паркираш и това е голям проблем, но кой може да ми гарантира, че мястото пред блока, за което ще плащам, ще е само мое и някой нагъл тарикат няма да спира там? Кой ще следи дали не се нарушава правото ми? Как ще се обозначават тези места? Какви плюсове виждате в подобна мярка? Вие какво мислите, одобрявате ли го?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот S_Milenska » 18 Апр 2016, 12:25

Ами за съжаление е кофти, че когато живееш в центъра на града, не стига, че данъците ти са по-големи, ами и паркомясто трябва да плащаш, но като няма къде да се паркира. А за осигуреното място, то е ясно, че винаги могат да се извикат да вдигнат колата нарушител.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот iwoni » 18 Апр 2016, 13:40

Ами който не се съгщласи да ги плаща тези пари къде ще паркира? Ако няма възможност да ги отделя тези пари всеки месец, какво ще прави? Ще паркира през девет улици в десета? Прилича ми на изнудване определянето на подобна такса. Ако не си платил, нямаш право да спираш пред дома си, така ли?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот pavleta » 19 Апр 2016, 12:13

Може би така ще излезе, да оставяш колата си някъде далеч от дома си. Пред един блок, например, не мисля, че ще има място за всички живеещи в него да си паркират колите. Ами които имат по две семейни коли и да кажем, че си плащат и за двете? Тези, които са съгласни да дават таксата, но няма места за тях, какво ще правят?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот Локумът » 19 Апр 2016, 14:57

Със сигурност има начини да се пазят местата и те да бъдат гарантирани> иначе е безсмислено. Аз бих платил, ако това ще ми гарантира, че имам къде да спирам, защото често в по-централните места много се сблъскваме с това, че няма къде да спрем, защото някой е дошъл на кафе и сега е някъде през девет планини в десета, то предполага, че и аз трябва да спра някъде там. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот analizatorka » 19 Апр 2016, 16:50

Казаха, че ще обозначават местата с табели, на които да е изписан номера на колата. Тия табели толкова лесно се махат, пак гаранция няма.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2016, 09:34

analizatorka написа:Казаха, че ще обозначават местата с табели, на които да е изписан номера на колата. Тия табели толкова лесно се махат, пак гаранция няма.

Е нали има тереториално разделяне и т.н. бе, със сигурност няма да са хартиени табелки. Не си мисли, че всички правят золуми на сила, когато е обозначено едно място и всеки знае, че от там колата му ще бъде дигната няма да паркира там мн ясно.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот black » 20 Апр 2016, 09:56

Виждам плюс в цялата работа, поне ще открият работни места за хора, които ще обикалят да следят дали се спазва паркирането и специален паяк ще вдига колите на нарушителите :mrgreen: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот kauda » 22 Апр 2016, 14:34

black написа:Виждам плюс в цялата работа, поне ще открият работни места за хора, които ще обикалят да следят дали се спазва паркирането и специален паяк ще вдига колите на нарушителите :mrgreen: .

Точно в наши дни, когато всичко е електронно, по-скоро ще е поредното хвърляне на пари ;) ще се вдигат колите след подаване на сигнал, на вярвам, че някой ще тръгне от блок на блок да проверява.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Съгласни ли сте да плащате за паркомясто пред дома си?

Мнениеот klara » 27 Апр 2016, 15:11

kauda написа:
black написа:Виждам плюс в цялата работа, поне ще открият работни места за хора, които ще обикалят да следят дали се спазва паркирането и специален паяк ще вдига колите на нарушителите :mrgreen: .

Точно в наши дни, когато всичко е електронно, по-скоро ще е поредното хвърляне на пари ;) ще се вдигат колите след подаване на сигнал, на вярвам, че някой ще тръгне от блок на блок да проверява.


Пак доста работа ще имат, сигнали сигурно ще има доста :mrgreen: . Не знам вече на какво още ще сложат такса. Ако си на наем, ще плащаш сметки, наем, консумативи за чистачка и асансьор, сега и такса паркинг. Ние тия пари да не ги копаем?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron