Как да се храня при радикулит?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как да се храня при радикулит?

Мнениеот zagrijena » 04 Май 2016, 12:15

От известно време усещам болка и изтръпване в областта на гърдите и гърба горе. Ходих на лекар и той ми каза, че имам така наречения торакален радикулит. Това е възпаление на коренчетата на периферните нерви, излизащи от гръбначния стълб. Обясни ми, че се получава при простуда или увреждания на гръбначния стълб, при стари спортни травми. При мен е предизвикано от седене на течение след излизане от банята - така ми светна лампичката, като ми каза докторът причините за болката :sad: . Успокоих се донякъде, защото болките се засилваха, когато се навеждам или изправям и си мислех вече, че нещо сърцето не е в ред. За няколко месеца ще отшуми работата и трябва да се пазя да не повтарям подобна грешка, пия си Ибупрофена, но една позната ми спомена, че и храненето е особено важно при радикулита. Имало препоръчителни храни и такива, които могат да ми влошат положението. Например трябва да избягвам твърдите и сухи храни, да наблягам повече на плодовете и зеленчуците. Някой патил ли е като мен и може ли да ме посъветва какво да консумирам и какво не?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как да се храня при радикулит?

Мнениеот donni » 04 Май 2016, 12:27

Е, много неприятна работа е това! При мен болката беше на приливи и отливи, ту се появи за определен период, после изчезне. Много е неприятно. Аз специално избягвах острите подправки, солта и захарта, както и алкохола и кафето. Иначе не съм се ограничавала кой знае колко. Успех с преборването на досадното неразположение :smile: !
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да се храня при радикулит?

Мнениеот pavleta » 04 Май 2016, 15:45

Защо трябва да се избягват сухите и твърди храни? Не мога да открия връзката. Манганът е препоръчителен при заболявания на гръбначния стълб. Предполагам, че храни, в които го има, са добре дошли :smile: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да се храня при радикулит?

Мнениеот penelopa » 04 Май 2016, 17:08

Те натоварват храносмилателния тракт и оттам и костите, т.е гръбначния стълб. Повече рибка, тя поне няма наситени мазнини.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как да се храня при радикулит?

Мнениеот irka » 05 Май 2016, 08:48

Вярно ли е, че витамин В предотвратява възпалението на нервните клетки? От време на време и аз имам подобна болка около шията, но не съм ходила на лекар. Мисля си, че е от шипове и си пасувам. Май трябва да се допитам до някой доктор :wink: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта