Притеснително ли е изпускането на урина от 8-годишно дете?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Притеснително ли е изпускането на урина от 8-годишно дете?

Мнениеот M.Tasheva » 22 Апр 2016, 12:43

Дъщеря ми е на 8 години, отдавна не се напишква вече, но често й се случва да изпуска по малко на гащичките. Не съм много притеснена, мисля че ще го израсте, но все пак може ли да има някаква сериозна причина? Случва се, когато се е заиграла или при бурен смях. Мога ли да направя нещо друго освен консултацията с лекар?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Притеснително ли е изпускането на урина от 8-годишно дете?

Мнениеот Snejna » 22 Апр 2016, 12:44

M.Tasheva написа:Дъщеря ми е на 8 години, отдавна не се напишква вече, но често й се случва да изпуска по малко на гащичките. Не съм много притеснена, мисля че ще го израсте, но все пак може ли да има някаква сериозна причина? Случва се, когато се е заиграла или при бурен смях. Мога ли да направя нещо друго освен консултацията с лекар?

Може да правите коремни преси и други упражнения за стягане на мускулите. Упражнения на Кегел са много подходящи, но още е малка, за да могат да й се обяснят нещата с мускулите там. Но задължително консултация с лекар!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Притеснително ли е изпускането на урина от 8-годишно дете?

Мнениеот fairy » 22 Апр 2016, 13:47

Нарича се стрес иконтиненция и може да се получи при кашляне, кихане, смях, вдигане на тежко. Предполагам, че такъв е и вашия случай. Не е излишно да се консултирате.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Притеснително ли е изпускането на урина от 8-годишно дете?

Мнениеот Kremiliya » 22 Апр 2016, 13:52

fairy написа:Нарича се стрес иконтиненция и може да се получи при кашляне, кихане, смях, вдигане на тежко. Предполагам, че такъв е и вашия случай. Не е излишно да се консултирате.

Не само, че не е излишно, но е и задължително, защото не е нормално, че да се приемат като "не е изключено да се консултирате'. Да в момента не е сериозно положението, но нищо не гарантира, че няма да се влоши, а тогава със сигурност няма да е приятно за детето.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Притеснително ли е изпускането на урина от 8-годишно дете?

Мнениеот black » 22 Апр 2016, 15:17

Детето не е ли малко, за да има някаква нарушена функция на мускулите, контролиращи изпишкването, или с пикочния мехур? Това не е ли проблем при по-възрастните? Сигурно ще отшуми.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Притеснително ли е изпускането на урина от 8-годишно дете?

Мнениеот klara » 27 Апр 2016, 14:31

За мен всичко извън нормалното е притеснително :???: . Дете на 8 години би трябвало да няма такива проблеми. Може би когато е под някакъв стрес може да се прояви.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Притеснително ли е изпускането на урина от 8-годишно дете?

Мнениеот mamina » 28 Апр 2016, 12:44

Стресът много им се отразява. Моето дете се уплаши от един петел, който го нападна, и известно време се напишкваше. После отшумя.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта