Какви са страничните ефекти на диетите?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот Kremiliya » 18 Апр 2016, 14:24

Здравейте. От няколко седмици съм на диета. Започнаха да ми се появяват пъпки, да ми се вие свят, повече да ми се спи, а сега и цикъла ми не идва вече минаха доста дни закъснение. Дали всичко това е от страничните ефекти на диетите или има друга причина? Никога не съм била толкова зле, а дори съм само на плодове и зеленчуци, което казват, че е най-доброто изчистване на организма. Но не виждам и не усещам подобен благотворен ефект върху тялото си, както всички твърдят, а точно обратното. :roll:
Вие какви странични ефекти сте имали от диетите, случвало ли ви се е да усетите нещо различно, да се чувствате по-зле или някакви проблеми, свързани с диетата? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот zagrijena » 18 Апр 2016, 16:02

Може би първоначално това е от ефекта на очистването на организма. Нали знаеш как в началото се чувстваш гадно, като разбит, а после нещата си идват на място и благотворното влияние на по-здравословното хранене започва да се усеща. Изчакай малко, всичко ще се нареди, а ако продължава да не ти е добре, прекъсни.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот Mon_ton » 18 Апр 2016, 16:13

Не всяка диета е подходяща за всеки. Има диети, с които хората свалят луди килограми, най-нашумялата напоследък е тази на Ваня Червенкова, то не че е нейна лична диета, но тя я разпространи. Вярно, има страхотен ефект, аз съм я пробвала и при мен резултата е главоболие, замайване и като цяло отпадналост. Не съм склонна да вярвам, че една диета и нещо, което правиш за доброто на организма, трябва да те мори и изтощава. Ако не се чувстваш добре това не е твоята диета. Опитай с разнообразно хранене и ограничаване, а не с крайни диети!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот Elica » 18 Апр 2016, 16:35

И аз съум на мнение, че в началтоо има изчистващ ефект - било то с появата на лош дъх, или пъпки. Това сякаш е нормално, но проблемите трябва да отшумят до седмица. Проблемите с цикъла май са по-сериозни и те трябва да те алармират, ако диетата не е правилна.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот Snejna » 19 Апр 2016, 09:29

При много резките диети и аз съм наблюдавала кофти странични ефекти. Приятелка си загуби цикъла за месеци наред, друга получи косопад и т.н.
Не всяка диета е добра, много от тях са крайни.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот irka » 19 Апр 2016, 09:34

Аз направих грешката да спазвам диета, която беше богата на белтъчини, но приемах малко фибри. Сигурно се досещате за резултата :mrgreen: - месеци наред не можех да си нормализирам стомаха и да се отърва от запека.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот Jully » 19 Апр 2016, 12:28

irka написа:Аз направих грешката да спазвам диета, която беше богата на белтъчини, но приемах малко фибри. Сигурно се досещате за резултата :mrgreen: - месеци наред не можех да си нормализирам стомаха и да се отърва от запека.

не е само това, много често това води до много лош дъх и отделянето на доста вредни ензими в стомаха. Добре е да се хапва от всичко балансирано. :) така стомаха може да прерабтва всякакви храни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Апр 2016, 13:22

Jully написа:
irka написа:Аз направих грешката да спазвам диета, която беше богата на белтъчини, но приемах малко фибри. Сигурно се досещате за резултата :mrgreen: - месеци наред не можех да си нормализирам стомаха и да се отърва от запека.

не е само това, много често това води до много лош дъх и отделянето на доста вредни ензими в стомаха. Добре е да се хапва от всичко балансирано. :) така стомаха може да прерабтва всякакви храни.

Оф, някои така казват, други казват, да се ядат определени храни, трети казват, че е най-добре да бъдат направени моно диети и то какво става накрая... от сто неща няма един конкретен отговор.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот pavleta » 19 Апр 2016, 14:05

Едва ли има идеална диета без странични ефекти. Но сме съгласни да търпим чного неща само и само да сме малко по-привлекателни.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот Kremiliya » 16 Май 2016, 16:16

Затова е най-сигурна диетата направена от диетолог, но изисква време и пари, не екато да си на определена диета, съобразена с джоба ти от интернет. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта