Да встъпя ли в смесен брак?

Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот mimeto90 » 03 Май 2016, 16:07

От три години имам сериозна връзка с християнин, а аз съм мюсюлманка. Нещата са толкова сериозни, че мислим за брак вече. Не се притеснявам от това, че той може да се разколебае или аз, сигурни сме в чувствата си. Но от време на време се прокрадват кофти моменти, които малко вгорчават нещата и ме карат да си мисля дали можем да устоим на суровата действителност. Родителите ни сякаш са ни приели вече, но усещам, че с идването на децата след време ще почне борба. Вие какво мислите за смесените бракове? Още ли предразсъдъците определят мисленето ни за тях? С това крайно разделение между двете религии напоследък дали може да просъществува такъв брак?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот zagrijena » 03 Май 2016, 17:12

Религията не би трябвало да пречи на връзката. Ако имате разбирателството помежду си и сте наясно с щекотливите въпроси като начин на възпитание, отглеждане и религия на детето, ще ви е по-лесно. Стига да сте постигнали компромис и да не позволявате на родителите да се месят във вашите отношения. Независимо от религията си, хората са хора. Дано да успявате да се запазите от пошлостта и изкривените представи на мнозинството от хората.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот Слънце » 03 Май 2016, 18:48

Майка ми (християнка) живее на семейни начала с мюсюлманин,да си призная вътрешно не одобрявах,но след като го опознах мога да кажа само хубави неща за него-уважава я,помага и,разбират се..Двете му дъщери са женени също за християни и проблеми от различната религия поне аз не знам да имат.Според мен ако се разбирате и обичате ще се справите заедно.А хора,които злословят винаги ще има дори и да сте от една религия ще намерят нещо друго...
Слънце
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Ное 2015, 12:24

Re: Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот klara » 04 Май 2016, 09:14

Много изморява и пречупва духа злословенето на хората, постоянните одумвания и злобеенето. Но тези неща ги има и винаги ще ги има. Справянето с подобни неща е да не се обръща внимание, пълно игнориране. Доста сила на духа се иска, за да отстояваш себе си и това, което искаш. Колкото и привидно родителите ви да са приели връзката ви, само с любовта си и разбирателството си ще им докажете, че не религията и различните вярвания са определящи.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот mamina » 09 Май 2016, 15:29

Омъжена съм отдавна, но като се замисля мисля, че не бих се решила на такъв брак. С чужденец също е сложно - различни култури, езици, пак различна религия. Но точно с мюсюлманин не бих приела да се свържа. Вярно е, че хората са различни и от тази религия има светски настроени мъже, но повечето не смятам, че са толерантни и се съобразяват с другата вяра.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Май 2017, 09:53

По нашите ширини не може да се приемат смесените бракове, докато по света това е нещо нормално. Но все пак зависи семейството какво е, дали са модерни или са много консерваривни. Мисля, че проблемите могат да дойдат от мюсюлманското семейство, заради по-силната религиозна норма, която се налага и върху момичетата и върху момчетата, а и там има един стереотип, който трудно се престъпва. Докато християнската религия е много по-отворена към промените и към модерния свят и вярвам, че няма човек, който да откаже брак, заради религия, докато при мюсюлманите религията е много важна, явно.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот kauda » 23 Май 2017, 11:24

Според мен в наши дни и родителите са по-модерни, освен ако семейството не е строго консервативно, то в тоя случай изобщо не би допуснало първо връзка преди брака и второ изобщо връзка с някой извън тяхната религия. След като 3 години тази връзка съществува, то си е половин брак вече минал.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот Gold » 23 Май 2017, 16:52

Най-важна е любовта. Нищо лошо не виждам.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот nefertiti » 23 Май 2017, 17:25

Предразсъдъците винаги ще ги има. За жалост повечето хора са ограничени, особено по-възрастните. Но щом се обичате, трябва да се борите с тези неща, няма как. Не се отказвайте от брака, щом го желаете.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Да встъпя ли в смесен брак?

Мнениеот Pipilota » 23 Май 2017, 17:34

Е с тя връзка зад гърба ви от 3 години, те трябва да са се примирили ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта