Споделеният транспорт като начин за придвижване

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот red_eyes » 19 Апр 2016, 13:28

Студентка съм и разбираемо ми се налага да пътувам от и до родното си място. Но са ми много неприятни автобусите и потърсих друга алтернатива. Открих, че е особено вървежен така наречения carpooling или споделено пътуване. Свързваш се чрез интернет или телефон с хора, които пътуват с личен автомобил, уговаряте се от къде да тръгнете и докъде трябва да стигнете и пътувате заедно, като плащаш известна сума за горивото в зависимост колко души сте в колата. Идеята ми изглежда по-практична и приемлива, защото не търпиш неудобните, наблъскани и миризливи автобуси, по-бързо пристигаш, срещаш се с нови хора, избягваш истерията около закупуването на билети. Изобщо приключенска идея :grin: . Мислите ли, че това е безопасен начин за придвижване при условие, че не познаваш шофьора, не знаеш какъв човек е и не знаеш уменията му зад волана? Дали излиза по-приемливо като цена? Вие бихте ли се навили?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот Malina » 19 Апр 2016, 13:45

Да, често пътувам така, пълно с е групи във Фейсбук, които организират подобни пътувания, няма нищо необичайно в това. А и така можеш от там да събереш мнения от хора, пътували вече с въпросния шофьор. Това не е нова мода. По-скоро по света подобен тип пътуване, наистина е интересно и модерно, защото включва и пътуване до работното място, докато при нас практиката е да се ходи от Пловдив до София да речем
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот pavleta » 19 Апр 2016, 13:47

Това според мен е за хора, които са авантюристично настроени и търсят някакъв вид тръпка. Изглежда интересно и забавно, но в днешно време не знам дали можеш да се довериш на непознати хора за безопасността ти.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Апр 2016, 14:13

Да, като цена излиза по-добре, или същото, като с автобус. Аз не бих се съгласила, защото пътуват главно млади хора, които са неразумни. Животът ми е по-важен от едно удобство, което може да ми предостави една кола.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот roksana » 19 Апр 2016, 14:15

Ха, не знаех, че уговорката с колеги да пътуваме заедно до работа влиза в тази категория :grin: ! Наистина е удобно и по-практично според мен. Вместо всеки да използва собствената си кола, така ползите са много повече, даже и за околната среда :mrgreen: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Апр 2016, 14:42

roksana написа:Ха, не знаех, че уговорката с колеги да пътуваме заедно до работа влиза в тази категория :grin: ! Наистина е удобно и по-практично според мен. Вместо всеки да използва собствената си кола, така ползите са много повече, даже и за околната среда :mrgreen: .

Идеята е да се използва една кола максимално.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот penelopa » 20 Апр 2016, 09:33

Племенницата също е студентка и предпочита този начин на пътуване. Особено ако живееш в по-малък град, в по-ранните часове спират някои автобуси да пътуват, закриват линията и това е удобен начин да пътуваш, без да се клатиш 5-6 часа с влак, например.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот kauda » 22 Апр 2016, 14:37

Аз съм станала на 30 години и все още пътувам по този начин. :) Много е приятно и е забавно да се пътува така. Срещаш нови хора, забавляваш се, стигаш по-бързо. Имам доста приятели открити по такъв начин. Сега често пътуваме заедно и все още се намират някои нови, които да се присъединят.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот black » 22 Апр 2016, 14:46

Превозвачите ревнаха срещу споделения транспорт, защото им подбива пая :lol: . Нагли хора! Естествено, че ще предпочета да дам 8-10 лева за подобен превоз, отколкото 15-20 лева за билет за автобус!
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Споделеният транспорт като начин за придвижване

Мнениеот klara » 27 Апр 2016, 15:08

black написа:Превозвачите ревнаха срещу споделения транспорт, защото им подбива пая :lol: . Нагли хора! Естествено, че ще предпочета да дам 8-10 лева за подобен превоз, отколкото 15-20 лева за билет за автобус!


Всеки се бори за препитанието си! Трудно е да кажеш кой крив, кой прав, трябва да се яде :twisted: . Снощи слушах една жена от тяхната група. Обясняваше, че 50% от цената на билета се формира от винетките, увеличената средна заплата, увеличените застраховки и т.н. За другите разходи като гориво, заплати и тем подобни да не говорим. То всеки се и пише на превозвач, нароиха се много.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron