Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот Snejna » 10 Май 2016, 11:17

Дъщеря ми е луднала по електрическите четки за зъби и много иска такава. Обещах, че ще и взема, но се притеснявам дали са наистина подходящи за деца, защото съм чувала, че не трябва да се използват? Вашето мнение какво е, ползвате ли електрическа четка за зъби, колко често, от колко малки деца? :roll:
Чудя се, нали казват, че емайла на зъбите на децата е по-тънък, но когато пораснат постоянните зъби, то те не са ли същите, като нашите вече? Какво е мнението ви? :scratchheadblue:
Също така видях в джъмбо да има електрически четки по 6-7лева, дали са опасни и кое реално им е по-опасното, от четка за 50 лева?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот iwoni » 10 Май 2016, 11:40

И моето дете беше луднало по тези електрически четки покрай съучениците си и най-накрая се наканих да му взема, когато беше на 10 г. И сега година-две по-късно си я ползва и не се притеснявам дали ще му навреди на емайла, защото може би вече е по-голям. За 6-7 лв. ми звучи странно да се продава електрическа четка. Не помня нашата колко струваше, но беше доста повече, май към 50 лв. За по-малко дете бих се замислила дали да му дам да ползва такава четка. Внимавайте колко са оборотите, не трябва да са много. Поне така ми обясняваха в магазина, когато става въпрос да дете.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот Mon_ton » 10 Май 2016, 12:11

и аз имам такава от джъмбо, не знам колко оборота е, но ми почиства много добре зъбите. Дори и с факта, че не си купувам нови глави ми излиза много изгодно. Тези скъпите не виждам смисъл да се дават толкова пари за тях. Но за дете не знам, може би имат значение точно оборотите. Мисля, че над 5-6 години вече могат да се ползват.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Май 2016, 14:18

Взех скоро на малкия, сега е на 7г. много му хареса и започна по-често да си мие зъбите, преди не можех да го накарам. не се притеснявам за емайла, защото си мие бързо зъбките, не стърже по 3 минути. Но и хубаво се почивстват зъбките, преди бяха леко жълти, а за няколко дни станаха белички.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот black » 10 Май 2016, 14:19

Не виждам какво могат да бъдат опасни - четка като четка. А не трябва ли да се сменя през три месеца накрайника както обикновените четки ги сменяме? Това е по-вредното и опасното за мен, ако се оставят да се ползват дълго време.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот Kaya » 11 Май 2016, 10:51

Всички вкъщи ползваме електрическа четка. Много добре почиства, аз също ползвам и съм много доволна. Зъбите ми за дни станаха с няколко тона по-светли.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот balsam » 11 Май 2016, 11:24

Ако с четка можеха да се избелват зъбите, нямаше да го има като услуга при зъболекарите :grin: . По-важното е, че достигат до места, където обикновените не могат и почистват по-добре според мен.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Май 2016, 11:41

black написа:Не виждам какво могат да бъдат опасни - четка като четка. А не трябва ли да се сменя през три месеца накрайника както обикновените четки ги сменяме? Това е по-вредното и опасното за мен, ако се оставят да се ползват дълго време.

Обяснено е защо, проблемът може да дойде от изтъняването на емайла, което не е за подценяване, като проблем.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот analizatorka » 12 Май 2016, 14:49

На тригодишно дете не бих дала да ползва електрическа четка. По-нанатък може, но в такава ранна възраст не бих си позволила.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Опасни ли са електрическите четки за зъби за децата?

Мнениеот kauda » 12 Май 2016, 17:16

analizatorka написа:На тригодишно дете не бих дала да ползва електрическа четка. По-нанатък може, но в такава ранна възраст не бих си позволила.

Какво би те притеснило в ползването от толкова малко дете?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта