Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот pravilno » 05 Май 2016, 11:24

Помните ли майките ви какво винаги са ви повтаряли? "Никога не си лягай с мокра коса!" На мен това ми се е запечатало в мозъка и гледам да го спазвам, но, признавам си, не винаги. Особено вечер, ако се изкъпя късно и ми се доспи. Защо не трябва да си лягаме с мокри коси? Усещали ли сте някакви последствия от това? Мислите ли, че вреди на здравето?
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот balsam » 05 Май 2016, 11:51

Да, чувала съм го поне сто пъти :grin: . Като бях по-млада хич не обръщах внимание и не слушах :smile: . Но сега вече навлизам във възраст, където и най-дребното нещо ти се отразява и не си позволявам такива волности вече. Ако случайно заспя с мокра коса, на сутринта главоболието ми е в кърпа вързано :???: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот mamina » 05 Май 2016, 16:54

Аз съм схваната и не мога да мръдна. Майка ми някога ме наплаши с историята за едно момиче, което излязло навън с мокра коса и починало. После пак съм чувала за такива случаи, значи има нещо вярно. Обяснявам си го с температурните разлики. Най-често се разболява човек като излизи от банята напарил се и отиде на по-хладно или го лъхне вятъра.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот dejavu » 09 Май 2016, 14:47

Аз често си лягам с мокра коса, но не съм забелязала да ми се отразява зле по някакъв начин. Лятото много обичам да изляза с влажна коса, защото ми държи прохладно :wink: .
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот analizatorka » 09 Май 2016, 16:19

Е, лятото е съвсем друга работа, макар че и тогава така можеш да настинеш, че да се чудиш от къде ти е дошло :lol: . А пък прическите след заспиването с мокра коса са един път! :mrgreen:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот Pipilota » 10 Май 2016, 09:20

Единственото, което ми е неприятно е, че спя на мокра възглавница и много ми се разваля прическата на следващия ден, приличам на ударена от ток. :lol: Но и забелязвам, че понякога ме наболява врата от страната, на която спя. ;) затова избягвам да си лягам с мокра коса, но големи проблеми за здравето не съм намерила, дано и да не срещам. Но лятото е кошмар да използваш сешоар, и аз излизам с влажна коса, съхне за минути.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот roksana » 10 Май 2016, 09:58

Зимата не си позволявам да заспивам така. И на мен ми е неприятно да ми е мокра възглавницата, мирише после на мокро куче :mrgreen: . Лятото си нарушавам често принципите, увия косата в хавлия и така някой път заспивам.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот Snejna » 10 Май 2016, 11:03

Много често си лягам с мокра коса, просто нямам време да се суша и т.н. а и за косата не е полезно всеки ден да бъде третирана със сешоар, а къпането като е ежедневно, няма как..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот black » 13 Май 2016, 12:46

Нищо, че на нас мъжете са ни по-къси косите и си мислите, че сме облагодетелствани от тази гледна точка, но аз примерно дори и хубаво да я подсуша с кърпа, после пак я минавам със сешоара. Иначе все имам чувството, че на врата ми мокрее и съм схванат после.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Защо не трябва да си лягаме с мокра коса?

Мнениеот lini_leni » 02 Юни 2016, 13:37

Не съм убедена, така съм чула, но лягането с мокра коса може да доведе и до шипове на врата. А това е доста неприятно.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта